Skip to content

<

Kral hadu

A cache by pankun Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/24/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:  regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato cache vás seznámí s Hraním si na hrdiny a provede vás jedním dobrodružstvím. RPG (role playing games) dávají hráčům možnost zažít dobrodružství, stát se hrdinou a pobavit se. Dobrodružství je určené jak pro ty z vás, kteří nikdy nehráli Dračí doupě nebo Gamebook, tak i pro zkušené dobrodruhy. Upozornění: Keš se nenachází na úvodních souřadnicích! Listing není optimalizovaný pro telefony nebo navigace! *Nejlepší přístup k hadímu doupěti je od vody. Vracejte se stejnou cestou!

Jak na keš:

Tato keš se skládá ze tří částí:

 • Domácí dobrodružství. (Hra samotná je součástí listingu, návod jak hrát je uveden v části "Jak na to")
 • Luštění. (Cílem domácího dobrodružství bude získat souřadnice k pokladu. Cílem luštění bude tyto souřadnice rozluštit a získat souřadnice finále.)
 • Dobrodružství v terénu. (Samotná výprava k příbytku Krále hadů)


Co budete potřebovat:

 • Tužku - nejlépe obyčejnou + gumu
 • Čtverečkovaný papír rozměru alespoň A4 na kreslení mapy jeskyně
 • Další papír na poznámky nebo souboje (obyčejný papír stačí)
 • Hrací kostku - šestistěnnou
 • Vytištěný a doplněný Deník Dobrodruha
 • Do terénu pak dobré boty
 • Čelovku nebo baterku
 • V letních měsících jistě oceníte repelent!

Jak na to:

 • Jak hrát? Pro ty z vás, kteří s hraním na hrdiny nemají osobní zkušenost, přikládám stručný Návod jak hrát.
 • Jak kreslit mapu? Během domácího dobrodružství budete muset zakreslovat mapu jeskyně, kterou budete procházet. Je důležité mapu kreslit poctivě, jinak se v jeskyni ztratíte. Informace o směru a délce chodeb vás budou provázet celým dobrodružstvím. Nejsnazším způsobem je kreslit mapu na čtverečkovaný papír. Měřítko - 1 sáh odpovídá jednomu čtverečku, směr (Sever nahoře, Východ v pravo atd..) Obrázky jednotlivých místností jeskyně jsem pro zjednodušení umístil do listingu. Stačí, tedy, místnost jen zakreslit do mapy podle obrázku.

 • (Modelové situace pro kreslení mapy.)

Nyní už víš vše potřebné a můžeš začít hrát!

 

Úvod do dobrodružství:

V hostinci u Divokého ježka bylo dnes hotové pozdvižení. Trpaslík Hrbohlav*1  prohrál v kartách! A prohrál všechno co měl, vlastně ještě víc. A ty jsi měl svůj šťastný den. Kromě pár stříbrňáků jsi od toho starého hamouna získal i část mapy. "K čemu by asi byla trpaslíkovi mapa, kdyby nevedla k pokladu?" Paní Ježková se pomalu došourala ke stolu a položila před tebe další pivo. Sebrala prázdný korbel, plivla do něj a zkušeným pohybem jej vytřela hnědým špinavým hadrem. Pak se odkolébala k dalšímu stolu. Opatrně jsi mapu rozvinul a prohlédnul si ji. Potichu jsi přehláskoval nápis na pergamenu a srdce ti vzrušením poskočilo. Není to obyčejná mapa. Tahle mapa vede k pokladu Krále hadů*2. "Škoda, že mapa není celá," pomyslel sis. Dva důležité kousky jí chybí. Hrbohlav povídal, že zbytek mapy mají skřeti ve své jeskyni. Zkoušel ty kousky získat, ale nepodařilo se mu to. Jeskyně je prý příliš nebezpečná a Hrbohlav tam málem zahynul. Jako správný dobrodruh ses rozhodnul, že se zítra do jeskyně vypravíš, skřety přemůžeš a získáš zbytek mapy. Ráno ses probudil plný odhodlání. Od paní Ježkové sis vypůjčil mezka a vyrazil jsi směrem ke skřetí jeskyni. Hrdinové přece nemohou chodit pěšky. Cesta rychle utekla a ty stojíš před ústím do jeskyně.

 

*1 - Další osud trpaslíka Hrbohlava není přesně znám. Proslýchá se, že po potupné prohře v kartách uprchl před svými věřiteli do nedaleké Slizně, kde založil pivovar pod názvem Slizeňský slizák. Zde se po několika letech šťastně upil k smrti. Jeho působení ve Slizni je spojováno s několika vynálezy, kterými se Hrbohlav proslavil. Nejznámějším je asi sudoběžka - zařízení podobné koloběžce, s tím rozdílem, že místo kol Hrbohlav použil sudy s pivem. Hrbohlav se na své sudoběžce pravidelně proháněl po městě a z počátku působil velké pozdvižení.
 

*2 - "Prašivec, zvaný též král hadů je veliký okřídlený had. Zjevuje se za teplých nocí kdy létá mezi skalami. Lidé si jej často pletou s padající hvězdou, tak září jeho zlaté šupiny. Prašivci se ale raději vyhněte, je to strašlivý netvor. Slepě útočí na všechno, dokud svou kořist nezahubí. Je znám případ havíře Větvičky, který na Prašivce narazil v úvozu cesty nedaleko domu. Prašivec se na havíře vrhnul a býval by ho zahubil, kdyby se Větvička neukryl ve sklepení svého domu. Prašivec mlátil celou noc do dveří domu takovou silou, že havíř se svou ženou museli držet dveře aby je had nerozbil. Ráno, když údery ustaly, podíval se havíř přede dveře a zřel, že se prašivec svou úporností sám umlátil a přivodil si záhubu. Větvička pak prašivcovu kůži dobře prodal na trhu. Mnozí však takové štěstí neměli a stali se prašivcovou obětí. Věz dobrodruhu, že hledáním Prašivcova doupěte můžeš získat velikou slávu i bohatství, ale také strašnou smrt!"

 

MAPA K POKLADU KRÁLE HADŮ:

 

 Dobrodružství začíná!

"Nyní doporučuji začít kreslit mapu na čtverečkový papír. Vhodné místo pro vstup do jeskyně je cca v polovině delší strany papíru vlevo. Do pravého horního rohu si nakresli směrovou růžici - Sever nahoře, Jih dole, Západ vlevo a Východ vpravo. Pokud si nejsi jistý jak správně kreslit mapu, přečti si návod v části -Jak na to."


Je čas vstoupit do jeskyně. Jdi na ... 1

 

  
1
Vstoupil jsi do temné kamenné chodby. Vzduch je chladný, vlhký a páchne zatuchlinou. Téměř okamžitě tě pohltila tma. Zahrabal jsi ve svém vaku a vytáhl louči a křesadlo. (v inventáři si škrtni jednu louči) Louče vzplála a osvětlila prostor před tebou. Chodba je široká jeden sáh a vede 5 sáhů směrem na východ. Tam ústí do místnosti.

 Co uděláš dál?
- Budu naslouchat - jdi na ... 2
- Dojdu až k místnosti a posvítím dovnitř ... jdi na ... 3

 

2
Dobře, že jsi naslouchal. Z místnosti se ozývají šouravé kroky. Vytáhnul jsi svou jedinou zbraň - klacek a opatrně ses přiblížil k místnosti. Zpoza rohu vyskočil kostlivec s mečem. Tebe však nepřekvapil.  

Nyní musíš bojovat!  jdi na …5

 

3
Přišel jsi k místnosti a osvětlil ji loučí. Z poza rohu vyskočil kostlivec s mečem v nemrtvé ruce a hned se po tobě ohnal. Naštěstí neměl dobrou mušku a jen ti roztrhnul rukáv košile.  Sáhnul jsi pro svou jedinou zbraň - klacek a postavil ses kostlivci. 

Nyní je čas bojovat ! jdi na ... 5

 

4
Osvětlil jsi místnost. Má rozměry 5x5 sáhů s východy v polovině jižní strany a v polovině západní strany. (viz. Obrázek) Na kamenné podlaze leží zbytky kostlivce. Jinak zde není nic zajímavého.


(takhle by teď měla vypadat tvá mapa)


 Nyní můžeš:
- Prohlédnout Kostlivce - jdi na ... 6
- Nahlédnout do jižní chodby - jdi na ... 15

 

5
Bojuješ s kostlivcem. Kostlivec se skládá ze žlutých lesklých kostí spojených suchými pruhy šlach a zbytků kůže. Jeho prázdné oční důlky na tebe nenávistně pohlížejí. Přes svou vetchou konstituci je kostlivec překvapivě mrštný a zranit ho nebude snadné. Nechápeš jaká zlá síla vrátila tohoto chudáka zpět k životu. Je čas jeho trápení ukončit! (Pravidla pro boj najdeš v nápovědě, své Obranné a Útočné číslo najdeš v deníku dobrodruha) 

BESTIÁŘ: KOSTLIVEC - OČ = 1, UČ = 3, ŽIVOTY = 4Pokud jsi zvítězil, připiš si do deníku dobrodruha 2 zkušenosti (proškrtneš 2 políčka)

Nyní můžeš rozhodnout co bude dál:
- Prohlédneš si kostlivce - Jdi na ... 6 
- Prohlédneš si místnost - jdi na ... 4
- Utečeš pryč …. Jdi na ... 7
- Pokud jsi zemřel - jdi na ... 99

 

6
Prohlížíš si nyní již definitivně mrtvého kostlivce. Zbyla z něj jen hromádka práchnivých kostí. U sebe měl starý železný meč, který sis okamžitě vzal - je lepší než tvůj klacek.  Do kolonky zbraně si připiš železný meč = síla zbraně 3. (!! uprav si své útočné číslo !!) A dvě láhve s olejem - můžeš si je připsat do inventáře. 

- Nyní můžeš prohlédnout místnost - jdi na ... 4
- nebo nahlédnout do chodby na jihu - jdi na ... 15

 

7
Dobrodružný život není nic pro tebe. Otočil ses a prcháš ven z jeskyně. Můžeš se sem vrátit zase zítra a zkusit to znovu (jdi na 1.), jinak pro tebe dobrodružství končí.

 

8
"Myslím, že tomu říkate morseovka. Tak nějak to skřeti povídali."  

- jdi na ... 68

 

9
Moudrá sova se na tebe podívala a povídá: "Zato, že jsi mi tak dobře posloužil, tak ti povím kde hledat ztracené kousky mapy. Severní souřadnici najdeš pod číslem 24 a východní pod číslem 38. " Nyní už ti zbývá jen vyzvednout kousky mapy a vydat se do úkrytu krále hadů. Zde dobrodružství končí.

 

10
Došel jsi na křižovatku. Posvítil jsi do obou chodeb. Východní chodba je dlouhá 5 sáhů a končí dřevěnými dveřmi. Jižní chodba je dlouhá 6 sáhů a stáčí se na západ. Na druhém a třetím sáhu jižní chodby se nachází zvláštní fialová věc. 

Co uděláš dál?
- Půjdeš východní chodbou ke dveřím ... jdi na ...13
- Půjdeš jižní chodbou prozkoumat tu divnou věc. ... jdi na ...18 

 

11
Sehnul ses k fialové plísni a zašťoural do ní mečem. V tu chvíli se zvednul malý oblak spór a poleptal tě za 2 životy. -   odepiš si je v deníku!  Šťourání tedy nebyl dobrý nápad.

-
Zkus něco jiného. … jdi na ...18

 

12
- jdi na ...71

 

13
Došel jsi ke dveřím. Jsou dřevěné, ale vlhkost, plísně a zub času na nich zanechaly stopy. Na první pohled nevypadají moc bytelně.

Co uděláš?
- Zkusíš dveře otevřít - jdi na ...20
-  Zkusíš dveře zapálit loučí - Jdi na 17

 

14
"Díky za radu, Krudoši, už vím jak skřetí číslice přečíst. Měj se dobře  a zase někdy nashledanou."

- Jdi na ...127

 

15
Posvítil jsi do jižní chodby. Po 3 sázích se nachází odbočka na východ, chodba pak dále pokračuje na jih. Abys zjistil víc, musíš:

-
Dojít na křižovatku -Jdi na ...10
- Nebo se vrať do místnosti s kostlivcem - jdi na ...4

 

16
"Dobrá, dobrá, ty dobrý lichotník. Škoda, že ty tak hloupý. Krudoš ti vysvětlit. Ty obrázky malovat skřeti. Skřeti ještě hloupější než ty. Skřet jen malovat, to co on vidět. Ty rozumět?        

-  Ano - Jdi na ...14
-
 Ne - Jdi na ...23

 

17
Přiložil jsi louči k dřevěným dveřím. Žluté plameny chvíli olizovaly vlhké dřevo a od louče šel hustý černý dým. Zapálit dveře loučí se ti ale nepovedlo. Jsou příliš vlhké. Při pokusu jsi přišel o jednu louči - škrtni si ji z inventáře.

-
Zkus něco jiného - jdi na ...13

 

18
"Žluté světlo louče osvítilo několik dalších sáhů vlhké chodby. Na podlaze se po celé šířce rozkládá asi píď vysoký fialový povlak. Posvítil sis loučí a ujistil se. Jedná se o 2 sáhy dlouhý koberec jeskynní plísně. O jeskynní plísni jsi slyšel různé hrůzostrašné historky. Nikdo normální si s ní nebude zahrávat.

 Co uděláš ty?
- Nebudeš si plísně všímat a projdeš skrz ni.  - Jdi na ... 25
- Zkusíš do ní pošťourat zbraní. - Jdi na … 11
- Zkusíš jí pošťourat zapálenou loučí. - Jdi na … 21

 

19
"Krudoš myslet, že to být kamínková soustava. Být kamínek, Krudoš dělat jedničku, nebýt kamínek, Krudoš dělat nic. Tobě to pomoct? "

Ne - jdi na  ...28
Ano - jdi na ...14

 

20
Dveře jsou pravděpodobně zamčené na závoru zevnitř. Odsud otevřít nejdou. 

Můžeš je zkusit vyrazit silou - jdi na ...26

 

21
Přiložil jsi k plísni louči. Plíseň zasmrděla a kousek jí zmizel. Loučí bys to, ale dělal celý den. Co uděláš dál?

Nebudeš se zdržovat a plísní prostě projdeš - jdi na ...25  
Zkusíš ji polít olejem - když se jí nelíbia louče, hořící olej by měl zabrat. - jdi na ...30

 

22
Rozběhnul ses proti dveřím a narazil do nich. Jsou překvapivě pevné a tvůj náraz vydržely. Při nárazu ses udeřil do hlavy, uber si jeden život. Příště budeš muset do dveří vrazit silněji.

Zkus to znovu. - jdi na ...26

 

23
"Tak poslouchej pořádně. Skřet jen opisovat lidský číslíčka. On vidět čáru nahoru, skřet dělat čáru nahoru. On vidět čáru do strany, skřet dělat čáru do strany. On rozebrat vaše číslíčka na kousíčky.  Už tomu rozumět?".    

ANO  - Jdi na ...14
NE  - Jdi na ...41

 

24
Prohledal jsi další polici. Štěstí se na tebe usmálo, na poličce leží útržek z mapy k pokladu hadího krále.  Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit. 

Pokud chceš pokračovat v prohledávání polic - jdi na ...86

 

25
Bez zaváhání jsi vstoupil do fialového koberce. V tu chvíli se zvednul hustý fialový oblak plísňových spór. Spustila se ti krev z nosu a očí, pokožka se zbarvila do ruda. Je ti zle. Škrtni si 6 životů. Pokud se hned nevrátíš zpět, tak to nemůžeš přežít.

- rychle zpátky!  jdi na  ...18

 

26
Rozhodnul ses dveře vyrazit. Hoď si kostkou K6 a  přičti svou sílu. 

 (SILA+K6 = 4 nebo méně - jdi na ...22
 (SILA+K6 = 5 nebo více - jdi na ...37)  

 

27
Prošel jsi tou modrou září. Hlava se ti zatočila, žaludek zahoupal a ty ses ocitnul na úplně jiném místě. Nejspíš to byl jeden z těch kouzelných teleportů, pomyslel sis.
Zvednul jsi louči výš a rozhlédnul ses po okolí. Stojíš na samém konci chladné mokré chodby plné pavučin visících od stropu. Nohy máš až po kotníky ve vodě, která pomalu protéká celou chodbou. Voda je kalná a obsahuje velké množství jílu. Za zády jsi objevil starou, nicméně velmi masivní železnou mříž. Tudy se dál nedostaneš. Chodba vede  5 sáhů směrem na východ, pak končí v nějaké místnosti. "Skřet aby to spral!", pomyslel sis když jsi chtěl zakreslit chodbu do mapy. Vždyť ani nevíš kde jsi. Nejrozumnější bude začít kreslit mapu znova na čistý pergamen. Při troše štěstí budeš alespoň ve stejné jeskyni. (Pokud dovedete bezpečně určit místo v jeskyni již nyní, není třeba kreslit novou mapu..)
Nezbývá ti nic jiného než vyrazit a prozkoumat tuto chodbu.


- Jdi na ...44
 
28
jdi na ...8

 

29
Prohledal jsi další polici. Štěstí se na tebe usmálo, na poličce leží útržek z mapy k pokladu hadího krále.  Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit.


Pokud chceš pokračovat v prohledávání polic jdi na ...86

 

30
Láhev se roztříštila na kamenné podlaze a olej vytekl ven. Pomalu se nasáknul do koberce plísně. Přiložil jsi pochodeň. Chodbu ozářil jasný fialový plamen, který plíseň pomalu sžíral. Asi po jedné směně oheň dohořel a ty můžeš bezpečně projít.
! V deníku dobrodruha si proškrtni 2 zkušenostní políčka.
! V inventáři si škrtni jednu láhev oleje. Investoval jsi ji dobře
.  (Velmi nepříjemnou vlastností fialové jeskynní plísně je její houževnatost. Kde jednou vyroste, odtud už jí nikdo nedostane.. ani flaškou s olejem. Obávám se, že než se sem dostaneš příště, plíseň zase doroste.)

Nyní můžeš bezpečně projít až k odbočce. - jdi na ... 36


 

31
- jdi na ...19

 

32
Prohledal jsi další polici. Štěstí se na tebe usmálo, na poličce leží útržek z mapy k pokladu hadího krále.  Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit.

Pokud chceš pokračovat v prohledávání polic - jdi na ...86

 

33
Vrátil ses zpět na křižovatku a posvítil do druhé neprozkoumané cesty. Ta vede 5 sáhů na východ a je zahrazena dveřmi. Jediná cesta dál vede k těm dveřím.

- jdi na ...13

 

34
- jdi na ...31

 

35
Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit. Pokud máš oba útržky mapy, můžeš skončit dobrodružství na papíře a vydat se lovit  do terénu.

- Mám oba útržky -Jdi na ...127
- Pokud ti ještě jedna část schází, běž do místnosti se obrázkem skřeta - Jdi na ...69

 

36
Chodba se stáčí na západ. Posvítil jsi za roh loučí a vidíš, že chodba vede již jen 3 sáhy dál a končí zdí. Na předposledním sáhu se od stropu k podlaze leskne a vlní podivná záře. Vyplňuje celý prostor chodby a vypadá jako zářivá vodní hladina, tedy pokud by visela odzhora dolů.  Co uděláš? 

 - Půjdeš a věc prozkoumáš -  jdi na ...42 
- Zkusíš tím nejdřív projít - jdi na ...27 
- Otočíš se, nebudeš si věci všímat a vrátíš se zpět na křižovatku - jdi na ...33

 

37
 Rozběhnul ses proti dveřím a narazil do nich. Staré dřevo zapraskalo a rozpadlo se. Cestu dál máš volnou.

-
Jdi na …48

 

38
Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit. Pokud máš oba útržky mapy, můžeš skončit dobrodružství na papíře a vydat se lovit  do terénu.

 


- Mám oba kousky mapy.  Jdi na ...127
- Pokud ti ještě jedna část schází, běž do místnosti se obrázkem skřeta - Jdi na ...69

 

39
Hluboce ses nadechnul a vrazil zapálenou louči do portálu. Ta jím prošla bez nejmenšího odporu a vynořila se na druhé straně hladiny. Pořád hoří.  Přitáhnul jsi ruku s loučí zpět. Louče se vrátila zpátky ve stejném stavu jako do portálu vstoupila.

Nic zvláštního se nestalo - jdi na ...42

 

40
Socha zobrazuje obrovského okřídleného hada. Je vyrobena z mramoru.  Hadí tlama je celá rudá od zaschlé krve a i na podlaze je krvavá kaluž. Na podstavci je vyrytý nápis: " Vlož ruku, vypadne klíč od bronzových dveří"
Co uděláš dál?
 

- Zastrčíš ruku do hadí tlamy - jdi na ...78
- Sedneš si a na chvíli se zamyslíš co dál - jdi na ...94

 

41
"Ty mít místo hlavy hromádku jílu!" rozčílil se Krudoš. "Ty napsat e-mail na pankun@centrum.cz  a do hlavičky připsat Já být kamenožrout a prosim pomoct! " 
 

Víc už se ti z Krudoše nepodařilo dostat. Byl vaší debatou příliš rozrušen a začal se věnovat hromádce břidlice. Pokud opravdu potřebuješ pomoc s luštěním, pošli e-mail. 

 

42
Rozhodnul ses zářivou věc prozkoumat. Přišel jsi blíž. Určitě je v tom nějaká magie nebo jiná čertovina. V hlavě se ti vynořilo slovo Portál. Nevíš co to slovo znamená, ale to co vidíš před sebou tomu přesně odpovídá. "Tím by prošel jen úplný blázen", pomyslel sis. Můžeš se ocitnout třeba na jiném místě, nebo v jiné době anebo ještě hůř, na jiném místě v úplně jiné době. To by se ti nelíbilo. Co uděláš dál?

- Portálem projdeš - jdi na ...27
- Portálem prohodíš klacek - jdi na ...50
- Portálem prostrčíš louči -  jdi na ...39
- Necháš portál portálem a vrátíš se na křižovatku - jdi na ...33

 

43
"Ty ještě chvíli lichotit, Krudoš pak uvidí co se dá dělat!"   Co odpovíš?

- "Jdi do háje kamenožroute! Radši si na to přijdu sám, určitě to není tak těžký." - Jdi na ...95
- "Krudoši, ty jsi nejenom chytrý, ty jsi i velmi krásný" řekl jsi kamenožroutovi. - Jdi na ...16

 

44
Vylezl jsi z vlhké chodby a osvítil místnost.

- Jdi na ...108

 

45

- Jdi na  ...49

 

46
Místnost má rozměry 3x4 sáhy a jeden východ na severní straně východní zdi. Chodba pak dále pokračuje na východ. U jižní strany místnosti se nachází malá dřevěná truhla.

Nyní můžeš:

- Jít prozkoumat truhlu - jdi na ...59
- Nebo jít dál chodbou na východ - jdi na ...54
- Jít chodbou na západ - jdi na ...115

 

47
Chodba se stočila na západ. Je dlouhá 4 sáhy a ústí do nějaké místnosti.
 Do nosu tě udeřil těžký nakyslý smrad. Všechny tvé smysly tě varují před nebezpečím. (mimo čichu, ten na příval smradu rezignoval) Došel jsi až k místnosti a nahlédnul dovnitř.


- Jdi na .. 48
 

 

48
Louče osvítila místnost. První co jsi zahlédl je ošklivý skřet, který běží tvým směrem a mává prknem s rezavým hřebem na konci. Kromě tohoto nehygienického nástroje na tebe má skřet k dispozici dlouhé černé nemyté drápy, podobně dlouhé hnědožluté kly, které mu trčí z huby a uhrovitý nos pokrytý několika generacemi skřetích holubů.

Vypadá to, že budeš muset bojovat! - jdi na ...56

 

49

- jdi na ...79

 

50
Prohodit klacek portálem je opravdu dobrý nápad. Aspoň uvidíš co to udělá. Vzal jsi svůj klacek a mrštil jím z bezpečné vzdálenosti proti lesklé ploše portálu. Hladina se lehce zavlnila když jí klacek prosvištěl. O malý moment později klacík s pořádnou ránou narazil na stěnu za portálem a dopadl na zem. ... hm, asi jsi čekal, že to udělá něco jiného... Škrtni klacek z inventáře!

- jdi na ...42

 

51
- jdi na ...91

 

52
Porazil jsi skřeta. A hned jsi ho prohledal. Stáhnul jsi z  něj docela pěkné kožené brnění. Je lepší než tvé staré hadry, které máš na sobě. Do inventáře doplň Kožené brnění - KZ=3 (kvalita zbroje)  !Nezapomeň upravit své Obranné číslo v deníku dobrodruha! (šaty mají KZ=1, Brnění má KZ=3, tvé obranné číslo se tedy zvýší o 2) ... Nyní máš možnost porozhlédnout se po místnosti.

- jdi na ...46

 

53
Rozhodnul ses dveře vyrazit. Hoď si kostkou K6 a  připočti svou sílu. 

- (SILA+K6 je 4 nebo méně - jdi na ...60
- (SILA+K6 je 5 nebo více - jdi na ...65)  

 

54
Chodba je stejně vlhká a zatuchlá jako ty předchozí. Ze stropu visí dlouhé svazky pavučin pokrytých prachem. Občas zahlédneš prchat před světlem některého z tlustých chlupatých pavouků. Namáčknou se do malých dutin ve zdi a nenávistně tě pozorují svýma hmyzíma očima. Chodba dál pokračuje 5 sáhů na východ, pak se stáčí na sever.

- Jdi na ...66

 

55
Moudrá sova se na tebe podívala a povídá: "Zato, že jsi mi tak dobře posloužil, tak ti povím kde hledat ztracené kousky mapy. Severní souřadnici najdeš pod číslem 24 a východní pod číslem 38. " Nyní už ti zbývá jen vyzvednout kousky mapy a vydat se do úkrytu krále hadů. Zde dobrodružství končí.

- Jdi na ...127

 

56
Než k tobě skřet doběhl, stačil jsi tasit meč. Boj začíná! 

BESTIÁŘ: SKŘET - OČ = 3, UČ = 2, ŽIVOTY = 6 (pravidla pro boj si můžeš přečíst v nápovědě na začátku listingu) 

- Pokud jsi skřeta zabil - jdi na ...52
- Pokud Skřet zabil tebe - jdi na  ...99

 

57
Otevřel jsi dveře a vstoupil do místnosti. Osvítil jsi ji loučí.

- Jdi na ... 69

 

58
Zhasnul jsi louči a nasloucháš. Obklopila tě hustá temně černá neprostupná tma. Taková tma bývám jenom v nejhlubších místech hlubokých jeskyní, nebo v příslovečných pytlích. Neslyšíš nic jiného než svůj vlastní dech. V místnosti se určitě nic nepohybuje. Chvíli ti trvalo, než jsi nahmatal křesadlo a louči. Křesadlo zakřesalo a louče se pomalu rozsvítila. Nyní můžeš jít místnost prozkoumat.
- z inventáře si škrtni jednu louči!


- jdi na ...63

 

59
Po chvilce úsilí se ti podařilo truhličku otevřít.  Uvnitř jsi nalezl: 1ks - šperhák na otevírání zámků, 2ks lahví s olejem, 1ks - léčivý lektvar (pokud budeš zraněný, lektvar vypij a doplň si životy do plna). Pokud máš o věci zájem, dopiš si je do inventáře. Nyní už v místnosti nemáš co dělat.

- Jdi dál  chodbou na východ - jdi na ...54
- Jdi chodbou na západ - jdi na ... 115

 

60
Rozběhnul ses proti dveřím a narazil do nich. Jsou však překvapivě pevné. Náraz tě zranil za 1 život - škrtni si ho v deníku dobrodruha.

- Nyní to můžeš zkusit ještě jednou - jdi na ...53
- Můžeš dveře prozkoumat - Jdi na ...62

 

61
"Ty mi tvrdit, že ty hloupější než kamenožrout?" Zeptal se Krudoš a na jeho šišaté tváři se roztáhl široký úsměr. Co odpovíš? 

-
"Nikdo není blbější než kamenožrout. Řekni mi jak přečíst ty znaky!" - Jdi na ...95
- "Ano, Krudoši, máš pravdu, jsem hloupější než kamenožrout. S těmi znaky si opravdu neporadím, pomoz mi." - jdi na ...43

 

62
Rozhodnul ses dveře prozkoumat. Došel jsi k nim a posvítil na ně.  Dveře jsou dřevěné a zpráchnivělé. Nemají žádný zámek a dají se otevřít odsunutím malé závory. Co uděláš?

-
 Dveře otevřeš a půjdeš dál - Jdi na ...57
- Dveře zkusíš vyrazit - Jdi na ...53

 

63
Posvítil jsi do místnosti a zůstal stát v němém úžasu. Místnost je větší než všechny předchozí. Rozměry jsou 8x7sáhů, východy jsou v polovině východní strany (odsud jsi právě přišel) a pak sis všimnul dveří na nezápadnějším sáhu severní zdi. Prohlédni si mapu místnosti a zakresli do mapy.  Místnosti vévodí ohromná socha okřídleného hada umístěná v severní části. Kolem sochy jsou zřetelné kaluže zaschlé krve a několik použitých černých svící. Co uděláš? 

- Půjdeš prozkoumat sochu - jdi na 40
- Půjdeš prozkoumat krev a svíčky - jdi na 72
- Půjdeš prozkoumat dveře - jdi na 77

 

64
Nyní můžeš:

- Půjdeš prozkoumat sochu - jdi na 40
- Půjdeš prozkoumat krev a svíčky - jdi na 72
-  Půjdeš prozkoumat dveře - jdi na 77
-  Vrátíš se do místnosti se skřetím obrázkem - Jdi na 70.

 

65
Dveře se rozletěly. Shnilé dřevo ti téměř nekladlo odpor. Za vyražení dveří si připiš 1 zkušenost do deníku (proškrtni jedno políčko). Nyní stojíš v místnosti a osvětluješ ji. 

- Jdi na... 69

 

66
Chodba zahnula směrem k severu. Posvítil jsi před sebe a vidíš, že pokračuje ještě 7 sáhů a končí dveřmi. Co uděláš dál?

- Půjdeš prozkoumat dveře - Jdi na ...62  
- Rozběhneš se a pokusíš se dveře rovnou vyrazit - Jdi na ...53

 

67
Chodba se stočila na západ. Je dlouhá 3 sáhy a ústí do místnosti. Co uděláš dál? 

- Dojdeš k místnosti a osvítíš ji - Jdi na ...63
- Schováš louči a budeš naslouchat - Jdi na ...58
- Nebo se vrátíš do prázdné místnosti s obrázkem skřeta - Jdi na ...70

 

68

- jdi na ...12

 

69
Místnost je překvapivě úplně prázdná, kamenná o rozměrech 3x5 sáhů se dvěma východy na severní straně a jedním na jihu.  Na zdi naproti chodbě visí obrázek skřeta. Chodba v severozápadním rohu je temná a tichá. Chodba v severovýchodním rohu je tmavá a je z ní slyšet vzdálené kapání vody. Poslední chodba vede k jihu. (Podívej se na mapu místnosti a zakresli ji do mapy)  Co uděláš dál? 

 - Půjdeš severozápadní chodbou - jdi na ...73
- Půjdeš severovýchodní chodbou - jdi na ...75
-
Půjdeš jižní chodbou - jdi na ...71

 

70
Vrátil ses do prázdné místnosti s obrázkem skřeta.

- Můžeš pokračovat dál chodbou v severozápadním rohu - Jdi na ...73
- Půjdeš dál chodbou v severovýchodním rohu - Jdi na ...75

 

71
Vydal ses jižní chodbou. Je dlouhá 7 sáhů a pak se stáčí k západu. Když jsi vstoupil do chodby a ušel prvních pár sáhů uslyšel jsi za sebou tiché cvaknutí. Otočil ses a vidíš, že vstup do místnosti uzavřely dřevěné dveře. Nyní se jimi nemusíš zabývat. Pokračuj dál chodbou.

- Jdi dál... 47

 

72
Přešel jsi k podstavci sochy a osvítil jsi podlahu.  Celá je pokrytá zaschlými krvavými loužemi. Vzduch je plný pachu staré krve. Na podstavci jsou ohořelé černé svíce. Na svíce se ti sahat nechce, určitě budou prokleté. Asi tu probíhal nějaký ohavný rituál. Z podlahy už toho víc nevyčteš. 

- Jdi na  ...64

 

73
Podíval ses do severozápadní chodby. Je dlouhá 6 sáhů a stáčí se na západ. Překvapilo tě, že podlaha i stěny jsou mnohem lépe opracované, kámen je hladký a stěny rovné. 

- Nyní můžeš pokračovat dál chodbou - Jdi na ...67
- nebo se vrátit do prázdné místnosti s obrázkem skřeta - jdi na ...70

 

74
Otevřel jsi časopis Skřetboy - Příhody ze zablešeného pelechu a začal sis číst.

"Ughlük se tiše přiblížil k pelechu, kde spala Kurkhak. Z tlamy jí čněly dlouhé žluté kly a vytékal sliz. Zpoza starých kožešin se linul ostrý zápach nahnilého masa. Ughlük jako magnetizován tím pohledem shodil svou bederní roušku a serval z Kurkhak kožešinu pod kterou spala. Slabé světlo lojové svíce odhalilo chlupatou zablešenou Kurkhačinu hruď se šesti struky… 

Tak tohle dál číst nebudu! Zahodil jsi časopis zpět na stolek a šel znechuceně pryč.

- Jdi na ...92

 

75
Chodba na východní straně severní zdi směřuje na sever. Posvítil jsi do ní a vidíš, že vede 2 sáhy na sever, pak následuje odbočka na východ. Došel jsi až k odbočce.  Co uděláš dál? 

- Prozkoumáš chodbu na sever - Jdi na ...101
- Prozkoumáš chodbu na východ - jdi na ...116

 

76

- jdi na ...45

 

77
Došel jsi ke dveřím. Vypadají velmi pevně. Jsou dřevěné, okované železnými ornamenty a nýty. Dveřím vévodí kovový zámek ve tvaru hadí tlamy. Tyhle dveře silou nevyrazíš. Co uděláš dál? 

- Přecejen se pokusíš dveře vyrazit silou - Jdi na ...80
- Zkusíš dveře otevřít šperhákem - jdi na ...83
- Půjdeš prozkoumat sochu - jdi na ...40
- Půjdeš prozkoumat krev a svíčky - jdi na ...72

 

78
Zasunul jsi ruku hadovi do tlamy. Hadí tlama bleskově cvakla  a ty jsi s hrůzou zjistil, že nemáš ruku. V deníku dobrodruha si škrtni 10 životů. Pokud jsi neumřel, budeš dále moct používat jen jednoruční zbraně a dělat věci jen jednou rukou. (například se střelbou z luku se můžeš nadobro rozloučit) V podstavci se otevřela malá dvířka a z nich vypadl velký měděný klíč. Dopiš si ho do inventáře. (Bronzový klíč  - číslo 5)

- jdi na ...64

 

79

- jdi na ...51

 

80
Rozběhnul ses proti dveřím jako šílený. Vyskočil jsi a vší silou do nich narazil. Ozvala se tupá rána. Dveře se ani nezachvěly. Ty ses zranil za 2 životy. Škrtni si je v deníku dobrodruha. Vyrážení těchto dveří nemá smysl, tady by pomohlo jen beranidlo. Zkus něco jiného. 

- Zkusíš dveře otevřít šperhákem - jdi na ...83
- Půjdeš prozkoumat sochu - jdi na ...40
- Půjdeš prozkoumat krev a svíčky - jdi na ...72

 

81
Zatočil jsi šperhákem v zámku. Zámek zacvakal a dveře se pomalu nastevřely. Nyní můžeš otevřít a prozkoumat prostor za dveřmi.

-
Jdi na ...85

 

82
Moudrá sova se na tebe podívala a povídá: "Zato, že jsi mi tak dobře posloužil, tak ti povím kde hledat ztracené kousky mapy. Severní souřadnici najdeš pod číslem 24 a východní pod číslem 38. " Nyní už ti zbývá jen vyzvednout kousky mapy a vydat se do úkrytu krále hadů. Zde dobrodružství končí.

- Jdi na ...127

 

83
Pokud nemáš v inventáři šperhák -  jdi na ...64

- Pokud šperhák máš, čti dál: Zalovil jsi v pytli a za chvili už držíš stříbřitý lesklý šperhák ze skřetovy truhly. Kdysi jsi slyšel dobrodruhy v hostinci u divokého ježka, kteří vyprávěli jak takové dveře šperhákem otevřit.  Vzal jsi šperhák, zastrčil ho do hadí tlamy a opatrně jím otočil.  Aby se ti podařilo dveře odemknout, musíš zablokovat stavítko uvnitř zámku.  Vezmi hrací kostku a hoď si. K výsledku připočti svou obratnost.

- Pokud je k6+Obratnost = 5 nebo méně - jdi na 88
- Pokud je k6+Obratnost 6 nebo více - jdi na ...81

 

84
Poznámka autora ke kamenožroutské mluvě a gramatice. "Ačkoliv se jazyk Kamenožroutů může, na první pohled, zdát velmi strohý, jedná se o velice komplexní jazyk. Slovní zásoba se většinou skládá z několika obecně využitelných slov - povětšinou sloves a mnoha výrazů pro horniny. U kamenožroutů žijících ve vulkanických oblastech je i tato část slovníku značně ochuzena. Naopak kamenožrouti vyskytující se v oblastech s bohatým výskytem sedimentů či přeměněných hornin mají jídelníček a tedy i slovník výrazně bohatší. Bylo zaznamenáno několik případů, kdy kamenožrout labužník vyhledával ve vrstvách vápence pozůstatky zkamenělých tvorů. Předpokládá se, že mu pojídání zkamenělin přinášelo podobný zážitek, jako například člověku, který obdrží svůj oblíbený dort ve tvaru, řekněme, závodního auta. Vzhledem k nedostatku výraziva byl tento kamenožrout svůj zážitek schopen popsat jen pomocí dlouhého skřípavého zamlaskání. To se později stalo základem kamenožroutského slovníku a dodnes se překládá jako: Svět je jeden velký pamlsek."

-
Vrať se zpátky na 102
 
85
Za dveřmi je třísáhová chodba, která ústí do místnosti o rozměrech 3x3 sáhy. Chodbu i místnost si zakresli do mapy! Osvítil jsi loučí místnost. Vypadá jako nějaké staré skladiště. Je ale skoro prázdné. Na zdech zůstalo několik zaprášených polic, naproti vchodu starý polorozpadlý stolek. Vzduch je cítit zatuchlinou dlouho nevětrané místnosti. 


- Běž si police prohlédnout - jdi na ...90

 

86
Prohledal jsi další polici a našel malý  ohmataný a olepený sešit s nápisem Skřetboy - Příhody ze zablešeného pelechu.
Co uděláš dál?


 *Upozornění autora: "Prohlížení skřetí erotické literatury může způsobit šok nebo psychickou újmu. Důrazně se nedoporučuje osobám mladistvým nebo střízlivým!" 

- Necháš tu věc ležet kde je - jdi na  ...92.
- (Je ti méně než 18?) - zahodil jsi ten nechutný sešit. V místnosti už není nic zajímavého. Jdi na ...92
- Sešit si prohlédneš - (je ti více než 18? .. pokud ano, pokračuj na ...74)

 

87
- jdi na ...1

 

88
Zatočil jsi šperhákem v zámku. Ten zacvakal, ale dveře se neotevřely. Budeš to muset zkusit znova.

- Jdi na ...83

 

89
"Víš Krudoši, našel jsem útržek mapy s divnými znaky a nevím jak je přečíst. Můžeš mi pomoct?"  Krudoš se zamyslel (bylo to velmi bolestivé) "Ty chtít pomoc od Krudoše? Ty myslet, že Krudoš chytřejší než ty? "   Co odpovíš?
 


- "Určitě nejsem hloupější než ty, tak víš jak přečíst ty  znaky?" - jdi na ...95
- "Ano, Krudoši, jsi chytřejší než já. Pomoz mi s těmi znaky." - jdi na ...61

 

90
Hned ode dveří sis všimnul meče ležícího v jedné z polic.  Meč je železný, jednoruční a je zdobený runovým písmem. Určitě bude lepší než tvá současná zbraň. Připiš si do inventáře - Runový meč - síla zbraně = 5 a uprav si své útočné číslo.

Nyní můžeš prohledat stolek.
-  Jdi na ... 93 

 

91
- jdi na ...87

 

92
Vrátil ses ze skladiště zpět do místnosti se sochou hada. Nyní můžeš:

- Prozkoumat sochu hada - Jdi na ...40
- Prozkoumat krev a svíčky na podlaze - Jdi na ...72
- Nebo, pokud už jsi vše prozkoumal běž zpět do prázdné místnosti s obrázkem skřeta. - Jdi na ...70

 

93
Došel jsi až ke stolku a nahmatal malou zásuvku umístěnou pod rozpadlou pracovní deskou. Ta se zaskřípěním povolila a rozpadla se. Štěstí se na tebe usmálo, na dně zásuvky leží útržek z mapy k pokladu hadího krále.  Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit.  (útržek mapy si dobře opiš, nebo si poznamenej aktuální číslo, aby ses mohl kdykoliv vrátit!!!)


- Pokud chceš pokračovat v prohledávání polic - jdi na ...86

 

94
Občasné přemýšlení nebývá na škodu. Po chvíli duševního úsilí tě napadlo, že skřet, kterého jsi přemohl už asi ruku nebude potřebovat.

Došel jsi zpátky do místnosti s mrtvým skřetem a svým tupým nožíkem, který používáš jen na roztírání paštiky, jsi mu upižlal levou ruku. Práce to byla pomalá, ošklivá a chvílemi ti bylo na zvracení. Nakonec se zadrařilo a skřetí pařát ležel oddělený od zbytku skřeta. Vzal jsi skřetovu chlupatou nemytou a oslizlou paži a strčil hadovi do chřtánu.

- Jdi na ...98

 

95
Krudoš se na tebe podíval a povídá: "Když ty myslet, že Krudoš hloupější, tak ty jít pryč. Já si s tebou víc nepovídat."

-
Jdi na ...125

 

96
Zasunul jsi ruku hadovi do tlamy. Hadí tlama bleskově cvakla  a ty jsi s hrůzou zjistil, že nemáš ruku. V deníku dobrodruha si škrtni 10 životů. Pokud jsi neumřel, budeš dále moct používat jen jednoruční zbraně a dělat věci jen jednou rukou. (například se střelbou z luku se můžeš nadobro rozloučit) V podstavci se otevřela malá dvířka a z nich vypadl velký měděný klíč. Dopiš si ho do inventáře. (Bronzový klíč  - číslo 4)

-
jdi na ...64

 

97
- jdi na ...76

 

98
Hadí tlama zacvakla a skřetí ruka zmizela. V podstavci se otevřela malá dvířka a z nich vypadl masivní kovový klíč. Dopiš si ho do inventáře. (Bronzový klíč  - číslo 5)

- jdi na ...64

 

99
Právě jsi umřel. Byl jsi slabší než tvůj protivník. To se bohužel stává. Ve hrách na hrdiny je smrt na každodenním pořádku. V tomto dobrodružství to tak vážně nebereme. Pokud by tě opakované procházení jeskyní od začátku nebavilo, doplň si životy do plna a pokračuj tam, kde jsi přestal. Připiš si 1 zkušenost do deníku dobrodruha, smrt je taky jenom zkušenost.

 

100
Chodba na sever je dlouhá 6 sáhů a končí masivními bronzovými dveřmi. (zakresli do mapy..)  Světlo tvé louče se odráží od bronzového povrchu dveří a hází na stěny oranžové odlesky.

- Nyní můžeš dveře prozkoumat - Jdi na ...106

 

101
Chodba na sever je dlouhá 6 sáhů a končí masivními bronzovými dveřmi. (zakresli do mapy..)  Světlo tvé louče se odráží od bronzového povrchu dveří a hází na stěny oranžové odlesky.

- Nyní můžeš dveře prozkoumat - Jdi na ...106
- Nebo prozkoumat východní chodbu. - Jdi na ...116

 

102
"Ahoj, já být Krudoš a jíst kamení," řekl kamenožrout. "Kdo ty a co chtít?" 

- Pokračovat v debatě můžeš na ...126
- Poznámku ke kamenožroutským zvyklostem můžete přečíst na ...112
- Poznámky ke kamenožroutské gramatice můžete pročíst na ...84

 

103
"Krudoš nevědět nic o pokladu. Co ty myslet?" zeptal se kamenožrout. "No já myslím třeba zlato nebo stříbro, nebo třeba drahé kamení." Odpověděl jsi.  Krudoš se zamyslel a povídá: "Hmmmm, kamení, to Krudoš tuze rád."   Krudoš si tě přestal všímat a začal chroustat pěkný šťavnatý kousek břidlice.  "Tak se měj Krudoši, zase se někdy stavím."

- jdi na ...109

 

104
Prohledal jsi další polici. Štěstí se na tebe usmálo, na poličce leží útržek z mapy k pokladu hadího krále.  Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit. 


 

- Pokud chceš pokračovat v prohledávání polic - jdi na ...86

 

105
Chodba na jih je dlouhá 2 sáhy a ústí do místnosti. Vešel jsi dovnitř a rozhlédnul se...

- Jdi na ...69

 

106
Došel jsi ke dveřím. Jsou vyrobeny z bronzu. Na povrchu mají spoustu reliéfů a různého zdobení. Uprostřed dveří je zvláštní klíčová dírka.  Dveře jsou příliš silné, aby se daly vyrazit silou a do klíčové dírky nepasuje ani tvůj šperhák. Tyto dveře můžeš odemknout pouze klíčem určeným pro tyto dveře. Pokud ho máš v inventáři, připočti číslo uvedené u klíče k tvé současné pozici (106) a pokračuj.  

- Pokud klíč nemáš, budeš ho muset nejdříve v jeskyni najít.  Vrátíš se chodbou zpět na křižovatku a půjdeš dál jižní chodbou. - jdi na...105

 

107
Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit.
- Pokud máš oba útržky mapy, můžeš skončit dobrodružství na papíře a vydat se lovit  do terénu. - Jdi na ...127.
- Pokud ti ještě jedna část schází, nebo chceš prozkoumat zbytek jeskyně,běž do místnosti se obrázkem skřeta. - Jdi na ...69

 

108
Osvítil jsi místnost. Je čtvercová 4x4 sáhy s východem na severní straně a na západní. Na jižní straně místnosti  je zřícená zeď. V hromadách suti a kamení sedí podivné stvoření a chroupe.  Stvoření je asi 2,5 sáhu vysoké, svalnaté a má šedou hladkou kůži, podobnou želvímu krunýři. Nemá  na sobě žádné oblečení, pouze za ušima trochu šedého lišejníku. Malá černá očka se na tebe zvědavě zadívala a kamenožrout se usmál.

 

Nyní můžeš:

- jít chodbou na sever - jdi na ...114
- jít chodbou na západ - jdi na ...119
- promluvit s kamenožroutem - jdi na ...102

 

109
Můžeš:

- promluvit s kamenožroutem  - jdi na ...102
- jít chodbou na západ - Jdi na ...119
- nebo můžeš jít chodbou na sever - Jdi na ...114

 

110
Zasunul jsi  kovový klíč do klíčové dírky broznových dveří. Přesně tam zapadnul. Lehce jsi jím otočil a dveře se otevřely. Nestačil ses ani pořádně rozhlédnout a už se k tobě řítí obrovský zlý skřet . Musíš bojovat!    BESTIÁŘ: ZLÝ SKŘET - OČ = 5, UČ = 6, ŽIVOTY = 15 (pravidla pro boj si můžeš přečíst v nápovědě na začátku listingu) 

- Pokud jsi skřeta zabil - jdi na ...123.
- Pokud Skřet zabil tebe - jdi na  ...99.

 

111
 Zasunul jsi kovový klíč do klíčové dírky broznových dveří. Přesně tam zapadnul. Lehce jsi jím otočil a dveře se otevřely. Nestačil ses ani pořádně rozhlédnout a už se k tobě řítí obrovský zlý skřet .

Skřet je vyšší a silnější než ty. Nemá žádnou zbroj ani zbraně. Jeho kůži pokrývá silná vrstva zrohovatělé hnědočerné kůže. Pařáty má svalnaté, zakončené asi 25 coulů dlouhými černými drápy, kterými seká kolem sebe. Kolem pasu má zlý skřet bederní roušku. Její zápach je tak silný, že ti slzí oči. Skřet zaječel jako pominutý a skočil po tobě. Musíš bojovat!   


BESTIÁŘ: ZLÝ SKŘET - OČ = 5, UČ = 6, ŽIVOTY = 15
(pravidla pro boj si můžeš přečíst v nápovědě na začátku listingu)

-
 Pokud jsi skřeta zabil  - jdi na ...118.
- Pokud Skřet zabil tebe - jdi na  ...99.

 

112
Poznámka autora ke zvyklostem kamenožroutů. "Kamenožrouti povětšinou obývají jeskyně, které sami vyjídají do skály. (Správnější slovo by asi bylo vjídají) Taková jeskyně se dá poměrně snadno identifikovat podle velkých hromad jílu nacházejících se okolo vstupu. Přecejenom ani kamenožrout si nebude dělat do svého obydlí a spíže v jednom. Pro účely tohoto dobrodružství jsme kamenožroutovu inteligenci zvýšili. Pokud máte zájem o setkání s originálem, doporučuji návštěvu některého z stříbrských nočních podniků nebo diskoték, kamenožrouti zde pravidelně vybírají vstupné."

- jdi zpět na ...102

 

113
Chodba pokračuje 15 sáhu směrem k jihu a končí dveřmi. Zakresli si chodbu do mapy. Došel jsi až ke dveřím a podíval se na ně. Jsou dřevěné a velmi chatrné, lépe řečeno jsou to jen zbytky dveří.  Rozrazil jsi těch pár starých prken a vešel do místnosti.

- jdi na ...108

 

114
Chodba vede směrem na sever. Je dlouhá 15 sáhů, stáčí se na západ a pokračuje 7 sáhů. Tam končí křižovatkou typu T.  (křižovatka typu T je taková, kde jedna chodba ústí do chodby druhé, která je kolmá na chodbu první. První chodba dál nepokračuje = křitovatka vypadá jako písmenko T.)

- Jdi na křižovatku - Jdi na  ...124
- vrať se zpátky ke kamenožroutovi - Jdi na ...109

 

115
Osvítil jsi západní chodbu. Je dlouhá 5 sáhů a končí křižovatkou typu T. Došel jsi až ke křižovatce a zjistil, že jsi tudy již šel.


- Cesta na sever vede do místnosti s kostlivecem.. tam se ti jít nechce.
-  Druhá cesta vede k jihu. Je dlouhá 6 sáhů a stáčí se na západ. Na druhém a třetím sáhu jižní chodby se nachází zvláštní fialová věc. Můžeš ji prozkoumat - jdi na 18
- Jdi zpět do místnosti se skřetem - jdi na ...46

 

116
Chodba vede na východ, je dlouhá 7 sáhů a stáčí se k jihu. Chodba je hrubě tesaná a vlhká. V dálce je slyšet kapání vody. Došel jsi na roh a podíval se směrem na jih.

- Jdi na ...113

 

117
Truhla je dřevěná. Má rezavý, dávno vypáčený zámek, který už nepůjde nikdy zamknout. Odklopil jsi víko truhlice a posvítil si dovnitř. Truhla je sice rozměrná, nicméně téměř prázdná. Na dně se v hromádce prachu válí další kousek mapy. Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit.
- Pokud máš oba útržky mapy, můžeš skončit dobrodružství na papíře a vydat se lovit  do terénu. - Jdi na ...127.
- Pokud ti ještě jedna část schází, nebo chceš prozkoumat zbytek jeskyně, běž do místnosti se obrázkem skřeta. - Jdi na ...69.

 

118
Nyní sis konečně mohl prohlédnout místnost.  Podívej se na mapku místnosti a zakresli si ji do své mapy.  Kobka je skoro prázdná. Uprostřed se nachází smradlavý skřetí pelech, na zemi u dveří leží velký mrtvý skřet. O kousek dál v místnosti jsi objevil dřevěnou truhlu. Mrtvého skřeta jsi pro jistotu ještě jednou probodnul. Byl to strašný protivník. 

  

Můžeš prozkoumat truhlu - Jdi na ... 117

 

119
Chodba vede na západ. Je dlouhá 6 sáhů a končí velkou tlustou mříží. Okolo mříže se povalují hromady jílu. Za mříží protéká voda. Mříž je silná a rezavá. Tudy už se dál nedostaneš.

- Vrať se do místnosti s kamenožroutem. - jdi na ...108

 

120
"Já nic nevědět o mapě," řekl Krudoš. "Já sedět nahoře na kopci a jíst kamení. Pak najít mooc chutnou břidlici a projíst se až sem. Najednou žuch a buch a díra pryč. Teď Krudoš muset projíst se ven."    Co odpovíš? 

 -
 "Tak díky za pokec, nebudu tě zdržovat, musím jít dál - Jdi na ...109
 - "Poslyš Krudoši, nevíš o nějakém pokladu?" - Jdi na ...103

 

121
Útržek obsahuje skřetí číslice, budeš ho muset rozluštit. 

- Pokud máš oba útržky mapy, můžeš skončit dobrodružství na papíře a vydat se lovit  do terénu. - Jdi na ...127
- Pokud ti ještě jedna část schází, nebo chceš prozkoumat zbytek jeskyně,běž do místnosti se obrázkem skřeta - Jdi na ...69.

 

122
Vrátil ses do místnosti s kamenožroutem Krudošem a pozdravil ho. "Ahoj Krudoši, tak jak chřoupe kamení?"  Krudoš na tebe chvíli zíral s otevřenými ústy a pak povídá: "Dobrý.  Co ty chtít?"

-
jdi na ...89

 

123
Nyní sis konečně mohl prohlédnout místnost.  Podívej se na mapku místnosti a zakresli si ji do své mapy.  Kobka je skoro prázdná. Uprostřed se nachází smradlavý skřetí pelech, na zemi u dveří leží mrtvý skřet. Mrtvého skřeta jsi pro jistotu ještě jednou probodnul. Byl to strašný protivník. 

- Prohledal jsi jeho nehybné tělo. Našel jsi útržek z mapy hadího krále. - Jdi na ... 38

 

124
Došel jsi na  křižovatku. Jedna  odbočka vede na sever, druhá na jih.  Kam půjdeš?

- Jít na sever - Jdi na  ...100
- jít na jih - Jdi na ...105

 

125
Právě jsi urazil kamenožrouta, udělej to ještě jednou a je s tebou konec. Krudoš už si s tebou nebude povídat.  Byl jsi na něj ošklivej a tak máš smůlu.

-
Jdi na ...127
126
"Ahoj Krudoši," odpověděl jsi kamenožroutovi. "Jmenuju se ....*zde doplň své jméno*... A hledám útržky mapy. Nevíš o nich něco?"  

- jdi na ...120

 

127
Zde končí první část domácího dobrodružství. V jeskyni jsi získal 2 útržky s mapou. Nyní je musíš jen rozluštit a můžeš vyrazit hledat doupě krále hadů. Hodně štěstí!

 

 

 

Additional Hints (Decrypt)

Yhfgrav: Mrcgrw fr xnzrabmebhgn - wqv an ... fgbqinprgqin
Svanyr: Mnyrm n anwqrf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.