Skip to content

Ligota Mała - domek myśliwski Traditional Cache

This cache has been archived.

AlaPL: Archiwizacja

More
Hidden : 4/20/2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

Ligota Mała to niepozorna wieś położona w pobliżu Oleśnicy. Mało kto jednak wie, że swego czasu była ona miejscem wypoczynku następcy tronu pruskiego.

 

Jak podaje olesnica.naszemiasto.pl:

"Pałacyk myśliwski w Ligocie Małej, w którym dzisiaj mieszka kilka rodzin, został wybudowany w 1904 roku. - W ten sposób nieznana wcześniej nazwa wsi zaczęła pojawiać się gazetach -pisze o historii miejscowości Marek Nienałtowski. - Podniosło to jej rangę. Pałacyk w Ligocie Małej po 1905 roku, po ślubie księcia Prus Wilhelma z księżniczką Cecylią, stał się miejscem corocznego letniego wypoczynku pary książęcej. To z kolei spowodowało rozwój turystyki i powstawanie restauracji oraz letnich ogródków w okolicy. Prawdopodobnie właśnie dlatego droga Oleśnica - Ligota Mała była częściej naprawiana, a i prąd elektryczny dotarł tu zapewne wcześniej niż do innych wsi. Uroczyste powitanie księcia i otwarcie pałacyku odbyło się 25 maja 1904 r w Ligocie Małej. Na powitanie księcia przed Ligotą Małą postawiono dwa maszty z flagami, a cała wieś była nimi przystrojona."

Więcej informacji TUTAJ

Księżna Cecylia

 

Kesz - pudełko 1l na kordach. W środku standardowo certyfikaty i fanty. Kordy mogą być trochę przestrzelone - jak to w lesie - dlatego dodałam dość konkretny spojler.

Powodzenia w poszukiwaniach!

Additional Hints (No hints available.)