Skip to content

SZPIC 2: Bar Satyr / SPITZ 2: Bar Satyr Mystery Cache

This cache has been archived.

Tadzio&Jedrek: Zamknięcie

More
Hidden : 10/28/2013
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Po wizycie u Fryzjera Szpicbródka udawał się do lokalu Satyr by spotkać się z przyjaciółmi. Bar mieścił się na terenach dawnej Fabryki Wyrobów Tabacznych "Union", uznawanej pod koniec XIX wieku za jedną z największych w Europie.

Założona przez Leopolda Kronenberga (mieszkającego wówczas po drugiej stronie Marszałkowskiej). W 1872 sprzedana H. Ollendorfowi. Wprowadzenie akcyzy na tytoń spowodowało likwidację zakładu w 1898. Od 1898 budynki były siedzibą Instytutu Politechnicznego (późniejszej Politechniki), który w 1901 przeniósł się do nowej siedziby  przy Nowowiejskiej. Rozbiórka / Parcelacja: działka fabryczna została podzielona na 9 posesji, na których na początku XX w. stanęły wielkie kamienice czynszowe.

Źródło: warszawa1939.pl

Skrzynka jest częścią serii: SZPICBRÓDKA – KRÓL KASIARZY

Jest to zagadkową wędrówka przez centrum (i nie tylko) Warszawy, której bohaterem jest postać polskiego Arsena Lupina, jakiego możecie pamiętać z filmu „Halo, Szpicbródka, czyli ostatni występem króla kasiarzy” (1978). Myślę, że jego historia już Was zaciekawiła, a poszukiwanie skrzynki przybliży ją Wam jeszcze bliżej. Kolejność skrytek nie jest do końca przypadkowa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zdobywać w dowolnej kolejności.

By dotrzeć do finałowego bonusowego pojemnika, musisz zrabować kilka cyfr, które otworzą Ci drogę do skrzynki. Znajdziesz je w odwiedzanych skrytkach i nie tylko. Do dzieła.

Skrytka: Proszę o dokładne odkładanie. Uważajcie na mugoli

P1: Tu był kiedyś Bar Satyr. Rozejrzyj się...zapamiętaj/

P2:Po drodze miń: budkę drugą...; budkę trzecią...; przy czwartej (też budce) szukaj

Additional Hints (Decrypt)

avfxb, zntarglx

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)