Skip to content

This cache has been archived.

Alex Reviewer: Archivace listingu keše

[b]Alex Reviewer[/b] - reviewer pro ČR

More
<

Jiraskovou cestou VII.

A cache by ladabohac Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 28 June 2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:  not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Jiráskova horská cesta (JHC, Cesta Aloise Jiráska) je hlavní dálkovou hřebenovou cestou v Orlických horách, vyznačena je červeně. Zpřístupňuje prakticky celý hlavní hřeben. Začíná v Broumově; přes Hronov a Náchod vstupuje údolím Metuje do oblasti Orlických hor. Z Nového Hrádku přes Olešnici se stoupáním na Vrchmezí dostane na hlavní hřeben, kterým pokračuje pres Šerlich, poblíž Velké Deštné stále po hlavním hřebeni až k Haničcekde JHC vstupuje do Žamberských lesů. Překonává Divokou Orlici na Zemské bráne, Tichou Orlici v Mladkově, odkud přes Suchý vrch a dále pak přes Jablonné n. Orl. míří do Litomyšle. Cesta, která spojuje nejkrásnější partie Orlických hor, byla vyznačena roku 1921 a pojmenována na počest spisovatele Aloise Jiráska.


Alois Jirásek

163 let od narození spisovatele Aloise Jiráska
93 let od vyznačení "Jiráskovy horské cesty"
 
Jak to všechno zacalo? V polovine června před-před-loňského roku jsem se úcastnil v celé délce eventu  PO STOPACH GUTHA-JARKOVSKEHO. Byl to pro nás všechny nezapomenutelný event. Proč? To už si určite sami dohledáte v zápisech. Mimo jiné tam ale najdete i Hrošanuv log ve kterým nahodil jeden sakra dobrej nápad. A já se ho chytil :-). Vydejme se tak společně na cestu po stopách Aloise Jiráska.
 
"event Náchodsko-Ousteckého přátelství"

ETAPA 7 | ČESKÁ TŘEBOVÁ - LITOMYŠL (FINÁLE GRANDE)
 
TRASA: Česká Třebová > Kozlov > Zlatá studánka > Strakov > Černá hora > Litomyšl
 
 

Kdy a kde? V sobotu 28.6.2014 v 8:00 u rozcestníku KČT u vlakové stanice Česká Třebová. Do Litomyšle dojdeme zhruba ve 13:00 a event bude ukončen asi v 16h.

Co nás čeká? Tentokrát to bude závěrečných 13 km pěší turistiky. V cíli pak zarezervuji nějakou restauraci se salónkem, promítneme fotky, rozdám diplomy přeživším, zamačkneme slzu a rozloučíme se :).

Na závěrečný event je zajištěn díky Ištvánovi a hlavně SWG-shop.sk přísun dřevěných koleček CWG zdarma.


Zajímavosti na trase

 • Park Javorka
 • Alej Maxe Švabinského
 • Rozhledna Kozlovský kopec
 • Pamatný buk na Kozlovském Kopci.
 • Zlatá Studánka
 • Spolkovická studánka
 • Strakovská lípa
 • Naučná stezka Černá hora
 • Zámecký park a zámek Litomyšl
 • Socha Aloise Jiráska

Kešky po trase a v její blízkosti

Doprava

Na místo vlakem  R 861 Josef Václav Myslbek  v 7:48 ( pro Geocaching.eastcz ) nebo  EC 143 Odra s příjezdem v 7:55 . Před termínem konání eventu ale proběhne změna jízdních řádů, tak snad se to moc nezmění. Každopádně sledujte Announcement logy. Pro detailnější informace a další spoje mrkněte na idos.cz .

 

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.