W Gierczynie znajdował się dawniej piękny pałac. Niestety nie istnieje on już. Zbudowano go na początku XX wieku. Nie można dokładnie określić daty jego rozebrania. Wieś ta, jak zresztą cały majątek należała do „klucza zamku gryf”. Władali nim hrabiowie von Schaffgotsch z Cieplic. Do dziś z pałacu pozostała brama wjazdowa,oficyna z XIX wieku oraz dom ogrodnika. Po pięknym pałacu dzisiaj istnieje fragment podjazdu.
Skrytka znajduje się w parku,na terenie dawnego pałacu.
Uwaga na mugoli,w okresie letnim jest ich tam dużo.Miłego spaceru