Skip to content

This cache has been archived.

Murazor: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w lecie będzie okazja spotkać się nad (a może na) jednym ze zbiorników retencyjnych na kolejnej "Jakości Wody", zaś przed przyszłoroczną Wielkanocą na kolejnym evencie z cyklu "Pod Widmowym Królem".

More
<

Pod Widmowym Królem III - GEOCOIN SHOW

Hidden : Friday, 04 April 2014
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:We wrześniu ubiegłego roku odbyło się w okolicach Niedzicy eksperymentalne spotkanie typu CITO "Jakość wody, czyli szukamy nurtu" (GC4FX0D). We współpracy z Instytutem Inżynierii i Gospodarki Wodnej Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej zbieraliśmy wówczas dane potrzebne do opracowania modeli przyczyniających się do poprawy jakości wody w Zbiorniku Czorsztyńskim, a także innych zbiornikach retencyjnych. Ogółem w spotkaniu uczestniczyły 22 osoby ukryte pod siedemnastoma pseudonimami. Pozyskane dane okazały się dobrej jakości - są one obecnie używane! Poważnie rozważana jest kolejna edycja zbierania danych na innym zbiorniku, o ile tylko Groundspeak wyrazi na to swoją zgodę. Ale to pieśń przyszłości... A tymczasem:

Niejako w w ramach rewanżu Wydział Inżynierii Środowiska PK, reprezentowany przez Panią Dziekan, udostępnia nam na popołudniowo-wieczorne spotkanie salę Galerii "GIL". Z tego też powodu, zachowując tradycyjną nazwę dla tego trzeciego już przedwielkanocnego spotkania geocacherów w Krakowie, proponuję, byśmy spotkali się tym razem nie przy witrażach Wyspiańskiego, ale na kampusie Politechniki. Z wielką przyjemnością zawiadamiam zatem, że:

w piątek, czwartego kwietnia 2014 roku
w godzinach 18:00 - 21:00
w budynku Galerii GIL
na kampusie Politechniki Krakowskiej
przy ulicy Warszawskiej 24 w Krakowie
odbędzie się

WYSTAWA GEOCOINÓWOdwiedzić wystawę i obejrzeć eksponaty będzie można w dowolnym momencie w trakcie jej trwania. Przez cały ten czas dostępny będzie eventowy logbook (wpis do niego nie jest obowiązkowy, to nie mega). Na zwiedzanie ekspozycji warto zarezerwować czas do pół godziny. Co do samych geocoinów, to z pewnością nie będzie tyle, ile było w Pradze na Geocoinfeście, ale - jak na warunki polskie - zbierze się ich całkiem sporo. Wśród szczególnie wartych zobaczenia geomonet będą między innymi: pięćdziesięcioletni kalendarz (coin o średnicy 10cm), geocoiny z serii Star Gate, monety australijskie, czy też złoto-czarny skarabeusz (jeden z dziesięciu takich na całym świecie).

Część z wystawianych geocoinów będzie aktywna i możliwa do "odkrycia" przez zwiedzających. Przy okazji wystawy będzie można także pochwalić się własnymi zbiorami geocoinów, dokonać wymian znalezionych w skrytkach przedmiotów podróżnych, a także podyskutować w keszerskim gronie. Dla zainteresowanych będzie też okazja do dowiedzenia się, jak dane zebrane podczas CITO w Niedzicy są obecnie używane. Wstęp na wystawę jest darmowy, jednak parkingi w okolicy są płatne (parkowanie na okolicznych ulicach jest płatne do 20:00). Nie ma możliwości wjechania samochodem na teren kampusu, chyba że ktoś ma identyfikator PK.

Osoby posiadające w swoich kolekcjach ciekawe geocoiny, a chcące je udostępnić na jednodniową ekspozycję, są bardzo mile widziane! Geocacherzy tacy proszeni są o wcześniejszy kontakt (osobiście lub przez e-mail) z Murazorem w celu uzgodnienia szczegółów.

Serdecznie zapraszamy na wystawę miłośników geocachingu ze wszelkich stron świata. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy także wraz z rodzinami i/lub znajomymi: nawet tymi, którzy keszobraniem się - jak na razie - nie interesują. Szczególnie gorąco powitamy zaś tych spośród Was, którzy byli z nami na CITO w sierpniu nad jeziorem. A następnego dnia rano w sąsiadującej lokalizacji odbędzie się kolejna impreza: Maker Madness multi event - Kraków.


 On Friday, April 4th 2014, between 6PM and 9PM,
 in the building of the "GIL" Gallery at the campus
 of the Cracow University of Technology (Warszawska 24, Kraków)
 there will be held a GEOCOIN SHOW.

You are invited to come and see the coins on the exhibition. Some of the geocoins on the show will be active and ready to be discovered. There will be a lot of interesting coins to see including extra large coins (like the 50 year calendar) and extra limited ones (like the gold-black scarab by CW88 shown as the background of this page). You may also bring your own coins to show them to the other participants of this event. Trackable exchanges and free geo-talks are also welcome. The entry is free of charge, but the surrounding parkings all require fees.

You should reserve about half an hour for seeing the exhibition anytime when it is open.


 V pátek 4. dubna 2014 18.00 – 21.00
 se bude v budově galerie „GIL“
 na kampusu Politechniky Krakowské
 (ul. Warszawska 24, Krakov) konat výstava geocoinů.

Budeme rádi, pokud výstavu navštívíte. Na expozici je vhodné si vyhradit asi půl hodiny. Některé z vystavovaných geocoinů budou aktivní a návštěvníci je budou moct zalogovat. Účastníci s sebou mohou vzít také své sbírky geocoinů a ukázat je jiným návštěvníkům eventu. Plánujeme také vyhradit místo na výměnu cestovních předmětů, které jste našli v keškách.

Vstup na výstavu je zadarmo, ale parkoviště v okolí jsou platná.Additional Hints (Decrypt)

Bq jrwfpvn fpubqnzv cb cenjrw an tber!
Sebz gur ragenapr gnxr gur evtug fgnvef hc!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.