Skip to content

Het arboretum 'Landengebied’ Multi-Cache

This cache has been archived.

fam.jong: Te vaak moest ik terug om deze cache te herstellen. Tot drie jaar geleden woonde ik om de hoek van de cache, nu moet ik voor onderhoud een uur rijden. Het is mooi geweest.

More
Hidden : 7/4/2014
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Deze cahe is na een korte wandeling te vinden in het Arboretum in het Zuiderpark. Dit stukje van het bekende Haagse park laat je diverse stukken bos zien die ingedeeld zijn zoals de werelddelen waar ze naar vernoemt zijn. Je kunt parkeren op het parkeerterrein bij het zwembad en de atletiekbaan van AV Sparta. Loop vanaf hier naar het eerste W-point, maak een korte wandeling door het arboretum en beantwoord de bijbehorende vragen. Veel plezier.


Het arboretum 'Landengebied’

Het Haagse Zuiderpark is een volkspark dat dateert uit de jaren 20. Met de aanleg van het Zuiderpark werd in 1923 gestart. Pas in 1936 vond de officiële opening plaats. Het park heeft veel bijzondere plekken en wordt dan ook door veel Hagenaars bezocht. In het Zuiderpark kun je wandelen, gewoon heerlijk in het gras liggen of één van de vele sporten beoefenen zoals hardlopen, skaten en zwemmen in het zwembad van het Zuiderpark.

In de zomer kunt je er picknicken of barbecueën en zijn er grote evenementen in het park, zoals het grootste gratis popfestival van Europa: Parkpop.

Bomen-, bloemen- en kruidentuin en het Landengebied,

In de bomentuin staan bomen en struiken uit de hele wereld. De bloementuin heeft een prachtige verzameling van bloeiende vaste planten. En de kruidentuin biedt een verscheidenheid aan kruiden. Zoals peterselie, tijm en bieslook. U mag deze kruiden plukken.

Bent u liefhebber van veel verschillende boom- en heestersoorten? Bezoek dan het arboretum 'Landengebied'. Na 10 jaar werken is het Landengebied in het Zuiderpark klaar. De tuin is helemaal opgeknapt en er zijn meer dan 2900 bomen en heesters bijgekomen. Het Landengebied dankt zijn naam aan Simon Doorenbos. Hij kreeg rond 1935 vele planten, stekken, enten en zaden, of bracht deze mee uit verre landen. Doorenbos plantte de struiken en planten op gebied: China, Japan, Himalaya, Azië, Noord-Europa, Zuid-Europa en Noord-Amerika. Het arboretum heeft nu 695 verschillende soorten bomen. Waarvan er 41 zeer zeldzaam zijn, zoals de Japanse paardenkastanje, de Chinese linde en de godenpeer. Deze Multi-cache gaat door de 7 landengebieden van het arboretum en laat je zien hoe de diverse planten, bomen en struiken uit 7 werelddelen door de jaargetijden heen groeien en bloeien. Begin je route bij WP 1 en bezoek vervolgens de WP’s op volgorde. Zo zie je goed het verschil in de beplantingen en bossages van de diverse landengebieden.

 

Adres en bereikbaarheid

Het Zuiderpark heeft meerdere ingangen: de Vreeswijkstraat, Loevesteinlaan, Melis Stokelaan en het Veluweplein en is met het openbaar vervoer bereikbaar:

  • Ingang Vreeswijsstraat: bus 25 of 26

  • Ingang Loevesteinlaan: bus 23, tram 9 of 16

  • Ingang Melis Stokelaan: tram 9 of 16

  • Ingang Veluweplein: bus 127 of 130

     

    Parkeren kun je op onderstaande coördinaten:

    N52° 03.227, E004° 17.344

    Langs de Loevesteinlaan, Soestdijksekade en Melis Stokelaan

     

    Veel plezier tijdens deze Multi en geniet van dit mooie stuk groen midden in de stad.

     

    De cache is te vinden op:

    N  52° (AB).(CDE)

    E004° (VW).(XYZ)

Additional Hints (Decrypt)

Avrg abqvt

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)