Skip to Content

<

Mazā Jugla

A cache by Epitets Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/17/2013
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpnis pats par sevi ir neliela izmēra plastmasas kastīte, kas satur viesugrāmatu, rakstāmo un pāris sīkumus apmaiņai. Slēpnis ir novietots virs Mazās Juglas upes.


Mazā Jugla - no Abzas upes ietekas līdz ietekai Juglas ezerā; Mazā Jugla - 10. garākā upe Latvijā. Tek caur Ogres un Rīgas rajoniem. Sākas Taurupes pagastā, tek caur Ķeipenes, Suntažu pagastiem, Ikšķiles, Salaspils un Stopiņu novadiem. Lejtecē tek arī pa Garkalnes un Stopiņu novadu robežu. Upe līkumota, ar vairākām krācēm un aizsprostiem, vietām krastos nelieli smilšakmens un dolomīta atsegumi. Vietām upes tecējums ir rāmāks. Upe iecienīta ūdentūristu vidū. Uz upes izbūvēts Dobelnieku HES. Agrāk uz upes bija arī Augstpriedes HES, tagad Salaspils novadā, no tā vairs palikušas tikai drupas un krāces. Lielākās upes pietekas Ķivuļurga, Ežupe, Lēģerurga. "

Mazā Jugla laivotājiem ir braucama diezgan garā posmā, sākot jau ar zemu palu līmeni no Tūrkalnes, augstā - no Suntažiem, palos no Kastrānes. Pa to var rīkot daudzdienu maršutu. Zemākā ūdens līmeni, krāčainajos posmos laivas būs jāvelk (šādi posmi ir Kastrāne-Suntaži un Turkalne-Tīnūži). Informācija par upi ir sākot no Kastrānes. Upe te jau ir diezgan liela (platums ap 10m). Tūlīt pēc tilta ir aizsprosts (0.5 m, vertikāls). Tālāk līdz Suntažiem aizprostu nav, vietām ir nelielas krācītes; koku sagāzumu nav daudz. Nobrauciena laiks zemā ūdenī - ap 2h. Suntažos pēc dzelzceļa tilta ir aizsprosts, ap 1.5m augsts, gandrīz vertikāls. Rodeo iespējas ir diezgan labas, kaut gan apakšā ir sekls. Tālāk upe kļūst lēna, krastos daži nelieli smilšakmens atsegumi. Nobrauciens līdz Juglas ciemam aizņem ap 3h. Informācijas par posmu no Juglas ciema līdz Turkalnei nav. Turkalnē upe ir gandrīz tāda paša kalibra kā Kastrānē. Upe ir ar nelielām, lokālām krācītēm un divu aizprostu paliekām, rodeo iespēju nav. Vietām krastos ir dolomītu atsegumi. Kaut arī nekas īpašs, šis posms sportiskā ziņā ir ievērojami interesantāks nekā Suntaži-Jugla. Pēc Tīnūžiem ir viens aizsprosts apmēram 1km virs Dobelniekiem, (ap 1.5m augsts, divās pakāpēs) bet braucams tas varbūt ir tikai palos, jo liela daļa ūdens tiek novadīta pa kanālu uz HES. Pēc HES ir diezgan straujš posms. Apmēram 1km pēc Dobelniekiem kartē ir iezīmēts vēl viens aizsprosts, bet par to informācijas nav. Tālāk upē arī it kā ir pāris aizsprosti, net par tiem nekas nav zināms.

Uzdevums ir samērā vienkāršs. Būtībā slēpnis atrodas gandrīz dotajās koordinātās. Lai iegūtu pilnīgi precīzas koordinātes (varbūt ir nobīde 1-2 m GPS kļūdas dēļ), Jums ir jāatrisina zemāk redzamais, elementārais uzdevumiņš, kas ir balstīts tīri uz loģiku. Iegūstiet X un Y vērtības. Tad no dotajām koordinātām dodieties X metru un y grādu azimuta virzienā! Tur jūs atradīsiet arī slēpni.

Uzdevums

GeoCheck.org

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

115 Logged Visits

Found it 88     Didn't find it 12     Write note 10     Archive 1     Unarchive 1     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 4 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.