Skip to content

PZZ#18 Straka obycajna (Pica pica) Traditional Geocache

This cache has been archived.

Rozela: Nastal čas na archiváciu série. Kešky sme už odstránili z terénu. Ďakujeme všetkým, ktorí sériu odlovili. Za pekné logy, fotky a favoritné body.

More
Hidden : 04/04/2014
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Keďže straka má veľmi rada vzácne predmety táto cache je zároveň TB Hotel. Strake urobíte radosť ak bude mať stále skrýšu plnú nových pokladov. Najradšej má zvieratká.

Straka obycajna

Straka meria okolo 46cm a má dlhý stupňovitý chvost. Lieta s charakteristickými veslovitými údermi krídiel. Straka vydáva hlasité škreky, menej polohlasné štebotanie. Vydáva „šak-čak“, niekedy „šakerak“ alebo „kek-kek“. Samec a samica sa navzájom neodlišujú, mladé jedince majú kratší chvost a operenie bez lesku. Straky sú najčastejšie pozorované v nížinách a v stredných polohách do 900 m n. m. Hniezdia v apríli až máji raz za rok. V lete a na jeseň v potrave prevažujú rôzne plody (bobule, čerešne, hrušky) a semená, ktoré sú významné najmä v zime. V mestách do svojho jedálneho lístka pridávajú odpadky.
Euroázijská straka je veľmi inteligentné zviera, na ktorom bolo spozorované zapojenie sa do komplikovaných spoločenských rituálov, prípadne vyjadrenia smútku. Má schopnosť skrývať potraviny cez sezónu, pomocou svojej skúsenosti je schopná predvídať správanie rovnakého druhu. V zajatí sa prejavuje napodobňovanie ľudského hlasu a pravidelné použitie nástrojov na čistenie svojej vlastnej klietky.
V divočine sa organizujú do gangov a používajú komplexné stratégie lovu iných vtákov.
Zdroj: internet

Additional Hints (No hints available.)