Skip to Content

This cache has been archived.

GeoF0X: Díky všem za účast :) Všichni jsou zalogování, posílám tedy event do archivu.

More
<

Křížem krážem Krnovem

A cache by GeoF0X Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 28 March 2015
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Křížem krážem Krnovem

...aneb po stopách dominant města Krnova

Tento event je určen pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco málo o historii Krnova a jeho dominántách.


Město Krnov bylo založeno v roce 1296 na soutoku řek Opavy a Opavice, jako křižovatka obchodních cest vedoucích na Opavu, Olomouc a Hlubčice (Jeseník), pojďte spolu s námi po stopách jeho památek.
Tímto Vás zvu na procházku historickým centrem mého rodného města, né však ledajakou. Společnost nám bude dělat nadčasový průvodce v podobě kecající krabičky tzv. "kecálek", který nám postupně prozradí vše o 12-ti významných stavbách, které spolu navštívíme.

---------
Kdy? 28.3. 2015

V kolik? V 10:00 na uvedených souřadnicích (u pódia před radnicí) Sraz bude 15minut před začátkem eventu, prosím přijďte včas!

Kolik že toho nachodím? Délka prohlídkové trasy se pohybuje v rozmezí 1,5 až 2 kilometrů v závislosti na trase a odlovu krabiček v její okolí - jisto jistě Vás neochudím o tu možnost odlovit si něco při cestě :)

Jak dlouho to potrvá? Klidným tempem s robotky (či bez nich) počítejte něco kolem hodiny a půl. (dá se zvládnout i za hodinku...) Konec eventu bude na stejném místě v rozmezí 12:00 - 12:30, kde mi odevzdáte kecálky (v takovém stavu v jakém je dostanete! Jde o majetek ITC, prosím tedy o opatrnost).

Kolik peněz si mám vzít? Pokud budu chtít CWG, tak 10,- ... jinak nic. Ptáš se jak je to možné? No přece jednoduše - Turistické informační centrum města Krnova, má nás kačery rádo a kecálky nám půjčí jen tak.

---------

Tento event je určen i pro georobotky :)
Uvítáme i 4nohé společníky, tedy za předpokladu, že po svém kamarádovi uklidíte a bude na vodítku! :)
Kecálků se podařilo zajistit 4+1 kousků, takže kapacita eventu je tímto neomezená - pro rodiče s robotky, je vyhrazená jedna skupina.(prosím infomujte mě o tom v logu) Pro případné zájemce o samostatnou skupinu - informujte mě v logu. Čas začátku je pro všechny stejný!

Pro lepší představu přikládám mapu památek v centru, každé číslo ukrývá jedno zastavení.1) Radnice a spořitelna2) Kostel SV. Martina 3) Švédská zeď 4) Gymnázium 5) Poliklinika 6) Slezský domov 7) Zámek 8) Měšťanské domy 9) Klášter minoritů 10) Synagoga 11) Kostel SV. Ducha 12) Flemmichova vila
---------

[XTF mini kvíz]

No a aby toho nebylo málo a nebyl to jen tak obyčejný event, nachystal jsem si pro Vás soutěž o 3 kolečka a možnost zapsat si tak FTF, SFT a TTF :)

O co půjde? Od 12:00 na úvodních souřadnicích, bude pro zájemce možnost zasoutěžit si o nějaké to CWG formou kvízu, který bude tvořit 10 otázek, věřím, že když budete při křižování města bedlivě poslouchat svého kecálka, odpovědi budete mít v malíčku. Rozohodující bude tedy počet správných odpovědí (při shodě 2 a více soutěžících, vítězí ten kdo zvládne kvíz rychleji). Tato součást je samozřejmě čistě dobrovolná, další info na místě.

---------

Shrnutí : 28.3.2015 od 10:00 (sraz 9:45!) do 12:30 (od 12:00 soutěž), putování za dominanty Krnova. Celá akce je bezplatná, CWG klasicky za 10,- (počet do logu), počet osob rovněž do logu. Dobrou náladu a něco na zahřátí s sebou :) Georobotci vítáni.


Těší se na Vás, GeoF0X^^


Tento event vznikl ve spolupráci s Informačním turistickým centrem Krnov, kterému tímto děkuji za zapůjčení "průvodců" a velice vstřícný přístup.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

67 Logged Visits

Write note 8     Archive 1     Will Attend 29     Attended 26     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 9 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.