Skip to content

Riga Central market Wherigo Cache

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost, completely damaged or inappropriate. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
Hidden : 09/03/2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:[LV]
IDEJAS RAŠANĀS PAR RĪGAS CENTRĀLTIRGUS BŪVNIECĪBU

Jau 1909. gadā Rīgas pilsētas vadība izteica nepieciešamību par Centrālā tirgus ierīkošanu, tomēr šie plāni tā arī netika realizēti līdz Latvijas neatkarības pirmajiem gadiem. 1922. gada 28. decembrī Rīgas dome pieņēma lēmumu par centrālā pilsētas pārtikas tirgus ierīkošanu un celtniecību. Par jaunā tirgus «krusttēvu» uzskatāms Rīgas pilsētas valdes tirdzniecības daļas vadītājs Klāvs Lorencs.

CELTNIECĪBAS UZSĀKŠANA
Tirgus celtniecības darbus uzsāka 1924. gada jūnijā, vispirms nojaucot divas rindas tā saucamo sarkano spīķeru, kuri bija uzcelti XIX gadsimta beigās. Tirgus projekts tika izstrādāts pilsētas arhitekta P. Dreimaņa vadībā (inženieri V. Isajevs un G. Tolstojs, kā arī arhitekts P. Pavlovs). Tika pieņemts lēmums par tirgus ierīkošanu no valdības atpērkot Pirmā pasaules kara ķeizariskās Vācijas armijas Kurzemē Vaiņodes dirižabļu lidostā atstātos gaisakuģu (cepelīnu) angārus, kuri ir kļuvuši par Rīgas Centrāltirgus galveno simbolu.

Sākotnēji bija iecerēts cepelīnu angārus kā tirgus paviljonus saglabāt to oriģinālā izskatā, bet tie neatbilda moderna tirgus sanitārajām prasībām — lielais augstums radītu plašas temperatūras svārstības un trūktu nepieciešamā aprīkojuma tik liela tilpuma apsildīšanai un saimnieciskai ekspluatācijai, tādēļ nolēma izmantot tikai angāru augšējās, noslēdzošās fermu daļas, pašas celtnes ceļot no mūra un dzelzsbetona (par angāru konstrukcijām Rīgas pilsēta samaksāja Valsts mantu uzņemšanas komisijai nepilnus 5 000 000 Latvijas rubļu). Zem paviljoniem izbetonēja pagrabtelpas — 2 ha plašu apakšzemes pilsētiņu ar galvenajām un sānejām, kuras savienoja satiksmes eja 337 m garumā.

ATKLĀŠANA
1930.gadā, svinīgi atklāja „Rīgas Centrāltirgu”, kas tolaik tika atzīts ne tikai par lielāko, bet arī par labāko un modernāko Eiropā. Dažādos laikos „Rīgas Centrāltirgus” nemainīgi atradies pašā Rīgas sirdī, sniedzot daudzveidību, personisku attieksmi, dzīvīgas sarunas un sirsnīgus stāstus, jautru kaulēšanos un košu krāsainību. Centrāltirgus noliktavu 3 apakšzemes tuneļi bija savienoti ar izejām kanālmalā. Virszemē preces izcēla kravas liftos.
1949. gadā to pārdēvēja par Centrālo kolhozu tirgu, ko padomju prese slavēja kā labāko tirgu Padomju Savienībā. Padomju laikā 1961. gadā tirgus noliktavu telpās varēja uzglabāt pat līdz 700 tonnām produktu. 1961. gada statistika liecina, ka tirgū gadā pārdod līdz 200 000 tonnām gaļas, 768 000 litriem piena, ap 7 000 000 olu, vairāk nekā 9 000 tonnām kartupeļu, pāri par 8 000 tonnām dārzeņu un gandrīz 5 000 tonnas augļu. Pircēju skaits darba dienās svārstījās no 50 000 līdz 70 000, bet brīvdienās un pirmssvētku dienās sasniedza 100 000.

"APBALVOJUMI"
1983. gada 18. oktobrī ar Latvijas PSR Ministru Padomes lēmumu Centrālā kolhozu tirgus paviljonu kompleksu pasludināja par valsts nozīmes kultūras pieminekli. 1998. gadā tirgus teritorija, veidojot ar vecpilsētu vienu veselumu, iekļāvās UNESCO "Pasaules mantojuma" sarakstā.

INFORMĀCIJA PAR WHERIGO
Wherigo slēpnis patlaban ir pieejams tikai latviešu valodā. Tuvāko pāris dienu laikā būs pieejama arī angļu valodas versija. Slēpnis nav pieejams 24/7 - sīkāk var iepazīties ar RCT darbalaikiem jau iepriekš (related page vai citur). Kopējais laiks no sākuma līdz finišam 1h.
Wherigo kartridzs ir pieejams seit!
Wherigo ir spēlējams uz Android iekārtām (pārbaudīts) un gan jau arī citu sistēmu gudrtelefoniem.
Savu Garmin varat paturēt mājās, ja ir plānā doties iekarot šo slēpni
Veiksmi ;)

INFORMATION ABOUT WHERIGO
This cache is not available 24/7 - check carefully Riga Central market working hours (see related page or elsewhere). Total time from start to finish - approx 1 hour. Wherigo cartridge is available - here! This wherigo can be played on Android and Iphone devices. Not sure about some other:) DO NOT USE GARMIN!
PS. Most of translation has been done using Google translator - so better play Latvian version with some local guy !
Good luck;)

Additional Hints (No hints available.)