Stacja kolejowa w Gorlicach, jest to końcowa stacja dla pociągów kursujących ze stacji w Zagórzanach linią Gorlice Zagórzany. Budynek stacyjny, mieszczący się na ul. Bardiowskiej 4, wybudowano w stylu galicyjskich dworców kolejowych. Obecnie nie jest używany zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem. Piętro zajmują mieszkania, a na parterze znajdują się siedziby prywatnych firm nie związanych z transportem kolejowym.
Kilkanaście lat temu to miejsce tętniło życiem, codziennie wysiadali tutaj z pociągów pracownicy pobliskich zakładów pracy oraz uczniowie gorlickich szkół - w tym ja, co bardzo miło wspominam. Pamiętam również, że przynajmniej raz jadłem obiad z mamą w lokalnym barze, ale było to jeszcze za czasów wczesno-demokratycznych.

Od 12 grudnia 2010 do 11 grudnia 2011 stacja była obsługiwana przez zastępczą komunikację autobusową Przewozów Regionalnych. Na stacji zatrzymywały się trzy pary autobusów linii Stróże - Biecz i Biecz - Stróże. Obecnie ruch pasażerski został wstrzymany.
W dni powszednie może być tu dosyć tłoczno, więc prosimy o ostrożne podejmowanie i odkładanie w to samo miejsce. Wieczorami i w weekendy warunki do szukania znacznie bardziej komfortowe :)
Pojemnik zawiera logbook i ołówek.
The container includes a logbook and pencil.
Linia została zamknięta, jednak na wszelki wypadek ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ znajdując się w pobliżu torów kolejowych.