Skip to content

Orientēšanās poligons Mežsētas Multi-cache

Hidden : 03/11/2014
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[LV] Baldones apkārtne no seniem laikiem pazīstama ar slēpošanas, zvaigžņu vērošanas observatorijā un orientēšanās iespējām rogainingā. Pastāvīgi Baldones apkārtnes mežos ir pieejami divi orientēšanās poligoni, kuros katrā 24/7 atrodami vismaz divdesmit kontrolpunkti. Mēs piedāvājam nelielu ieskatu šajā skaistajā apkārtnē tieši ar pēdējo – diviem orientēšanās poligoniem.

[EN] The geocache is not in the given coordinates, but there you can place the car.

Google translate

[LV] Slēpnis neatrodas uzrādītajās koordinātēs (bet tur iespējams novietot auto). Lai nokļūtu līdz slēpņa vietai, jāizpilda neliels uzdevums. Jāapmeklē visi kartē uzrādītie kontrolpunkti (KP) un jāiegūst uzdevuma vērtības. Pie katra KP piestiprināta neliela gaiša plāksnīte, uz kuras redzama vērtība, kas var būt viencipara vai vairākciparu skaitlis. Skaitlis jāiegūst saskaitot tumšos elementus uz plāksnītes. Plāksnīte piestiprināta pie KP ar skrūvi, šī skrūve nav jāuzskata par skaitāmo vērtību.

Lai iegūtu slēpņa gala koordinātes, jāveic dažas matemātiskas darbības izmantojot iegūtās vērtības.

[KP50] x [KP51] x [KP52] x [KP53] x [KP54] x [KP55] x [KP56] x [KP57] x [KP58] x [KP59] x [KP60] = ABCDEFGH

[KP61] x [KP62] x [KP63] x [KP64] x [KP65] x [KP66] x [KP67] x [KP68] x [KP69] x [KP70] = IJKLMNOP


Gala koordinātes: N56°4N.FEK, E024°22.EJL

Orientēšanās karti un leģendas iespējams lejuplādēt no SK Mežaparks mājas lapas vai arī šeit (Karte).

Izdrukātā veidā karti iespējams saņemt arī Baldones novada domē, bet tādā gadījumā jāpielāgojas šīs iestādes darba laikiem un pastāv iespēja, ka dotās kartes nav uz vietas (mēs pārbaudījām paši šo opciju - iekļūt iestādē mums izdevās, jo bija darba diena un darba laiks, Baldones TIC atrodas tajā pašā ēkā aiz tām pašām atslēgām, otra iespēja ir telefoniski sazināties ar SK Mežaparks kontaktpersonu, ir liela varbūtība satikt viņu tuvāk Poligonam Mežsētas).

Uzdevuma lapu iespējams lejuplādēt šeit (Uzdevums).

Orientēties, meklēt vērtības un slēpni iespējams jebkurā diennakts laikā, tomēr mēs iesakām to darīt diennakts gaišajā laikā, mūsuprāt tad meža burvība ir baudāmāka un KP labāk saskatāmi. SK Mežaparks ir padomājis par to, lai KP būtu labi saskatāmi gan gaismā, gan tumsā – tie ir spilgti oranžā krāsā ar atstarojošu elementu. Paši orientējoties saskārāmies ar skarbo realitāti – daži KP ir saplīsuši un mētājas uz zemes, daži ir pazuduši pavisam, palikuši tikai stabiņi, kas apsieti ar saskanbaltsarkanu lentu, vienā vietā atradām tikai caurumu, kurā jābūt stabiņam, citā vietā neatradām neko, kas liecinātu par KP esamību.

Šis ir viens no mūsu diviem pirmajiem patstāvīgi izliktajiem multislēpņiem, kas izlikts suņa dienas pastaigas laikā šajā brīnišķīgajā mežā (otrs slēpnis ir Orientēšanās poligons Kausezers). Nesodiet mūs bargi, ja kaut kas nav tā kā jābūt. Uzklausīsim kritiku.

Īpašās norādes.

Mums neizdevās pašiem atrast KP58 atbilstoši dotajai leģendai, tāpēc plāksnīti piestiprinājām pie krituša koka saknes ~20m attālumā austrumu virzienā no KP58.

Mums neizdevās pašiem atrast KP69 atbilstoši dotajai leģendai, tāpēc plāksnīti piestiprinājām pie meža zvēru barotavas konstrukcijas ~2m augstumā. 06.05.2019. Zvēru barotava sabrukusi, plāksne ~2m augstumā tuvākaja kokā, blakus kokā liela nagla. 23.01.2021. Zvēru barotavas konstrukcija pazudusi, zvēru varotava gan ir iekārtota savādāk, norāde pie priedes tuvāk ceļam, blakus eglei un vēl trešajam nedzīvajam kokam

01.07.2018. Medību tornis, uz kura agrāk atradās KP54 ir pazudis, atjaunojām vērtību uz netālu esošās egles ceļa malā ~2m augstumā.

Orientēšanās ABC

Orientēšanās ir sporta veids, kur dalībnieks izmanto precīzu karti un kompasu, lai atrastu apvidū izvietotus kontrolpunktus. Par orientēšanos var priecāties gan kā par pastaigu mežā, gan sportisku sacensību. Varētu teikt, ka orientēšanās mazliet atgādina piedzīvojumu ar mantu meklēšanu, ar ko tik jautri nodarbojās Pepija Garzeķe.

Vairāk informācijas par to, kas ir karte, kompass, apzīmējumi, leģendas, reljefs u.c. svarīgas nianses www.magnets.lv

Vairāk informācijas par orientēšanās iespējām Latvijā www.lof.lv

Pirmajiem atradējiem sagatavota zebra ar kauliem, lūgums zebru sadalīt godīgi. Lai veicas mežā.

Mums būtu interesanti, ja reģistrējot slēpni kā atrastu, pieminēsiet, cik laika iztērēts un kāds attālums veikts meklējot un atrodot visus KP.

Paldies SK Mežaparks, kas parūpējies, lai mežā būtu vismaz divdesmit kontrolpunkti un izstrādājis kartes, pēc kurām mēs tagad varam orientēties un baudīt meža burvību.

[EN] Here you can learn what is orienteering and how to use compass. To get the coordinates you will need to solve a task. (Task). Geocache is in the orienteering polygon Mežsētas. To find the needed values (e.g. CP50, CP60) you have to visit control points (CP) marked with red circles (e.g. 50, 60) in the given map. Baldones o poligons Mezsetas. Total there are 21 CP. In the forest you will find small woden poles with CP number, there will be a white plate with needed value on it.

[CP50]x[CP51]x[CP52]x[CP53]x[CP54]x[CP55]x[CP56]x[CP57]x[CP58]x[CP59]x[CP60]=ABCDEFGH
[CP61]x[CP62]x[CP63]x[CP64]x[CP65]x[CP66]x[CP67]x[CP68]x[CP69]x[CP70]=IJKLMNOP
Final coordinates: N56°4N.FEK, E024°22.EJL
Warning!
CP54-plate with digits is at fir-tree, 2 meters from ground.
CP58-plate with digits is on root 20 m to east from the place where was the CP.
CP69-plate with digits is near feeding construction, 2 meters from ground on pine tree near fir.

Flag Counter
Check your solutionAdditional Hints (Decrypt)

rtyr 3z sve

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)