Skip to content

<

V Zadnich V – Volavka-bonus

A cache by martavohnoutova Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/02/2015
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tohle je pátá a posledni keška ze série V Zadních - jmenuje se Volavka. Její úspěšné odlovení závisí na absolvování kešek I až IV z této série.  This is the fifth and the last bonus  cache from the mystery serie In Backforest and is named Heron.

 

 

O sérii mysterek V Zadních

Série mysterek V Zadních se skládá z pěti kešek, čtyř běžných a jedné bonusové. V každé ze čtyř kešek najdete část souřadnic té bonusové a potom indicii. Na základě indicií uhádněte heslo, které vám pomůže určit kód bonusové kešky.

About the serie of mystery caches in the Backforest

The serie of mystery caches in the Backforest consists of five caches, four mystery caches and fifth bonus mystery cache. In each of four mystery caches you will find one quarter of coordinates of the bonus mystery cache and also indicia. Base on these four indicias guess the password which will help you to define the code of the bonus cache.

V Zadních

http://imgcdn.geocaching.com/cache/large/40040565-49a6-4bf5-ab05-f9452fe44e65.png

V Zadních je nádherné místo. Řeka Berounka v něm tvoří podkovu, která je lemována z vnější strany příkrou strání se skalami. Z této vnější strany na Zadní kouká skála Františka Malocha, kde je mimochodem také keška a pak Čertův mlýn, jak jina, také s keškou. Z vnitřní strany jsou louky a uprostřed podkovy les s malým jezírkem a v létě spoustou žab.

Ráda a často jsem sem běhávala s tatínkem, když ještě žil.

 Zadní jsou rájem vodních ptáků. Proto je každá z této série mysterek věnována jenomu z nich.

 

Backforest

The Backforest is a wonderful place . The Berounka river forms here a horseshoe , which is lined with steep hills and rocks . From the outside, the Francis Maloch Rock and the Devil's Mill  looks at the Backforest. Bothe these places has also a cache. Inside the meadows and woods with a small pond in the summer and lots of frogs are placed in the middle of the horseshoe.

I liked jogging with my dad here when he was alive .

The Backforest  is a paradise for water birds . Therefore, each cache of this mystery serie is given to one water bird.

 

http://imgcdn.geocaching.com/cache/large/4522c535-5dab-434a-89ac- 1c0b5f855988.png

http://imgcdn.geocaching.com/cache/large/7d24f3e8-6a3d-459b-bac2- 53b9229d0d81.png

 

http://imgcdn.geocaching.com/cache/large/ae8e9a8c-d1f4-4789-bd4a- ccb930fdcd55.png

http://imgcdn.geocaching.com/cache/large/52b84b75-b867-4e46-b1a1- 8ad21f2c8e8e.png

http://imgcdn.geocaching.com/cache/large/e2fe26fe-82cb-40e2-a5ce- 697a9c04b048.png

http://imgcdn.geocaching.com/cache/large/ed69dd39-1eed-4448-8135- 692dc8899912.png

Volavka popelavá

volavka popelavá 

Volavka popelavá je velký, silně stavěný pták. Dorůstá 84 – 102 cm, v rozpětí křídel měří 155 – 175 cm a dosahuje hmotnosti mezi 1 – 2 kg. Jejím nejnápadnějším znakem je dlouhý štíhlý krk a dlouhé končetiny, které ji umožňují pohybovat se i ve větších hloubkách. Je naprosto nezaměnitelná, ze spodní strany špinavě bílá a svrchu šedá s růžovožlutým zobákem

, tmavým pruhováním na krku, černými konci křídel a tmavými prodlouženými pery na hlavě. Ačkoli je po většinu roku zbarvena podobně, v období rozmnožování obvykle o něco červenější zobák a končetiny. Pohlaví se mezi sebou neliší, mladí ptáci jsou v porovnání s dospělci výrazně tmavší a z velké části postrádají bílé zbarvení krku a dlouhá tmavá pera na hlavě.

Létá s pomalými údery křídel, krk přitom esovitě prohlý a končetiny natažené.

 

volavka popelavá

Volavka popelavá je obyvatelem prakticky všech typů vod bohatých na potravu, od pomalu tekoucích řek a mokřin, po jezera, rybníky, nádrže, kanály a umělá jezírka v parcích. Za potravou často zalétává také na pole.

České republice  je nejhojnější volavkou. Vyskytuje se prakticky na celém jejím území po nadmořskou výšku 730 m a hnízdí zde v počtu 1.000 - 1.400 párů a zimuje v počtu 3 - 6.000 jedinců. Jelikož byla v minulosti často lovena, na území mnoha států Evropy, včetně ČR, je v současné době chráněným druhem.

 

O sérii mysterek V Zadních

Série mysterek V Zadních se skládá z pěti kešek, čtyř běžných a jedné bonusové. V každé ze čtyř kešek najdete část souřadnic té bonusové a potom indicii.  Na základě indicií uhádněte heslo, které vám pomůže určit kód této bonusové kešky.  Heslo je malými písmeny a bez diakritiky.

About the serie of mystery caches in the Backforest

The serie of mystery caches in the Backforest consists of five caches, four mystery caches and fifth bonus mystery cache. In each of four mystery caches you will find one quarter of coordinates of the bonus mystery cache and also indicia. Base on these four indicias guess the password which will help you to define the code of the bonus cache. The password is in small letters and without diacritics – AND IN CZECH. If you guess the password in your language, ask someone to translate it into czech.

Jak na kešku / How to solve this cache

BF vám, doufám, bude k ničemu. Jak na kešku se dozvíte zde: / BF (brute force) will be (I hope) useless for you. How to solve the cache you will find here:

Pouze zde zjistíte, jak vyluštit kód. Only here you will find, how to solve the code.

 

 

 

 

Listing cache vychází z české Wikipedie a některé obrázky jsou převzaty z Google Earth.

A nakonec upozornění. Tato bonusová keška není dělaná na BF. K odemčení kešky potřebujete kód. Jak zjistit kód se dozvíte v GEOCHECKERU. Bez návodu z geocheckeru není možné kód zjistit.

Additional Hints (Decrypt)

Xrfxn/pnpur: ebfgh zabub yrg / V tebj sbe lrnef

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.