Skip to Content

<

DS9 - Zmatek

A cache by Hanes69 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/26/2014
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Deep Space 9 – Zmatek

Toto malé dobrodružství na motivy seriálu "Star Trek: Hluboký Vesmír Devět" Vás zavede do lesů v okolí Starého Poddvorova, kde strávíte nějakou tu chvilku při snaze zachránit posádku stanice před smrtí způsobenou nebezpečným virem.

Prolog Náčelník O’Brien se potýká s velkým množstvím poruch na celé stanici včetně závad na spoustě replikátorů. Při opravě jednoho z těchto replikátorů nevědomky aktivuje zařízení v tomto replikátoru umístěné. Po dokončení opravy požádá o šálek kávy, aby otestoval, že replikátor funguje správně. Krátce poté se u něj začne projevovat záhadná nemoc, která způsobí, že náčelníkovi nikdo nerozumí.
Začínáme Doktor Bashir si není jist, co způsobilo onemocnění náčelníka O’Briena, testy neukazují žádné fyzické potíže. Na ošetřovně ovšem tato nemoc náhle postihne poručíka Dax a doktor si uvědomí, že nemoc bude způsobena virem, který se šíří po stanici.

Vaším prvním úkolem je lokalizovat replikátor, který náčelník O’Brien opravoval. Bohužel náčelník již není díky nemoci schopen Vám jasně říci, který replikátor opravoval jako poslední a tak Vám nezbývá, než rozluštit jeho zdánlivě nesmyslnou řeč znějící jako nějaký původní pozemský jazyk.

A-CHIN BE-TKAH MOASI THAN-ZIE TSAH-AS-ZIH GAH YEH-HES TLA-GIN AH-NAH D-AH A-KHA KLESH NA-AS-TSO-SI BE-TKAH CLA-GI-AIH WOL-LA-CHEE LHA-CHA-EH AH-JAH KLESH BE-LA-SANA D-AH THAN-ZIE AH-LOSZ A-CHI BE-TKAH TSAH SHI-DA NASH-DOIE-TSO BE-LA-SANA LHA-CHA-EH A-KEH-DI-GLINI BE-LA-SANA TLA-GIN AH-JAH D-AH BE-TKAH AH-NAH BE-TKAH A-CHIN NO-DA-IH AH-JAD TSE-NILL KLESH DZEH KLESH A-WOH A-CHIN BE-LA-SANA MOASI THAN-ZIE BE-TKAH BI-SO-DIH TSE-NILL LHA-CHA-EH AH-NAH KLESH BE-LA-SANA D-AH LHA-CHA-EH AH-NAH A-KEH-DI-GLINI AH-JAH THAN-ZIE BE-TKAH D-AH GAH TKIN DIBEH A-WOH TSE-NILL BI-SO-DIH TSE-NILL BE DZEH KLESH BE-LA-SANA D-AH CLA-GI-AIH AH-NAH D-AH

Major Kira objevila replikátor, který způsobil rozšíření viru po stanici. Při jeho prohlídce bylo objeveno neznámé zařízení. Analýzou bylo zjištěno, že toto zařízení vložili do replikátoru Bajorané, aby během okupace nakazili Cardassiany.


Vaším druhým úkolem je nalézt doktora, který tento virus vytvořil a získat od něj lék. V zařízení nalezeném v replikátoru byly naštění zakódovány údaje, vedoucí k jeho tvůrci. Kira proto vyrazí na Bajor, aby zde zajistila lék proti tomuto zákeřnému viru.


Kira na Bajoru zjistila, že doktor zodpovědný za vytvoření viru již zemřel. Naštěstí se jí podařilo vypátrat, že asistent, který pomáhal virus vytvořit, je stále naživu. Manželka doktora sice nezná jeho přesnou adresu, ale poradila Kiře, kde by se měl Surmak Ren nacházet.

Vaším třetím úkolem je najít doktorova asistenta a přesvědčit ho, aby Vám pomohl najít lék proti viru.


Surmak Ren odmítl pomoci s vytvořením léku a tak Kiře nezbylo nic jiného, že ho zajmout a dopravit ho na stanici. Mezitím se již nákaza rozšířila mezi všechny členy posádky, ačkoliv byly poškozeny pouze replikátory ve velitelské části stanice.
Odovi se podařilo zjistit, že Quark, jehož replikátory v baru byly vypnuty, objevil jeden replikátor v nepoužívané části stanice a díky tomu se nákaza rozšířila.

Vaším čtvrtým úkolem je lokalizovat tento poslední poškozený replikátor a odstavit ho z provozu.


Virus způsobující onemocnění mezitím zmutoval, začal se šířit vzduchem a způsobuje horečku, která může být pro nemocného smrtelná. Tato na první pohled hrozivá mutace způsobila, že Surmak Ren, který dosud odmítal pomoci s nalezením léku, se sám nakazil, což rychle změnilo jeho názor. Nyní je ochoten Vám pomoci a tak se za ním musíte vydat do biologické laboratoře.

Vaším pátým úkolem je pomoci Surmak Renovi v laboratoři vyvinout lék proti viru


Výborně, testy ukazují, že lék je opravdu účinný a likviduje nákazu téměř okamžitě a bez jakýchkoliv následků. Nyní již jenom zbývá rozšířit lék mezi posádku. Protože se dá lék šířit ve formě aerosolu, stačí jej pouze aplikovat do systému klimatizace, což je také Vaším posledním úkolem.


Tak a je to, lék se podařilo úspěšně rozšířit po celé stanici, což zachránilo život celé posádce.
Doufám, že se Vám keška líbila a že jste se při jejím odlovu bavili stejně jako my při jejím zakládání.

Zjištěný kód klimatizační jednotky si poznačte pro jeho budoucí využití !


POZOR
Terén uvedený v záhlaví odpovídá skutečnému uložení krabičky a proto prosím zvažte vaše možnosti, schopnosti, povětrnostní podmínky... Pamatujte že bezpečnost je až na prvním místě. Kešku lovíte na vlastní nebezpečí, autor nenese žádnou odpovědnost. K přírodě se chovejte ohleduplně a neničte ji.


Cache was Betatested and Approved by Pino & Honyray.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.