Skip to content

Vlci jama (drive Studna) Mystery Cache

Hidden : 03/05/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Dekuji kacerovi "Rous.Ci146" za upozorneni ohledne ucelu "diry v lese". Nejedna se o studnu, jak jsem drive uvazoval, ale o vlci jamu.
Keska je uvnitr vlci jamy. Pro odlov pouzijte silnejsi provazek s hackem, ktery unese par kilo, a kesku si "ulovte". V zadnem pripade do jamy nelezte !!!A co je to vlastne vlci jama? Toto říká Wikipedie:

Padací (chytací) jámy jsou hluboké jámy vykopané v zemi nebo postavené z kamení za účelem chytání zvířat. Jde o nejjednodušší a zároveň pravděpodobně nejstarší typ pasti.
Evropské skalní i jeskynní malby vypovídají o tom, že losi byli chytáni už v době kamenné. V severní Skandinávii je ještě v současnosti možno nalézt chytací jámy, které byly používány pro chytání losů, sobů, vlků a medvědů. Tyto několik metrů hluboké jámy, které mohou být až 4 metry široké a 7 metrů dlouhé, byly nahoře zakryty větvemi a listy. U jámy byla přivázana návnada, která měla zvěř přilákat (živá ovce, při chytání lišek kachna). Jámy měly příkré stěny lemované kůly, což mělo zvířeti znemožnit uniknutí z jámy. Zvíře spadnuvší do jámy se buď zabilo pádem na dole nastražený kůl, nebo bylo zabito nedaleko čekajícími lovci. Padací jámy se používaly ještě na počátku 20. století. V současnosti je chytání zvěře pomocí padacích jam v České republice, Německu a Rakousku zakázáno.

Souradnice finalky najdete v obrazku. Pokud odejde maskovani tak najdete, prosim, nejake jine maskovani, vhodny material se v lese urcite najde. Dekuji.

At se vam loveni povede.

Additional Hints (No hints available.)