Skip to content

<

Svetlusky nad amfiteatrem

Hidden : 11/24/2013
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

POZOR - toto je noční keš a lze ji tedy najít pouze za tmy a za pomoci silného světelného zdroje. Nikoho nenutíme ji odlovit, pokud se tak rozhodnete, činíte na vlastní nebezpečí. Les za tmy může být i nebezpečný ... Nezapomeňte se dívat nejen po světluškách, ale i pod nohy!


Tato noční keš Vás provede nádhernými lesy (hlavně v noci), které se rozprostírají nad obcí Náměšť na Hané. Je to naše nejdelší noční, počítej s trasou dlouhou cca 8 km. Počáteční souřadnice Vás dovedou kousek od amfiteátru, kde se do nedávné doby ještě konal slavný hudební festival Zahrada, konaný každoročně začátkem července. Všem, kteří sem pravidelně jezdívali, zůstanou jen vzpomínky na čtyři dny, kdy se tu začátkem léta z pódia ozývaly tóny nejen folkové muziky, ale také country, bluegrassu, bluesu, rocku, jazzu a jiných hudebních stylů a kdy to tady "naplno žilo" ... Nádherný amfiteátr se zajímavě zastřešeným pódiem, nacházející se nedaleko zámku ve stráni nad začátkem Terezského údolí, nyní definitivně osiřel. Vaše cesta začíná na úvodních souřadnicích, kde je zákaz vjezdu. Zde odstavte svá vozidla.

První část Vaší cesty cca 1,4 kilometru se budete pohybovat po asfaltové cestě. Proto světlušek bude poskromnu, nemáte kde uhnout. Po asfaltové cestě jsou na krajích dva hlubší kanály, proto dávejte pozor a nesestupujte z asfaltové cesty!!! (pouze při odbočení na lesní cestu:D) Pozorně sledujte světlušky, protože po zmiňované vzdálenosti světlušky zabočí na lesní cestu, potom pokračujte po ní. Až uvidíte dvě světlušky na jednom místě, stříbrnou a zlatou, máte na výběr. Můžete pokračovat po staré stříbrné trase, ale pozor, v lese je velká mokřina, která vzhledem k úplně mrtvému lesu nejspíš jen tak nezmizí, proto je lepší zvolit trasu po zlaté světlušce. Stříbrná trasa nebude již více udržována, protože cesta bude dřív nebo později úplně bez stromů. Druhá trasa po zlaté světlušce pokračuje rovně, kde po několika křižovatkách sejdete nalevo z cesty a zašlou lesní cestou se dostanete ke keši z druhé strany. Odbočka přímo ke keši je potom značena dvěma zlatými světluškami, přesto doporučuji sledovat u zlaté trasy všechny okolní stromy, to kdyby nějaký antigeokačer ty dvě světlušky sejmul..........

Zpáteční cesta může být ta stejná, po které jste přišli nebo pokračujte k Liščí chatě a napojte se na cyklotrasu směrem k Náměšti na Hané, která směřuje k začátku této noční keše

Přeji příjemný odlov

POZOR : Na počátečních souřadnicích se nachází závora, která se v noci zavírá, tak pozor, ať se nedostaneš do problémů, je tam zákaz vjezdu!!!

Prosím nepsat do listingu jakékoliv informace, které by mohly napovědět, kde je keš ukryta.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.