Skip to content

Sifrovana IV (Teamwork) Mystery Cache

This cache has been archived.

misoba: Archivujeme.
Moja pani Kolombova ma nepusti do lesa, kedze nam tam pobehuje medvedica s mladymi.
Navyse, 2 stage su problematicke obnovit a nebol cas vymysliet presuny a nahradne riesenia.

More
Hidden : 05/22/2014
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Voľná séria Šifrovaná I-X:
 

Na každý kopec sa dá vyliezť viacerými cestami. Odvážni T5-kári si radšej vyberú kolmú skalu, iní si nájdu možno zložitejšiu, ale nie až tak nebezpečnú cestu.

Táto keška má tiež viacero prístupových ciest. Má však v názve aj TEAMWORK, je preto potrebné tento kopec dobyť zo všetkých strán naraz a popritom spolupracovať.

Vašou prvou úlohou je vybudovať 3-členný tím. Každý v tíme bude mať špecifické úlohy a mal by byť vo svojom odbore majstrom. Pri skladaní tímu a prideľovaní úloh pamätajte, že platí príslovie: "Reťaz je len taká silná, ako jej najslabší článok".

Ak nemáte tím, podajte si inzerát:

Hľadáme dobrodruhov do tímu: [MENO TIMU]

Hľadáme dobrodruhov do tímu na dobytie kešky "Šifrovaná IV (Teamwork)". Benefitmi sú členstvo v silnom a motivovanom tíme a pocit z dobre vykonanej práce. Hláste sa prosím na nasledovné pozície:

Logik

Požiadavky:
- tímový hráč
- logické myslenie
- vynachádzavosť
- zemepisné znalosti
  (vlajky + hlavné mestá)
- vodičský preukaz skupiny B

Výbava:
- poznámkový blok
- mobil + GPS device
- auto

Elektrikár

Požiadavky:
- tímový hráč
- znalosti v odbore el. obvodov
- pochopil tento vtip: "Ľudí môžeme rozdeliť do 10 skupín – na tých, ktorí rozumejú binárnej sústave a tých, ktorí jej nerozumejú."

Výbava:
- poznámkový blok
- mobil + GPS device
- 2xAA batéria

T5-kár

Požiadavky:
- tímový hráč
- dobrý fyzický stav
- odvaha
- znížený pud sebazáchovy
- schopnosť zoradiť hory alebo kopce podľa veľkosti

Výbava:
- poznámkový blok
- mobil + GPS device
- baterka (aj LED z mobilu)Pohovor

Na pohovore nezabudnite uchádzačov poriadne preveriť, napríklad takýmito úlohami:

Úloha pre Logika

Tréning: http://www.cassovia.sk/hry/logic/, Sifrovana I, II, III

Úloha pre Elektrikára

Tréning: Elektrikarska, Binárna

Úloha pre T5-kára

Tréning: Po stopach Chucka Norrisa - vzduch

Základnou schopnosťou dobrého horolezca je nepreceňovať svoje sily. Keď to počasie a aktuálne okolnosti nedovolia, nepokúšať sa o výstup za každú cenu a radšej to otočiť.

Rozprávať by o tom vedel severský alpinista Severin Northing, ktorý vyliezol na 7 osemtisícoviek bez kyslíkovej masky, ale na žiadnu na prvý krát: Broad Peak a Lhoce pokoril na druhý pokus, Mount Everest na štvrtý, Annapurnu na piaty a Nanga Parbat až na siedmy pokus. Zradnú K2 sa mu podarilo zdolať na ôsmy a Makalu až na deviaty pokus, prvovýstupom cez severné sedlo.

Podobne aj špecialista na sólovýstupy, pôvodom polovičný Estónec Vichodito Estemoto z Krajiny vychádzajúceho slnka, ktorého prezývajú aj japonský Clint Eastwood, vyliezol na prvý pokus iba na majestátnu horu Sagarmáthá. Ďalšie vrcholy už boli oveľa náročnejšie: na štvrtý krát dosiahol Broad Peak, až na šiesty krát zliezol Makalu ťažkou východnou stenou, na ôsmy K2 a na deviaty Annapurnu, kde ho pri neúspešných pokusoch často nečakane zradilo počasie. Lhoce ani Nanga Parbat sa mu ešte stále nepodarilo zdolať, napriek niekoľkým veľmi nádejným pokusom, najmä z Lhoce sa viackrát vrátil tesne spod vrcholu.


Plán výpravy

Štart:
Ak kandidáti správne vyriešili úlohy, mali by poznať svoju štartovaciu pozíciu. Geochecker nie je k dispozícii, ak si niekto z členov tímu nie je istý výsledkom, treba ho vymeniť.

Orientácia v teréne:
V lese sa pohybujte po lesných cestičkách, STAGE sú umiestnené kúsok vedľa nich. Sme v lese, čiže nič nie je presne zamerané, odchýlky 20m nie sú problém, orientujte sa podľa hintov - popisov pri waypointoch. Stage pre Logika sú označené 1L, 2L, 3L, pre elektrikára 1E, 2E, 3E a pre T5-kára 1T, 2T, 3T, 4T, nasleduje bod STRETNUTIE/MEET - MP , spoločný TEAM STAGE - TS a FINAL - FN. Opakujem: Všade čítajte hinty pri waypointoch!!!

Farebné kódy:
Členom tímu boli pridelené farebné kódy, je potrebné ich ovládať, aj navzájom. Ani jeden člen tímu by nemal byť farboslepý.

Komunikácia, vybavenie:
Je potrebné vybaviť členov tímu komunikačnými prostriedkami, aby sa mohli v teréne spojiť. Ak by prostriedky zlyhali, je vhodné dohodnúť si miesto stretnutia, optimálne niekde v strede medzi štartovacími pozíciami. Nezabudnite si zobrať povinnú výbavu z inzerátu!

Logistika:
Pravdepodobne ako tím pôjdete spolu autom. Členov tímu treba vysadiť na miestach označených "DROP ZONE". To, kde máte nechať auto, aby ste to z FINAL-u nemali zbytočne ďaleko, je myslím jasné z listingu.
Odporúčané poradie výsadkárov:

Časy a vzdialenosti:
Odhadovaný čas na dobytie vrcholu: 2-3 hodiny. Logik a Elektrikár cestou ku keške prejdú cca 2km, T5-kár je fyzicky zdatnejší, takže znesie o niečo viac.

UPOZORNENIE:
1. T5-kár lozí len po stromoch, nie je potrebné vyliezť na žiadne elektrické zariadenie.
2. Keška je nevhodná na odlov v noci.

OPRAVA NEPRESNOSTÍ V ÚLOHÁCH:
1. Ak sa dostanete v medzivýsledku k pojmu Lýbia, myslí sa Lýbia pred koncom Kaddáfího, vtedy keď ešte mala jednofarebnú vlajku.
2. Ak vo finálnej logickej úlohe spravil T5-kár viac ťahov ako Elektrikár, odrátajte od výsledku ešte číslo 3. Ako sa totiž zistilo pri TTF výprave, úloha má 2 riešenia.

Táto keška bola nominovaná na Slovak GeoAwards 2016.

Additional Hints (No hints available.)