Skip to content

This cache has been archived.

Novom: Snad jsou již všichni zalogovaní, i když mi ty počty ještě nesedí. Tak zase za rok. Díky všem zúčastněným. [;)]

More
<

Den polevky gazpacho 2014 - Pardubice

A cache by Novom Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Tuesday, 25 November 2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Den polévky gazpacho 2014 - Pardubice

STOP STAV


Kdo z fandů britského humoru by neznal tato slova Arnorda "Jidáše" Rimmera ze seriálu Červený trpaslík, které pronesl o 25. listopadu, kdy usedl u kapitánova stolu. Tento den slaví nejenom fanoušci tohoto kultovního seriálu jako "Den polévky gazpacho". Po loňském úspěchuji jsem pro Vás i letos připravil tento kulinářský zážitek.

Co se bude dít?

Už to mám: tohle je sjezd cvoků! Mrkni se do šatny, jestli tam je dvacet plášťů, celejch bílejch na zavazování vzadu, hned víš, že mám pravdu!

Na co se můžete těšit? Opět se setkáme v restauraci u Capoušků (POZOR, ZMĚNA!) v Pardubičkách pod nemonicí od 17:00, následovat bude klasický pokec a výměna coinů a CWG. Při příchodu dostanete soutěžní lístky a trošku si zasoutěžíte a v 18 hodin přijde na řadu slibovaná polévka. Poté dojde k vyhlášení výsledků a následovat bude volný program s koncem okolo 20. hodiny. Kapacita je omezená, maximální možný počet přihlášených je 60 osob, proto neváhejte! Loni bylo obsazeno velmi rychle.

Lehké seznámení s polévkou

Polévka gazpacho je španělská zeleninová polévka původem z Andalusie, podávaná za studena – nejlépe vychlazená. Základní surovinou jsou rajčata, paprika a okurka. (Po minulých zkušenostech s rejpaly, ve Španělsku se dělají různé obměny této polévky, někde se přidává jiné koření, jinde nějaká zelenina navíc, ale všude to je Gazpacho.)

Kolik to bude stát?

Rimmer: Osm tisíc pět set!? To jsou slušné daně, nemyslíš? Jak tohle chceš zaplatit, co?
Lister: Nijak… je to tvoje.

Jedna porce polévky bude za 55,- Kč. V ceně je již započítáno eventové CWG a cena o 5,- Kč vyšší než loni. Platba až na místě, připravte si drobné! Pití a případně další jídlo si už platí každý sám. Váš log Will Attend je závazný, podle počtu přihlášených budeme objednávat i počet porcí, zvažte proto, zda je ve Vašich silách opravdu dorazit na místo. Příprava polévky je časově náročnější a k tomu, aby řádně vychladla, je zapotřebí více času. (Akce není nijak komerční a owner se nesnaží propagovat restauraci, ve které se akce koná, jedná se o jedinou restauraci, kde byli ochotni gazpacho v tomto množství "uvařit".)

Soutěže

Stejně, jako u eventu ke Dni kuřete vindaloo, se i zde můžete těšit na zajímavou soutěž ve stylu Červeného trpaslíka, kde můžete vyhrát několik cen a jako hlavní cenu pak pro Vás máme připravený eventový coin. "Poznej, copak je to za ovoce II?" - oproti loňskému roku o trochu náročnější soutěž pro všechny věkové kategorie, vše se řeší formou papíru, tužky a tentokráte i vás osobně, ale nemusíte nic předvádět. Přijďte nám ukázat, jak se vyznáte ve všelijakém ovoci, rozhodně není třeba mít strach. K této soutěži se přihlašujte ve svých lozích.

Rekapitulace

Jenom pro mě: Nemoh bys to ještě zopakovat, ale tentokrát v psané verzi a s obrázky? Jedno slovo na stránku?

Kdy: úterý 25.11. od 17:00 hodin, polévka bude od 18:00 hodin
Kde: restaurace U Capoušků v Pardubičkách pod nemocnicí
Kapacita: cca 60 míst
Proč: bod, ochutnání nezvyklého pokrmu, pokec a výměna zážitků při geocachingu a navíc... bod do statistiky
Cena: 1 porce polévky za 55,- Kč, platba přímo na místě, CWG již v ceně

Do logu uvádějte:
Počet osob: (maximálně 3 na nick)
Gazpacho: Ano/Ne
Účast v soutěži: Ano/Ne/počet účastníků, je-li vás víc, než jeden
Počet CWG: Jedno pro každého jako základ automaticky, případná další už pište do logu.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.