Skip to content

This cache has been archived.

turistahorsky: Včera v podvečer byla keška odnesena z terénu a vzhledem k znepřístupnění celé vrcholové oblasti Travného na minimálně 5 let (pohyb zde je ode dneška, tj. 1.5.2020 možný jen po značených trasách a ty vedou všehovšudy v současnosti jen z Visalají na Plato a dolů do Zlatníku a z Pražma na Oboru a dolů do Krásné) jde keška do archivu.

More
<

Anas montanus (v. beskidensis)

A cache by turistahorsky Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/01/2015
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


   Anas montanus je vzácný živočišný druh, poprvé objeven až na počátku třetího tisíciletí našeho letopočtu. Vědeckých poznatků o tomto vzácném zvířeti je velmi málo, ovšem nějaké přece jen jsou. Existuje mnoho poddruhů, jedním z nich je i "anas montanus beskidensis"

Velikost: pozorování byli doposud dospělí jedinci od 150 do 200 cm. Hmotnost dospělého jedince se pohybuje zpravidla mezi 50 - 100 kg, výjimečně se lze setkat i s těžšími jedinci.

Etologie: Vyhledává spíše klidnější oblasti. Všežravec, který nepohrdne jak borůvkami či brusinkami, tak i flákem masa, převážně tepelně upraveného. Většinou plachý, snažící se různými způsoby maskovat (zejména během lovu). Pozorovatelé u něj často popisují podivné chování (zničehonic začne lézt na strom či se hrabat v zemi, důvod tohoto chování dosud neobjasněn). V zimním období jeho aktivita a možnosti pozorování výrazně klesají, pravděpodobně část z nich upadá do stádia nepravé hibernace (neověřeno).

Rozšíření: Lze se s ním setkat na všech kontinentech v nadmořských výškách od 600 m výše, zejména v letním období lze jeho exempláře pozorovat i ve velehorách.  Zmíněný poddruh, jak již jeho název napovídá, se vyskytuje převážně v Beskydech, ale byl pozorován i v jiných oblastech.

N 49°3(N-D).(I-L))(C-F)M   E 18°3B.(H-G)(J-A-M)(E-K)

V lozích nespoilujte ani nepřikládejte fotografie z okolí finálky!

TOPlist

Additional Hints (No hints available.)