Skip to Content

This cache has been archived.

Martuli: Poslani do archivu se lehce protahlo, nicmene ted uz ikonka nebude zavazet blizicimu je GeoBurcaku. Jeste jednou moc diky za ucast, pres komorni pocet ucastniku teto premiery je uz v planu, az budou treskute mrazy, snehove vanice a minus patnact pod nulou, pokracovani!

More
<

Tour de Palava

A cache by Martuli&Kristuli Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 20 July 2013
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


hlavicka

Ahoj kačerky, kačeři, kačírci a kačeřata.

Všechny, které baví se v potu tváře škrábat na všemožné kopce, vyvýšeniny  a pahorky srdečně zveme na procházku z Pavlova do Mikulova -  Tour de Pálava, která se uskuteční 20.7.2013.


Pokud budete chtít nechat auto v Mikulově, doporučujem si přivstat a využít bus:

bus rano

Vyjdeme plus mínus v 8:30 z malebné vísky Pavlova z úvodních souřadnic a půjdeme po zelené turistické  značce na první cíl úvodního výhledu a to na zříceninu hradu Děvičky (Dívčí hrady).

Odtud se vydáme po červené směrem na Děvín, kde nás čeká výhled na komplení vodní dílo Nové Mlýny a dále kolem vysílače a další vyhlídky, tentokrát směrem na Stolovou Horu a Klentici. Potom hurá dolů k rozcestníku Soutěsky, pramene a kolem Obory po zelené na modrou kolem Skály Martinky a Velkého špuntu, Trůnu a Skalního města dojdeme k Perné - rozcestníku. Odtud půjdeme kousek po silnici, bychom se za asi 350 metrů opět napojili na červenou a vyšplhali ke zřícenině Sirotčího hrádku. Dále naše kroky budou směřovat přes Stolovou horu a její vyhlídky dále po červené na silnic, kde nás vedle silnice čeká skalní útvar Kočičí skála. Z ním zahnem ze silnice směrem na Turold a jeho výhled na Mikulov. Postupně sestoupíme do lomu a půjdeme k Mariánskému Mlýnu. Od něj nás čeká poslední výstup kolem lomu s výhledem na zatopenou čast zpoza přírodní rezervce Svatý kopeček cíl celého eventu a to kostel Sv. Šebestiána a poslední výhled na Mikulov.


Upozornění: Prosím před logem WA zvažte, zda máte trpělivost a chuť se projít 15 kilometrů s převýšením 833 metrů. Přesto, že mapy.cz tvrdí, že nám na výlet budou stačit  3 hodiny a 43 minut, rezervujte si celý den, vybavte se svačinkou a dostatkem pití.  Z eventu nebude orientační běh takže pomalejší tempo není překážkou. Podle počasí lze uvažovat i o letmém programu cestou, koupání se v zatopeném lomu či vlastním potu. Dle počasí zvažte výbavu v podobě volitelných plavek nebo pláštěnky, rozhodně však nepodceňte vhodnou turistickou obuv. Více než žádaným příslušenstvím je pro tento event fotoaparát, dalekohled či malíř se specializací na krajiny.


Zpět do Pavlova vás může odvést třeba:


Additional Hints (No hints available.) 

Find...

40 Logged Visits

Write note 9     Archive 1     Will Attend 14     Attended 14     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 26 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.