Skip to content

<

Na Stogu Izerskim

A cache by bezmiar Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/25/2014
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Skrytka na Izerskim Stogu


 

 

Stóg Izerski liczy 1107 metrów wysokości n.p.m. i położony jest na zachodnim krańcu Wysokiego Grzbietu. Z uwagi na bliskie położenie w stosunku do Świeradowa Zdroju, Stóg Izerski jest częstym celem wycieczek świeradowskich turystów i kuracjuszy. Ze szczytu tej góry rozciąga się przepiękny widok na okolicę: widać stąd inne góry, piękne lasy, okoliczne miejscowości itd.

 

Idąc z centrum Świeradowa czerwonym szlakiem, w ciągu półtorej godziny turysta powinien dojść do położonego tuż pod szczytem schroniska na Stogu Izerskim. Kolejne pięć minut wędrówki szlakiem żółtym i jest się na szczycie Stogu Izerskiego.

 

Ów szlak czerwony stanowi początek długiego Głównego Szlaku Sudeckiego im. Orłowicza, prowadzącego potem szczytami przez niemal całe Sudety.

 

Turyści ruszający z Czerniawy Zdroju, na Stóg Izerski dojdą szlakiem zielonym. Wędrówka zajmie im ok. dwóch godzin. Wyruszyć należy spod Domu Zdrojowego w Czerniawie. Amatorom dłuższych, całodziennych wycieczek proponujemy wędrówkę: Dom Zdrojowy w Świeradowie - Zajęcznik (595m n.p.m.) - Dom Zdrojowy w Czerniawie - Izerski Stóg.

 

Kolejna propozycja dłuższej wyprawy to trzygodzinna wędrówka szlakiem żółtym, rozpoczynająca się koło Chatki Górzystów, a kończąca na Stogu Izerskim. Cały szlak żółty jest dłuższy i prowadzi z Rębiszowa, przez Izerską Łąkę, na Stóg Izerski.

 

 

 

Kesz to mały pojemnik klipsowy, na starcie zawiera logbook, ołówek i temperówkę. Zlokalizowany kilkanaście metrów od szczytu.

Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.