Skip to content

Telkkänä pönttöön I Mystery Cache

This cache has been archived.

Mansikkapaikka: Kaken apuvälinettä ei enää ole olemassa. Eli nettiosoitetta Isonkylän kiintorastikarttaa ei taida enää löytää. Rastikoodien keskikohdan koordinaateilla sai aikoinaan checkkerin näyttämään vihreää.

More
Hidden : 1/1/2014
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

25 24
...X...
35 34

Keskiviikko 4.9.1985 oli päivä, johon Kake oli valmistautunut kaksi vuotta. Kaikki mahdolliset tilanteet oli mietitty etukäteen sillä edessä oli 23 mysteeriä ratkottavana ja 15.2 km taivalta kuljettavana. Ei tiennyt Kake silloin geokätköilystä, mutta yhtä lukuunottamatta loggasi Kake mysteerit kuin telkkä pönttöön. Kun kello maalissa pysähtyi oli Kake maailmanmestari ajalla 1.28.08.

Etsi Kaken käyttämä apuväline läheltä annettuja koordinaatteja ja käytä annettua "avainta" saadaksesi jotain checkerille kelpaavaa.

Kätkö ei ole annetuissa koordinaateissa. Oikeat koordinaatit saat GeoCheckeristä. Ota oma kynä mukaan.

The cache is not located to these coordinates. Use GeoChecker to get the real ones. Take your own pen with you.

Tarkasta geocache.fi:n palvelussa onko ratkaisusi oikea



Additional Hints (Decrypt)

Fryivgä nvurcvvev wn rgfv yhxxb, wbuba naarggh ninva fbcvv. Xnxr bfnvfv nhggnn, zhggn ba ervffhffn. JJJ.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)