Skip to content

This cache has been archived.

Novom: Zalogovaným děkuji za účast s nadějí na příští ročník, nezalogovaným přeji příjemné hledání archivovaného eventu. [:D] Přes Vánoce bych na archiv zapomněl a takhle nám alespoň zmizí z mapy.

More
<

Den polevky gazpacho 2013 - Pardubice

A cache by Novom Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Monday, 25 November 2013
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Den polévky gazpacho 2013 - Pardubice


Den polévky gazpacho?

Nejhezčí večer mého života. Pozvali mě ke kapitánovu stolu. A to jsem byl v podniku pouhých čtrnáct let. Šest důstojníků a já! Říkali mi Arnolde. Jako první chod byla polévka gazpacho. Nevěděl jsem, že se polévka gazpacho podává studená. Dal jsem si zavolat kuchaře a řekl jsem mu, aby ji odnesl a přinesl teplou. Udělal to! Výraz v jejich tvářích mě pronásleduje dodnes! A já myslel, že se smějou kuchaři, ale celou tu dobu se smáli mně, zatímco jsem jedl svou vařící polévku gazpacho!

Kdo z fandů britského humoru by neznal tato slova Arnorda "Jidáše" Rimmera ze seriálu Červený trpaslík, které pronesl o 25. listopadu, kdy usedl u kapitánova stolu. Tento den slaví nejenom fanoušci tohoto kultovního seriálu jako "Den polévky gazpacho". Po loňské zkušenosti, kdy na jeden obyčejný event přišlo téměř 300 účastníků, se z celé akce stává multievent, tedy řada eventů po celé republice. Proto se přijďte podívat a oslavit s námi Den polévky gazpacho.

Co se bude dít?

Už to mám: tohle je sjezd cvoků! Mrkni se do šatny, jestli tam je dvacet plášťů, celejch bílejch na zavazování vzadu, hned víš, že mám pravdu!

Na co se můžete těšit? Setkáme se v pizzerii Toscana na třídě Míru proti poště od 17:30, následovat bude klasický pokec a výměna coinů a CWG. Po 18. hodině si trošku zasoutěžíme a o půl 7 přijde na řadu slibovaná polévka. Poté dojde k vyhlášení výsledků a následovat bude volný program. Kapacita je omezená, maximální možný počet přihlášených je 35 - 40 osob, proto neváhejte!

Lehké seznámení s polévkou

Polévka gazpacho je španělská zeleninová polévka původem z Andalusie, podávaná za studena – nejlépe vychlazená. Základní surovinou jsou rajčata, paprika a okurka. (Po minulých zkušenostech s rejpaly, ve Španělsku se dělají různé obměny této polévky, někde se přidává jiné koření, jinde nějaká zelenina navíc, ale všude to je Gazpacho.)

Kolik to bude stát?

Rimmer: Osm tisíc pět set!? To jsou slušné daně, nemyslíš? Jak tohle chceš zaplatit, co?
Lister: Nijak… je to tvoje.

Jedna porce polévky bude za 50,- Kč. V ceně je již započítáno eventové CWG. Platba až na místě, připravte si drobné! Pití a případně další jídlo si už platí každý sám. Váš log Will Attend je závazný, podle počtu přihlášených budeme objednávat i počet porcí, zvažte proto, zda je ve Vašich silách opravdu dorazit na místo. Příprava polévky je časově náročnější a k tomu, aby řádně vychladla, je zapotřebí více času. (Akce není nijak komerční a owneři se nesnaží propagovat restauraci, ve které se akce koná, jedná se o jedinou restauraci, kde byli ochotni Gazpacho v tomto množství "uvařit".)

Nějaké eventové doplňky

Tohle je moje blejskátko a věř mi, že ho budu bránit zuby drápky.

Je možné objednat si eventový coin a trackovací triko. Veškeré údaje k objednání naleznete na stránkách denpolevkygazpacho.cz/geocoin a www.geofashion.cz/den-polevky-gazpacho. Veškeré objednané materiály dostanete v den konání přímo na eventu, takže nebudete muset platit poštovné. Já sám nic z objednaných věcí osobně neřeším, pouze předám. Objednávejte proto tak, aby bylo možné doručit zboží z Prahy v dostatečném předstihu. Objednávky později budou řešeny individuálně přes profil weri.cz

Soutěže

Stejně jako u eventu ke Dni kuřete vindaloo se i zde můžete těšit na zajímavou soutěž ve stylu Červeného trpaslíka, kde můžete vyhrát několik cen a jako hlavní cenu pak pro Vás máme připravený eventový coin. "Poznej, copak je to za ovoce?" - jednoduchá soutěž pro všechny věkové kategorie, oproti minulé akci zde nebudete muset předvádět své umění veřejně, vše se řeší formou papíru a tužky. Přijďte nám předvést, jak se vyznáte ve všelijakém ovoci, rozhodně se nemusíte ničeho obávat. K této soutěži se přihlašujte ve svých lozích.

Rekapitulace

Jenom pro mě: Nemoh bys to ještě zopakovat, ale tentokrát v psané verzi a s obrázky? Jedno slovo na stránku?

Kdy: pondělí 25.11. od 17:30 hodin, polévka bude od 18:30 hodin
Kde: pizzeria Toscana na třídě Míru
Kapacita: cca 35 - 40 míst
Proč: bod, ochutnání nezvyklého pokrmu, pokec a výměna zážitků při geocachingu a navíc... bod do statistiky
Cena: 1 porce polévky za 50,- Kč, platba přímo na místě, CWG již v ceně

Do logu uvádějte:
Počet osob: (maximálně 3 na nick)
Gazpacho: Ano/Ne
Účast v soutěži: Ano/Ne/počet účastníků, je-li vás víc, než jeden
Počet CWG: Jedno pro každého jako základ automaticky, případná další už pište do logu.


STOP STAV!

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.