Skip to Content

<

Kalspot

A cache by ŘípáciMaI Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/05/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Budete se pohybovat v chráněné přírodě, proto buďte ohleduplní a chovejte se tiše.

Zaměření keše je v rozptylu cca 5 metrů. Keš je křehká a tak s ní zacházejte jemně, jako v rukavičkách, ať nám dlouho vydrží.


KALSPOT

Přibližně před 35 lety se v místě současného mokřadu nacházela jedna souvislá volná vodní plocha s průměrnou hloubkou 50-70 cm.

Po záplavách, které způsobilo rozvodnění Loděnického potoka, bylo koryto v těchto místech prohloubeno. V důsledku provedeného zásahu došlo k poklesu hladiny spodní vody a území začalo vysychat. Na místě vodní plochy vnikla přirozenou sukcesí mokřadní společenstva, která byla spolu s výskytem obojživelníků v roce 1986 důvodem k vyhlášení chráněného území. Jeho celková rozloha bez ochranného pásma je přibližně 3,55 ha.

Předmětem ochrany je bohaté mokřadní společenstvo s výskytem čolků, žab a dalších organizmů vázaných na vodní a vlhká stanoviště.

Plocha je bezlesím, jen roztroušeně zde roste několik dřevin, zejména vrb. Je zde krásné ráno, odpoledne, večer. Jaro, léto, podzim, zima. Stále je na co se dívat a naslouchat.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.