Skip to content

This cache has been archived.

Citecka: Nikdo se neozval - což chápu - a v lokalitě chtěj kluci prostor pro jiné kešky. Tedy do archivu, ale nechávám ji pro archeokešing. Klidně se ozvěte, pokud vám budou některé informace chybět. Stagí nejméně 3/4 jsou ještě v pořádku, i obě finálky (teda skoro... soška je pryč).

More
<

PWT JZB aneb "Pro Kapsu"

A cache by Citecka a spol. Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/22/2014
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Mezi kacery je mnoho odpurcu tzv. powetrailu, serii i obrazcu. Mezi nimi vycniva osobnost pane Kapsova, ktery se jednou ve svatem zapalu vyjadril, ze na serii by sel jedine, kdyby byla cela jen za jeden bod. Nuze toto je takova serie. Powertrail jen za bod. Pracovni nazev JeZaBel.

Tesime se, Kapso, na tvou navstevu :)Kes vas provede nadhernou prirodou kolem reky Malse mezi Velesinskym a Bilym (Poresinskym) mostem, okolo Rimovske nadrze, kde se musime vyhnout 1.pasmu ochrany vodniho zdroje, pres lesy, louky, skaly a vodu. Tato krajina ma bohatou historii, stavaly zde hrady, tahli tudy lapkove, lide zde odjakziva hospodarili, pozdeji prilakala prvni trempy, vznikly osady, z nich chaty, pak prisla prehrada a mnoho z toho vzala voda...

Kazda stage je tvorena tak, aby mohla slouzit i jako samostatna kes, ma prostor na logbook, byt mikro ci nano. Vetsina stage je vsak se svym krytim velikosti small. Na vyrobe se podilelo nekolik kaceru, tak, aby kazda byla jina, unikatni, a i ty mas moznost se predvest - na trase je ponechano nekolik "jalovych" PET mikro tub, na jejich miste muzes postavit svou stage. Stage se NEBUDOU přidávat, jen se vymění obyčejná PET za vámi zhotovenou vychytávku a dojde maximálně k posunu o několik málo metrů. Prendej indicii z vnitrku PETky, petku i s jejím uchycením odnes a napis mi, posli souradnice noveho umisteni, popis a HINT, napis to jako WRITE NOTE a ja co nejrychleji upravim ve waypointech. Heslem cache je "Kaceri sobe!". (Pozn.: jak správně poznamenala Jacka, "nechtěla by být tou, co jde půl dne po přesunutí stage" :) . Takže pokud by někdo provedl při výměně schránky přesun, nechť, prosím, kromě oznámení souřadnic a hintu nového umístění pomocí WN nechá taky tutéž informaci napsanou na lístečku na starém místě. Původní PETku po čase odstraním sám.)

Veskere popisy stages najdes ve waypointech. "Logbooky" jednotlivych stages obsahuji indicii potrebnou pro vypocet finalky a take cislo pro odlov SUPERBONUSU. Pro odlov finalky nepotrebujes najit vsechny stage, indicie jsou nahodne namichane a nekolikrat se opakuji (vcetne vzorecku pro vypocet). Takze treba stage s terenem nad tve schopnosti muzes klidne vynechat. Ovsem pro vypocet souradnic SUPERBONUSU musis ziskat vsechna cisla.


Pro odlov budete potrebovat: dobre boty, dlouhe kalhoty (casti trasy vedou po zarostlych pesinach a bohuzel i koprivami), spray proti klistatum, pinzetu, vetsi matku, kousek provazku, 3 litry vody, na T5 stage komplet vybaveni (stromy i skaly). Cela trasa ma delku pres 25 kilometru a urcite vam zabere nejmene dva dny.

Odlov muzete zacit na jakemkoli miste, poradi, jakym budete prochazet stages, neni dulezite. Cela serie je vedena do kruhu mezi dvema mosty pres reku Malsi.

POZOR! V lokalite je obcas problem s fixaci GPS, presnost je mizerna - pouzivejte HINT, popis vcetne nazvu stages a zdravy rozum.


FINÁLKU najdete na souřadnicích N 48 4?.??? (X+4589) E 014 2?.??? (Y+4346); indicie pro vypocet X a Y najdete cestou.

Dobry lov prejem...
Poznámky pro odlov: Některé stage se při betatestu ukázaly jako obtížněji dohledatelné. Jde zejména o stromovky a pár dalších. Na těchto stages jsme tedy umístili na strom poblíž cache plechový štítek s kódem GC57FQD. V hintu je pak slůvko "štítek".
Stromovky: obtížností nejsou nijak vysoko a všechny tři se tématicky týkají prostředí "Biohazard" - schránka samotná je pak přímo v tématickém objektu anebo blízko něj. Nahazujte rozsochu. T5 stage jsou všechny v jedné lokalitě, poblíž sebe, abyste nemuseli s vybavením absolvovat celou trasu, jen nejspíš se vám do cesty postaví řeka Malše :) Rozhodně přemýšlejte, co děláte, nedoporučujeme odlov bez patřičného vybavení a zkušeností! Nelovte sami ani keše s terénem T4! Nikdo nemusí odlovit všechno. Nepřeceňujte své síly. Lovíte na vlastní zodpovědnost.
Logbooky: Pro lístečky do stages jsme použili tzv. "No Tear" papír, vydrží i ve vodě a nelze přetrhnout. Bohužel se při betatestu projevila jedna jeho nectnost: ve vlhkém prostředí jaksi "ztvrdne" a písmo z laserové tiskárny se z něj jakoby oloupe... zatím jsme nahradili několik papírků a popsali je fixem. Prosím, pokud se poškodí další, pište Write Note.
V případě problémů (nelze předpokládat, že by se při tolika fyzických stages některé třeba neztratily) pište Write Note. Pokud nemáte možnost se na keš vrátit jindy a dolovit, můžete zavolat Peta od ČITEČKY na tel. 608829788 Vzhledem k tomu, že už jsme v geocachingu spíše neaktivní, nebudeme keš dále obnovovat (i tak jsme ji celou obnovovali 2x, trvá to víkend). Právě jsem se dozvěděl, že je pryč i keramická socha z finálky - a tím jsem ztratil poslední motivaci. Pokud byste chtěl někdo adoptovat, mám bednu náhradních PETek a spoustu maličkostí na stanoviště (kupoval jsem to tehdy po více kusech). Klidně by šlo multinu i rozpustit a využít některé zvláště vypečené stage na tradičky. Když se nikdo nenajde, půjde někdy v květnu keš do archivu na dožití v archeokešingu.


Na vyrobe stages se podíleli, pripadne i pri stavbe pomohli: Brtnicek (Moravske Budejovice), Jacka (drive Dominikanka, Praha), Ocean41 (Ceske Budejovice), DrakMrak (Trebic), Smogeo (Brno), Tasovci (Borovany), Joe Tramp (Dobrany), Petrtra (Praha), Sonrie (Jihlava), Zemekoulani (Čekanov nebo co to je za díru)... jestli jsem na nekoho zapomnel anebo neco popletl, moc se omlouvam, napiste mi a hned to rad opravim.

Betatest provedla rrota, Škvor tým, josefvv, josefko a Kash-E. Děkujeme.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.