Skip to content

This cache has been archived.

zmijovkar: Nemám nějak chuť číst v lozích:

...hodně nás zklamalo její umístění.. :( Když už je "tady", chtělo by to alespoň nějakou pěknou schránku... (Obludka)
...je dost degradovaná finální krabičkou. Vím, že každému se nechce něco tvořit, ale nebýt Ferraty, tak ta krabice je jedna z nejhorších, které jsem v poslední době viděl... ( jalav2)
...Hodně zklamaní jsme byli provedením keše. Piksla zahrabaná v listí úplně pokazila naše nadšení ze zdolání ferraty :-( Tohle místo by si rozhodně zasloužilo propracovanější a důstojnější úkryt pro keš. (MiBji)

Mám stejně velkou Lock&Lock krabičku, ukrytou prakticky úplně stejně, tj. zahrabanou v listí taky u nějakého pařezu. Taky je kousek dál od objektu, na který ukazuje (málokdo tam vůbec jde na rozdíl od ferraty). Listing a předmět té keše rozhodně nejsou tak atraktivní. Keš je drive-in a má 720 FI logů oproti 51 zde. Ale žádné takovéhle logy se tam neobjevují. Jak je to možné, když je shodného provedení a určitě méně zajímavá?

Nehodím se na ownera krabičky u této ferraty, protože je mi úplně cizí logika, že u vyjímečné záležitosti má snad být i nějak vyjímečně zpracovaná krabice. Naivně jsem si myslel, že je podstatné a dostačující upozornit komunitu na existenci nejtěžší (a jedné z nejhezčích) ferrat v ČR a že krabička je jen bonus a nutný technický prostředek k možnosti zalogovat keš na netu. Že mnohem důležitější je ta ferrata (na které já nemám žádnou zásluhu) a netřeba zážitek z ní ještě doplňovat nějakou rukodělně uměleckou záležitostí (podle mě dokonce trapně, protože té ferratě nejde takto vůbec konkurovat). Nevím, proč na místě v rámci ČR ojedinělém nestačí krabička Lock&Lock, což je na západ od nás včetně kolébky geocachingu naprostý nadstandard - a možná i u nás (a např. nedávno byla v newsletteru Grounspeaku ilustrační fotka keše ze sklenice). Proč se požaduje ještě něco víc a víc. Že je někdo tak infantilní a k docela chlapáckému výkonu na ferratě a jistě pěknému zážitku se potřebuje ještě kochat ptačí budkou nebo něčím podobným. (A kdo udělá budku, tak pak má v lozích "úkryt pěkný, ale dnes již běžný" – lidi prostě pořád vyžadujou krmit něčím novým a novým a navíc zdarma - to je zpovykaná konzumní společnost).

More
<

Via Ferrata Bechyne

A cache by zmijovkar Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/06/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Zrejme ctvrta via ferrata v Ceske Republice byla oficialne otevrena ve ctvrtek 8.5.2014 (predchozi jsou u Tábora , Semil a Bečova, o chvili pozdeji po bechynske byla otevrena ferrata v Decine, ktera se zanedlouho dockala take sve kese). Cesta vede v expozici nad vodou, sice ne tak vysoko jako u Semil, vetsinou prave naopak temer v kontaktu s rekou (za vyssiho vodniho stavu doslova), ale z urciteho hlediska lze jiste ferratu u Bechyne oznacit za zatim nejvelkolepejsi pocin tohoto druhu u nas - diky celkove delce a obtiznosti (deklarovano D/E, namahou nesrovnatelne se semilskou), diky lanovemu mostu, u nas na ferrate poprve, a v neposledni rade diky velkemu mnozstvi pouziteho materialu, za cimz je obrovske usili a prace autoru - nadsencu.

Vstup je na vlastni nebezpeci s podminkou dostatecnych znalosti a vybaveni, tj. ferratoveho setu a helmy, prip. rukavic. Doporucuji navstevu ferraty alespon ve dvou lidech, misto je odlehle a pri urazu (padu cloveka, padu kamene) by pomoc mohla prijit jen nahodne a pravdepodobne pozde, protoze i jen dlouhodoby vis v uvazku je zivotu nebezpecny.

Vice o vybaveni a metodice napr. ZDE.

Vetsina pouziteho lana je stejna jako v Tabore, tj. silnejsi - cca 24mm (vedlo kdysi na Snezku).

Cestou k ferrate budete mezi poslednimi dvema domy mijet odbocku k vodoctu. V okamziku zalozeni kese byl stav na spodnim vodoctu v rece podle fotky a nejnizsi stupacky na ferrate byly asi 30 cm nad hladinou. Pri vyssim stavu vody, tj. cca pri hladine na sedmicce, zacina platit atribut brodeni. Pri jeste vyssim stavu muze platit i atribut plavani ;-)
Pri pokladani kese byl na teto strance stav H=143cm.

Ferrata zacina na uvodnich souradnicich a chodi se na konec a pak zase zpet. Na kotvach (jejich celni kulate plosce) hledejte cislice, vyrazene raznicemi (velikost 10mm). Pro razbu nebyly ve visu uplne idealni podminky, muze pomoci fotak s makro rezimem, nebo lupa (to ma na mysli atribut "Special Tool Required"). Zda se, ze zrizovatel ferraty si zacal pro svoji potrebu stejne jako v Tabore cislovat kotvy od zacatku stribrnou barvou. Pokud ocisluje i kotvy potrebne pro vypocet, dejte mi, prosim, vedet - idealne i hodnoty.

Ze zjistenych cislic vypoctete tisiciny severnich a vychodnich souradnic. Stupne a cele minuty pouzijte z vychozich souradnic. Cislo ABC ziskate cestou tam: na prvni kotve po premosteni (primo pod jeho jiznim koncem) a na nasledujicich dvou kotvach najdete cislice A, B, C. Cislo XYZ budete hledat cestou zpet z uplneho konce/zvonce: prvni cislice X je na uplne posledni kotve a dalsi dve, Y a Z, na dalsich kotvach pri sestupu z nejvyssiho mista. Na rozdil od taborske ferraty se pro vyzvednuti krabicky musite odepnout z lana. Ale budete to delat na bezpecnem miste.

Tisiciny pro severni sirku spoctete (napr. pohodlne na lavicce):

ABC – XYZ + 106

Tisiciny pro vychodni delku spoctete:

ABC + XYZ + 110

Pred koncem ferraty jsou dve plechove krabice – ani jedna neni geocache! ;-)
Prvni slouzi na zapisy mudlodojmu, druha je kasicka na dobrovolne prispevky.

Additional Hints (Decrypt)

cbq iliengrz, cev cbuyrqh m hqbyv mn avz

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.