Skip to Content

<

ROMANOWO WITA

A cache by nobo77 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/14/2014
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Romanowo to niewielka, rozproszona wieś ciągnąca się na długości ok. 5 km, w malowniczej dolinie potoku Piotrówka.  Zabudowania Romanowa luźno rozrzucone, podzielone są na trzy skupiska. Głównie to domki jednorodzinne i małe gospodarstwa. Przy drodze biegnącej przez wieś stoją dwie kapliczki słupowe z XVII w.. Ze względu na swoje położenie jest oazą ciszy  i spokoju.             

W centralnej części miejscowości stoi, nowo-wybudowana, oddana w 2011 roku Świetlica Wiejska. Krzyżują się tu również, dwa istotne na Ziemi Kłodzkiej szlaki turystyczne: czarny szlak im. J. Szczypińskiego, działacza PTTK z Ołdrzychowic Kłodzkich, prowadzący ze Złotego Stoku do Bystrzycy Kłodzkiej oraz żółty szlak z Przełęczy Puchaczówka do Żelazna, przez wielu uznawany za jeden z piękniejszych w Sudetach.            Z Romanowa wyruszymy również zielonym szlakiem na Wapniarkę i dalej do Przełęczy Spalona.

Wieś znajduje się w centralnym miejscu  pomiędzy ciekawymi i atrakcyjnymi turystycznie miejscowościami Ziemi Kłodzkiej : 15km Kłodzko, 15km Lądek Zdrój, 10km Bystrzyca Kłodzka.

Położona na wysokości od 350 do 450m n.p.m., w Paśmie Krowiarek, objętych ochroną Natura 2000, PLH020019  ma niezaprzeczalne walory turystyczne, a otaczająca przyroda kryje wiele interesujących, ciekawych i pięknych elementów..

W skrzynce logbook, ołówek, certyfikat First to Find.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.