Skip to Content

This cache has been archived.

VasaM: Snad už všichni zalogovali, je na čase archiv.

More
<

Hostynska prochazka

A cache by VasaM Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 13 June 2015
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Konečně jsem se po dlouhé době dokopal k tomu uspořádat event a jakožto milovník turistických eventů jsem byl už déle rozhodnut rozšířit jejich řady o další . A tak vznikla tato Hostýnská procházka na kterou vás tímto všechny srdečně zvu.

Oficiální část eventu (tedy logování, předání CWGček, apod.) proběhne na vrcholu Kelčského Javorníku (tedy na úvodních souřadnicích) v časech 14:00 - 15:00. Je pravděpodobné, že zde budu dřív (ale je možné i mírné zpoždění) v závislosti na tom, jak půjdeme rychle... Pro ty, kterým nejde jen o bod, jsem připravil následující středně náročnou trasu.

Sraz: bude v 7:30 na vlakovém nádraží v Bystřici (waypoint), odchod pak v 8:00. Čas jsem zvolil tak, aby všichni, nezávisle na způsobu dopravy, měli možnost se sem včas dostavit. Pokud byste přesto nestíhali, stačí mi napsat a my na vás počkáme . Neměl by ani nastat problém s parkováním, jelikož je tu menší parkoviště a nedaleko o poznání větší.

Oficiální trasa má 22 kilometrů (+ 9 kilometrů zpět na vlak / bus / k autu), předpokládaný čas je 6 hodin i s přestávkami (+ další 2 hodiny zpáteční cesta). Převýšení mi vyšlo 1 200 m. Detailní popis trasy jsem připsal na konec listingu. Samozřejmě nikoho nenutím (a ani nemůžu) jít přesně po dané trase společně se skupinou, každý si může zvolit vlastní trasu a tempo, je to jen na vás .

CWG budou a to za klasických 10 Kč. Pokud máte zájem, připište to do logu. Kromě CWGček jsem připravil i odměnu pro ty, co absolvují oficiální trasu a tou je/bude multinka s finálkou umístěnou někde na zpáteční trase . Detaily k odlovu se dozvíte v čas v přímo v listingu dané keše (tedy až po její publikaci)...

Závěrem bych chtěl upozornit, že každý se akce účastní na vlastní zodpovědnost. A i když se nejedná o nějaký extrémní event, určitě se nepřeceňujte, vhodně se oblečte apod. Ale to jsem sem snad ani nemusel psát, že?


Trasa:

1. etapa nás přivede na nejznámější místo Hostýnských vrchů a to na samotný Svatý Hostýn. V podstatě celou dobu budeme muset stoupat do kopce, je tu sice možnost se nechat vyvézt autobusem, ale to není nic pro nás . Určitě počítejte s tím, že na vrchu bude vcelku živo, i když ráno by to ještě nemuselo být tak hrozné...
Podle mapy má etapa necelých 5 km a měla by nám zabrat něco málo přes hodinu.

2. etapa už pokračuje po hřebenu a končí na Klapinově. Aby to nebylo tak snadné, zajdeme si na Obřany, což je zřícenina hradu ležící sice trochu mimo trasu, ale to nám vůbec nevadí . Po návratu z Obřan mám v plánu první menší přestávku (asi půl hodiny) u rozcestníku Klapinov, kde už bude možné se zalogovat a vyzvednout si CWG (tato nabídka platí především pro ty, kteří z jakéhokoli důvodu nebudou schopni dorazit včas na oficiální konání eventu...).
Vzdálenost druhé etapy i s návratem na Klapinov je 7 km, odhadovaný čas 1:30. Proto předpokládám, že odsud budeme odcházet někdy po 11 hodině.

3. etapa pokračuje po hřebenu, z kterého následně odbočíme a budeme pokračovat na Tesák. Nabízí se zde 2 možnosti. Jednodušší možnost je jít stále po zelené až na Tesák, my ale obejdeme Kyčeru z druhé strany po červené, což je sice dál, ale o to větší kopec . Tesák je zde zároveň jediné místo cesty, kam lze dojed autem (autobusem), popř. se stavit do hospody. Ideální nástup pro ty, kteří s námi nechtějí jít už z Bystřice.
3. etapa měří 5,5 km a zabere nám asi 1:15.

4. etapa nám připomene, že se pohybujeme v horách, jelikož se z Tesáku vyškrábeme až na nejvyšší vrchol Hostýnských vrchů - Kelčský Javorník. Předpokládaný odchod z tesáku je asi v 12:30. Čeká nás závěrečných 5 km, které nám zaberou něco přes hodinu.

5. etapu už absolvuje každý sám. Jejím cílem je vás dovést zpět k autu popř. zpět na zastávku. V případě, že se budete vracet do Bystřice, počítejte asi s 9 kilometry a přibližně 2 hodinami chůze.


Na všechny z vás se těším!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.