Stedets storhetstid er på mange måter over. Tidligere har det altså vært både jernbaneforbindelse og bussforbindelse. Finstadbru hadde også sitt eget idrettslag, Finstadbru IF, som ble slått sammen med Aurskog i 1987. Idrettslaget heter nå Aurskog/Finstadbru Sportsklubb, AFSK. Idrettsplassen og fotballstadion er nå også nedlagt, og på mange måter kan det virke som om Hans Rotmo og Vømmøl Spellmannslag har dekning bak sitatet "Det skal sentraliseres og legges ned, det blir aldri slutt med det" i sangen ". Brødrene Borstad var tidligere nærbutikken på stedet, men når eier og kjøpmann Bjørn Borstad ikke ville drive livsverket videre var det kroken på døra. Selve cachenavnet henviser til at Finstadbru tidligere hadde eget postnummer, nemlig 1932. En stor andel av de innfødte Finstadbruingene benyttet postnummeret bevisst i ren patriotisme og protest mot at man ble tvunget til å benytte 1930. Fremdeles kommer det stadig fram post og pakker med postnummer 1932.
Nå har Finstadbru en golfbane som er av nyere dato og på grensa ligger det en restaurant og kommunens mest populære utested, Fjøset/Tyst. Gartneriet, Solheim Hagesenter, har vært en hjørnesteinsbedrift av de sjeldne gjennom årtier. Alle som bare passerer stedet i bil, sannsynligvis på kompveien et stykke unna, får nok aldri vite om denne lille bygdas storhetstid. Selv de som passerer stedet på RV171 befinner seg neppe mer enn ett minutt der.
CO er selv født og oppvokst under 500 meter fra cachens plassering og bedre sted å vokse opp er vanskelig å tenke seg.
Cachens plassering er nokså symptomatisk med historien, og man skulle kunne forvente at cachens plassering ville by på utfordringer, men det gjør det altså ikke av åpenbare grunner.
Cachen inneholder kun logg og en blyant. Ta med egen penn for sikkerhets skyld. Oppfordrer alle til å legge et bilde ved i loggen.