
Cztery domy mieszkalne zostały wybudowane przed rokiem 1925 dla pracowników kolei. Domy usytuowano na terenie między ul. Moniuszki a nasypem linii kolejowej Wałbrzych-Fabryczny - Wałbrzych-Główny. Dzięki temu łatwe było dotarcie do dwóch, wtedy najważniejszych, dworców. W czasach PRL-u nadal kultywowana była tradycja zamieszkiwania w tych budynkach rodzin kolejarskich. Numery tych domów to 101, 103, 105, 107. Elewacje domów zostały niedawno odświeżone i nie straszą już odpadającym tynkiem. Obecnie teren ten wraz z budynkami jest własnością wspólnoty mieszkaniowej, przez co (między innymi) niemożliwe było stworzenie kesza bezpośrednio przy budynkach. Wisi tam tabliczka: "TEREN PRYWATNY WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ | ZAKAZ WJAZDU I WSTĘPU OSOBOM POSTRONNYM".
Kesz to mały pojemnik, zmieścił ołówek, logbook, certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców oraz drobne fanty. Mieści się na terenie byłego parku miejskiego sąsiadującego z powyżej opisanymi domami. Najlepiej jest do niego dotrzeć przechodząc z chodnika na leśną ścieżką i iść wzdłuż niej cały czas prosto praktycznie pod samego kesza. Zapraszam do szukania.