Skip to content

<

Ikonkova - challenge cache

A cache by vitaj Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/11/2013
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:  micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Každý typ keše má svoji specifickou ikonku. Tato keš vás s jednotlivými existujícími typy seznámí. Ale pozor - vzhledem k tomu, že se jedná o tzv. Challenge keš, odlovit si ji můžete pouze v případě, že splníte níže uvedenou podmínku.


Kdy si mohu zalogovat tuto keš?

Challenge cache jsou zvláštním typem mysterek. Pro jejich zalogování musíte mít splněný úkol. A ten u této keše zní:

K ZALOGOVÁNÍ MUSÍTE MÍT ODLOVENO NEJMÉNĚ 10 TYPŮ IKONEK.

 1. Klikněte na tento odkaz - http://www.geocaching.com/profile/
 2. Klikněte na záložku Keše (na demonstračním obrázku níže je zakroužkovaná)
 3. V levém sloupci Nálezy vidíte typy keší, které máte odloveny. Počty nás nezajímají - jen typy.
 4. Máte alespoň 10 typů? Můžete lovit...

ukázka profilu

Jak ji odlovit?


 • Zaparkujte na vyasfaltovaném nájezdu na lesní cestu (waypoint parkoviště), v žádném případě nezůstávejte stát na hlavní cestě!
 • Vydejte se po travnatém pruhu na kraji lesa směrem k finálce
  (waypoint FN - N 50° 10.936 E 016° 01.152).
 • Zalogujte do logbooku - na místě je klasická PETka.  
 • Do logu zde vyjmenujte, jaké typy keší máte odloveny.
 • Logy, které nebudou splňovat podmínku (nejméně 10 odlovených typů keší - ikonek) budou dle pravidel mazány.

 

Ikonky, které lze aktuálně v Čechách odlovit


Traditional Cache - Large Icon

"Tradička" - Traditional Geocache

Nejběžnější typ keše. Fyzická schránka leží přímo na zadaných souřadnicích.

Mystery or Puzzle Caches - Large Icon

"Mysterka" - Mystery Caches, Unknown Caches

Narozdíl od tradičky neleží většinou mysterka na výchozích souřadnicích. K finálním souřadnicím se musíte určitým postupem dostat - výpočtem, luštěním hádanek či šifer, atd. Mysterky mohou být v určitých situacích i na výchozích souřadnicích (podobně jako tradičky), pak je například k jejich odlovení například nutné otevřít kódový zámek - opět na základě nějakých instrukcí v listingu. Jako mystery cache jsou označovány například i noční keše (hledají se v noci pomocí svítilen či UV baterky) či challenge cache (keše s výzvou - bez jejich splnění nelze zalogovat nález), mezi které patří i tato keška.

Multi-Cache (Offset Cache) - Large Icon

"Multina" - Multi-Cache

Multiny jsou "průvodcovské" typy keší - skládají se minimálně ze dvou zastávek. V listingu je většinou postup, jak se pomocí tzv. stage (zástávek) dostat až k finálce. Výpočet finálky mívá často formu dosazení zjištěných číselných indícií do vzorce.

EarthCache - Large Icon

"Earthka" - EarthCache

Earthcache je speciální typ keše, který má za úkol vzdělávat v oblasti geologie. Vznikají na místech, které dobře demonstrují geologické jevy či zajímavosti. Eartcache nemá fyzickou schránku, úkolem lovce je zjistit odpovědi na v listingu uvedené otázky. Ty stanovuje autor keše a jejich zodpovězení a splnění jsou nutné k uznání logu.

Letterbox Hybrid - Large Icon

"Letterbox" - Letterbox Hybrid

Letterbox je zajímavý typ keše, který by vás měl z výchozích souřadnic dovést k finální krabičce pouze pomocí listingu. Tam autor umístí určitý popis cesty. Ve finální krabičce kromě klasického logbooku většinou naleznete i "poštovní" razítko této keše, které si můžete orazit k sobě do letterboxového deníčku. Toto razítko ponechávejte v keši - není na výměnu.

Event Cache - Large Icon

"Event" - Event Cache

Event je setkání kačerů. Eventy mají většinou nějaké téma a navíc slouží k vzájemnému seznamování komunity a sdílení či výměnám trackovacích předmětů či CWG.

Cache In Trash Out Event - Large Icon

"CITO" - Cache In Trash Out Event

CITO je speciální event, jehož cílem je ulevit přírodě. Typicky se kačeři snaží vyčistit určité místo od věcí, které tam nepatří - například úklid lesa od odpadků.

Mega-Event Cache - Large Icon

"Megáč" - Mega-Event Cache

Megáč neboli mega event je vlastně tradiční event s velkou návštěvností. Nálepku megaeventu událost získá při více než 500 účastnících. V Čechách se typicky pořádá minimálně jeden velký megaevent ročně, navíc některé zajímavé eventy dosáhnou hranice Mega svoji atraktivitou (například tradiční Adventní Geoskořápky v Praze na Čertovce).

Wherigo™ Cache - Large Icon

"WIGO" - Wherigo™ Cache

Wherigo je speciální typ keše, která se loví pomocí hraní hry v navigaci v rámci reálného světa. Pro odlov tohoto typu keše je nutné do kompatibilního přístroje nahrát tzv. cartridge (modul s hrou). Poté ji spustíte a postupujete podle scénáře hry. Celý děj a plnění úkolů vás dovede k finální krabičce s keší.

Virtual Cache - Large Icon

"Virtuálka" - Virtual Cache

Virtuální keše se již nezakládají a jsou tzv. "na dožití". V České republice existují celkem dvě a to v Praze - GC6F37 a GCF496. Virtuálky nemají klasickou fyzickou schránku. K uznání nálezu je potřeba na místě keše zjistit informace či vytvořit fotku, kterou autor požaduje.

Webcam Cache - Large Icon

"Webka" - Webcam Cache

Keš typu webka (webová kamera) je určitou skupinou virtuálních keší, ale má svoji vlastní ikonku. V České republice těchto keší existuje již pouze pár a nové již není možné vytvářet. Součástí logu musí být přiložený snímek z v listingu předepsané webkamery s vaší pózou.

Ikonky, které aktuálně v Čechách neulovíte

Níže uvedené typy keší se v Čechách buď jednorázově vyskytovaly nebo tu nikdy nebyly, případně ani nemohly být. Pro jejich získání je ale v některých případech možno vyrazit do zahraničí.

GPS Adventures Maze Exhibit - Large Icon

GPS Adventures Maze Exhibit

Zvláštní druh eventu, který má edukativní charakter - seznamuje návštěvníky s geocachingem a souvisejícími technologiemi. Do roku 2013 byl tento typ eventu pořádán pouze v USA a Kanadě, v roce 2013 se tato ikonka poprvé objevila v Evropě a premiéru měla Praha. Kdo se zúčastnil, má i tuto ikonku (GC45GGA). V následujících letech bude tento typ eventu publikován i v dalších evropských zemích.

Groundspeak Headquarters Cache - Large Icon

Geocaching HQ Geocache

Pro získání této ikonky musíte odlovit keš, která je přímo v sídle (Seattle, Washington) zakladatele této hry - společnosti Groundspeak - GCK25B.

Lab Geocache - Large Icon

Lab Caches

Poměrně nový typ keší, který je zatím ve stádiu experimentu. Může ukrývat různé nově testované typy keší, aktuálně je vytváří pouze Groundspeak.

Project A.P.E. Cache - Large Icon

Project A.P.E. Cache

Tuto ikonu získalo v roce 2001 celkem 12 keší, které byly publikovány jako podpora filmu Planeta opic. Každá z keší představovala jeden fiktivní příběh. V tuto chvíli je v provozu již jen poslední ze dvanácti keší a to v Brazílii - GCC67 Mission 4: Southern Bow.

10 Years! Event - Large Icon

10 Years! Event Cache

Po celém světě se od 1. do 3. května roku 2010 pořádala série eventů, oslavující zrušení umělé chyby v GPS signálu. Pokud jste se takového eventu zúčastnili, máte i tuto jednorázovou ikonku. Bylo možné odlovit i v České republice.

Locationless (Reverse) Cache - Large Icon

Locationless (Reverse) Cache

Dnes již zrušený a neodlovitelný typ keše. Principem odlovu této keše bylo najít další příklad určitého jevu. V roce 2008 byly všechny zaarchivovány a nahrazeny Waymarkingem.

 Flag Counter

Additional Hints (Decrypt)

cnexhw an cnexbivfgv! wqv cbqry yrfn! abun arwoyvm x cvfzrah Q...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.