Skip to Content

<

GEO-Post Office - LHOTA

A cache by Druid.Panoramix Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 3/4/2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

toto je GEO-POST OFFICE keška
slouží proto i jako poštovní schránka pro kačerskou poštu
hledáte poštovní schránku a klíček k jejímu zámku


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Pravidla pro její užívání:
Keška slouží jako schránka pro odesílání, přeposílání a doručování Geo-pohlednic. Geo-pohlednice je jakákoliv sehnatelná pohlednice přiměřených rozměrů, který musí obsahovat trackovatelné číslo, waypoint cílové kešky a jméno kešera, vhodné je vložit i město (aby náhodný kurýr věděl, kam asi chce pohlednice doputovat pokud by tam neměl cestu, aby ji zbytečně nevozil domů na úplně jinou stranu). Úkolem kurýra (náhodný kešer, který pohlednici vyzvedne) je pohlednici přiblížit co nejblíže kešce cílové. Poslední, kterému se toto podaří, má za úkol kontaktovat adresáta, že jeho pohlednice je v cílové kešce. Není od věci Geo-pohlednici zabalit do plastového rychlo-uzavíratelného obalu, jako jsou dosti často logbook v keších.

Pokud se rozhodnete vložit GEO-pohlednici do krabičky, která není v síti GPO,, bylo by vhodné na ní připevnit návod pro ostatní, aby věděli, jak a co s pohlednicí dále udělat.

Jak se adresát dozví, že mu přijde Geo-pohlednice?
Odesílatel po vložení Geo-pohlednice adresátovi napíše, že mu pohlednici odeslal a že ji může v určitém časovém úseku očekávat. Příjemce potom ví, že se snad jednou dočká zprávy v přes Geo-Post Office. Svoji pohlednici může nyní i sledovat díky službě Quick log, kde po zaregistrování získá zdarma TRACKovací číslo, které přidejte na pohlednici. Na těch samých stránkách se pak pohlednice logují, tudíž jsou stále pod dohledem majitele i příjemce.

Proč vůbec Geo-Post Office?
Tento nápad se zrodil někdy na jaře v roce 2006, první keš toho tohoto typu byla umístěna v Kanadě a po přečtení několika logů, i z keší jiných, zjistíte, že to může být fajn zábava. (po sem hovorila pravidla)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

pošta všude kolem nás

kapitola 2. - poštovní známky

Poštovní známka
Poštovní známka je doklad o předplacení poštovní služby. Jde o malý kousek papíru přilepený na obálku nebo jinou zásilku, který je zpravidla ve tvaru pravoúhlého čtyřúhelníku, někdy trojúhelníku, výjimečně kruhu i jiných tvarů. Nalepená poštovní známka prokazuje, že odesílatel zásilky zaplatil za její doručení. Proto se jim říká ceniny.

Historie
Poštovní známka, tak jak ji známe dnes, byla vytvořena ve Velké Británii. První návrhy na známky ale podal už roku 1835 Slovinec Lovrenc Košir (v rámci rakouské monarchie), nebyly však úřady přijaty. Roku 1837 přišel s podobným návrhem James Chalmers ve Velké Británii, ani on však neměl úspěch. Až Rowland Hill v roce 1837 přišel s tím, že bude vhodnější, když za doručení zásilky platí odesílatel a ne příjemce, jak tomu bylo dosud, kdy se také často stávalo, že adresát odmítl převzít zásilku, protože za ni nechtěl platit. Také přišel s návrhem jednotné ceny za dopis a poštovné již nebude účtováno jako dosud podle vzdálenosti, což vyžadovalo, že každá zásilka měla individuální záznam v účtech Královské pošty. Hillovy návrhy byly nakonec v srpnu roku 1839 schváleny parlamentem a Hlavní poštovní úřad spustil službu Penny Post v roce 1840. To vedlo téměř okamžitě i k radikálnímu snížení poštovného a jeho masovému využívání veřejností. Hill byl později jmenován generálním poštmistrem.

Poštovní známky Československa
vycházely v letech 1918-1939 a 1945-1992. Jsou chráněny autorským zákonem. Vypršení jejich autorských práv nastává podle tohoto zákona 70 let po smrti autora či případného posledního spoluautora. Tato okolnost zatím nastala pouze u známek od Alfonse Muchy Hradčany a Husita a známek Osvobozená republika od V. H. Brunnera.

Poštovní známky České republiky
vycházejí od roku 1993. Od roku 2007 je vydavatelem poštovních známek Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. Náklady na vydávání poštovních známek hradí a jejich uvádění do oběhu provádí držitel poštovní licence - tzn. v letech 1993 až 2008 Česká pošta s.p. Tisk poštovních známek zajišťuje v České republice Poštovní tiskárna cenin Praha a.s. již od roku 1992, dříve Česká pošta Technická ústředna spojů a ještě dříve od roku 1952 jakožto Účelová poštovní tiskárna ministerstva spojů pro tisk poštovních známek a jiných tiskovin vyžadující vysoký stupeň ochrany.

Filatelistická odchylka
Filatelistická odchylka je jakákoliv odlišnost od předepsaného normálu poštovní ceniny. Jedná se o odchylky v obraze, barvě, papíru, lepu, oddělování a případně i použití poštovní ceniny. Tím se tato stává sběratelsky velmi cennou.* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

GEO-Post Office - LHOTA
druhý díl série

do Lhoty vedou tři různé cesty
ze tří stran může pošťák do Lhoty přijít
a do tří stran může pošťák vaši poštu i rozvézt
a teď si představ, že na každém konci nebo začátku obce je
poštovní brána, kde si vyzvednete tašku s dopisy, které musíte doručit


                      


je jedno zda jsi Eman, pošťačka Filoména nebo Vilibald, důležité je, že jsi pošťák všímavý
takže při doručování snadno najdeš potřebné indície, které dosadíš do vzorce
čímž získáš vytoužené finální souřadnice vedoucí k pokladu
a můžeš vyrazit pro svoji sladkou odměnu

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

? jak tedy najít tuto GEO-POST schránku ?
předně musím připomenout, že místo je velmi zamudlené
buďte proto obezřetní a vše pak ukládejte
opět tak, aby nic nebylo nápadné
a nikdo vás neviděl


Řešení je snadné, ale jak se sluší a patří na správný letterbox, je kombinované. Výchozí GPS souřadnice by vás jen přivedly do pomyslného středu Ostrožské Lhoty. Ale první indície a nápovědu získáte na každé z bran do vesnice. Protože do Lhoty vedou tři cesty a ve Lhotě jsou právě tři veřejné poštovní schránky, tak jsou tady i tři pošťáci a každý z nich má jinou trasu a tedy i jiné indície. Ale protože se všichni pošťáci nakonec vždycky potkají na poště, tak i tady všechny cesty vedou ke kešce. Vám stačí když projedete jedinou. A kterou si zvolíte záleží jen na vás a nebo na tom, kterou cestou do Lhoty přijedete.

Nezapomeňte, že i poštovní doručovatelé dnes používají různou moderní techniku, která vžycky jen zapípá, když s ní přejedou po balíku, či obálce. A právě u brány bude taková moderní technická pomůcka na čtení QR kódu potřebná. Ale ještě než vyrazíte, vyplatí se pečlivá domácí přípravička. Pak celou trasu projdete i bez Gé-Pé-eSek přímo v terénu jen podle popisu a mapky, kterou si jistě připravíte. Celé je to jen ve Lhotě a navíc po pěkných cestách a chodnících, ale ne všechny jsou vhodné pro motolovce. Ne všemi cestičkami projedete autem.

Na závěr pak zase přístroj na chvilinku zapnete. Součástí Letterboxových kešek bývá razítko, které si kačer otiskne do svého letterboxového deníčku jako památku na odlov. Zde najdete místo razítka speciální emisi známek. Jsou to samolepící známky, které si do deníčku můžete nalepit. Pro každého kačera je určena jedna.

Buďte prosím féroví a myslete i na další lovce.- - - - - - - - finální souřadnice - - - - - - - -


Emanův výpočet
N: 48° [A-C/F-B+Ec],[D*E*F-Ek+D]´
E: 017° [B+D+E+F-Ec ],[B+C-A-Ek+F+B-Ec]´
Filomenin výpočet
N: 48° [D-E+A*Fc+Fc],[E*G+E*B+A*Fc+Fk-B]´
E: 017° [C/Fk+B],[D+E+A*Fc+C*Fk+G]´
Vilibaldův výpočet
N: 48° [F+G+Vc*B+H],[A*E+D*F+Vk*G+F-E-D]´
E: 017° [F-A*D+Vk],[C*E-C*G-Vc*G+B]´* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

pokud jste došli až sem, znamená to, že jste připraveni k odlovu
a mně nezbývá než vám popřát příjemnou zábavu a

L O V U    Z D A R

:o)


vyzkoušejte si kačerskou poštu a vložte nebo vyzvedněte GPO pohlednici
do logu pak připište se kterým pošťákem jste doručovali
ať můžeme zvolit nejpracovitějšího pošťáka

pokud si chceš výsledek před odlovem ověřit


! ! ! a neloguj přímo u schránky ! ! !majitelé přilehlé nemovitosti o keši vědí a zatím jsou nám i nakloněni
chovejte se proto ohleduplně, ať to tak vydržíAdditional Hints (Decrypt)

fxelf : arcefv an zr nav an wrfgrexh
xyvp : xqlm znf gyhfgl qencrx
. . . . .cbzhmr gv graxl qengrx
ybi : qinxeng zre, wrqabh erm

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

124 Logged Visits

Found it 112     Write note 4     Publish Listing 1     Owner Maintenance 7     

View Logbook | View the Image Gallery of 6 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.