Skip to Content

This cache has been archived.

berisz: Tak je čas po 15. ročníku Ramzovétour tuto keš archivovat.

More
<

Ramzovátour

A cache by berisz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 30 May 2015
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

CYKLISTICKÝ PŘEJEZD MORAVY RAMZOVÁ - BRNO 2015

logo

Již 15 let pořádám pro přátele cyklistický přejezd Moravy na trase Ramzová - Brno (jednoduše Ramzovátour), který tehdy vznikl jako pokus překonat lenost a zkusit projet trasu delší jak 100km. "Cesta z Ramzové přece vede z kopce, to bude brnkačka", znělo tehdy. Nebyla pro všechny, za tu dobu se zde setkalo mnoho cyklistů různých výkonnostních skupin, kteří vesměs v cíli pronesli: "Už nikdy!", a za rok jsme se potkali v červnu na Ramzové znovu. Letos jsem se rozhodl tento přejezd přiblíľit i příznivcům Geocachingu.

Start

cyklo Se všemi, kteří si budou chtít tuto trasu projet, se sejdeme se v sobotu 30. května 2015 v 7.30 hod na souřadnicích N50°11.567 E17°03.897, které vás zavedou na parkoviště na Ramzovském sedle. Poté se vydáme směr Brno, které bude v tuto chvíli vzdálené 150 km. Oficiální místo eventu, kde se bude logovat, je na souřadnicích N49°42.532 E16°43.555 v Městečku Trnávka, což je zhruba v polovině cesty mezi Ramzovou a Brnem, v době od 12.30 do 14.30 hod.

Trasa

Je vedena vesměs po silnicích III. třídy a místních cestách. Z Ramzové sjedeme po silnici 369 přes Brannou a Hanušovice do Rudy nad Moravou, kde navážeme na cyklotrasu CT51, po které po vedlejší cestě přijedeme do Bohutína, kde odbočíme vlevo a navážeme opět na silnici 369, po které dojedeme až do Zábřehu.

Z něj budeme pokračovat po cyklotrase CT6232 směr Lupěné, kde odbočíme na cyklotrasu CT6234 a začneme stoupat do Dolního Bušinova. Zde budeme mít v nohách již 54 km, což je ideální čas na občerstvení. Poté po stejné cyklotrase lesem vystoupáme na Jahodnici, od které budeme sjíždět po cyklotrase CT4063 přes Maletín do Svojanova. Tady se cyklotrasa CT4063 mění na CT4043, po které nás čeká téměř 15 km sjezd přes Grunu a Radkovské hradisko do Městečka Trnávka, kde bude opět čas na občerstvení.

Poté bude následovat cesta po silnici III. třídy 371 do Chornice, odkud nás zavede silnice III. třídy 366 do Jevíčka, které projedeme a za Jevíčkem odbočíme vlevo na silnici III. třídy 374. Ta nás přivede do Boskovic a dál nás povede až do Blanska, kde se napojíme na cyklotrasu CT5. Tou se přes Adamov a Bílovice nad Svitavou po 150 kilometrech dostaneme až do Brna-Obřan, kde zakončíme tento cyklistický event. Předpokládám, že vzhledem k různé výkonnosti zúčastněných cyklistů nepojedeme celou trasu spolu. Proto jsem do trasy zahrnul tři možnosti občerstvení. První je v Dolním Bušinově, druhá je u oficiálního místa eventu a třetí je v cíli celé trasy, kde se můžeme všichni potkat. Další zastávky si každý přizpůsobí svým požadavkům a výkonnostním cílům. Trénovaní cyklisté mohou vše zvládnout za pět hodin, my "normální" cyklisté býváme v Brně do 18.00hod.

Trasu ve formátu gpx si mužete stáhnout zde.

Profil tratě ke stažení zde (pdf).

Logování

Uskuteční se na oficiálním místě eventu, které je zhruba v polovině cesty. V místě logování budou k dispozici CWG (jeden cyklista se "startovním číslem", jedno CWG).

Důležité upozornění

Akce se uskuteční za každého počasí. Celá trasa vede po asfaltových cestách, pouze 2 km za Svojanovem vedou po nezpevněné polní cestě. Eventu se každý cyklista zúčastní na vlastní nebezpečí. Na silnicích dodržujte pravidla silničního provozu, buďte ohleduplní k řidičům i ostatním cyklistům. Předpokládám, že se akce zúčastní zkušení cyklisté, kteří vědí, co je potřeba mít sebou na celodenní výlet pro všechny případy (nářadí, rezervní duši, svítilny, pláštěnku apod.). Pro případ nejvyšší nouze bude připraven přítel na telefonu s doprovodným vozidlem. Nouzový telefon bude uveden na pamětním startovním čísle.

Ostatní pokyny

Pro přespání z pátku na sobotu je v okolí Ramzové ubytovacích zařízení hodně, v tuto roční dobu nebývají obsazená.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.