Skip to content

<

Geoetiketa

A cache by mirek454 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/27/2015
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato keš by měla být jakousi osvětou na základní pravidla, která ke geocachingu neodmyslitelně patří a která bychom měli dodržovat. Odměnou za jejich přečtení vám bude získání souřadnic k samotné krabičce, odkud je krásný výhled.


Geo Etiketa


 

Schránka - uložení keše

Většinou to bývá nějaká vodovzdorná, nejčastěji plastová schránka, kanystr, ammobox, nevyfouklá PET "forminka" apod. Zakladatel keše po jejím umístění požádá o zveřejnění listingu. Zveřejnění na www.geocaching.com pak provede reviewer za předpokladu, že keš splňuje pravidla.. Schránka by měla být alespoň tak velká, aby se do ní vešel deníček, do něhož se zapisují její nálezci. Bývá zvykem umísťovat do keše také nějaké předměty na výměnu a trasovatelné předměty (TB9, Geocoin a pod). Nálezce keše si smí předmět ponechat, ale musí místo něj vložit něco vlastního srovnatelné nebo vyšší hodnoty pro další účastníky hry. Naopak trasovatelné předměty neslouží k ponechání, ale k cestování po keškách - nejsou tedy předmětem výměny a lze je vyjmout/vložit bez příslušného opačného ekvivalentu.

Po nalezení

Po nalezení schránky do papírového logbooku (notýsku či jen předtištěného kusu papíru), který se nachází uvnitř, zapiš informace o své návštěvě, povinně se musíš zapsat do logbooku svým uživatelským jménem (nick - a místo rukou psaného jména lze použít razítko nebo samolepku F8, kde je toto jméno uvedeno), které používáš na gc.com, a připoj datum, případně ještě čas. E šest. Můžeš vyměnit drobné předměty, případně vložit nebo odnést tzv. trasovatelné předměty (geocoiny a travelbugy). Schránku pak opět pečlivě ukryj na správné místo a zamaskuj, aby se zabránilo náhodnému nálezu a ztrátě.
Při vyzvedávání a ukrývání keše je nutná zvýšená pozornost, aby se zabránilo prozrazení úkrytu.
Po zalogování ji vracej zásadně na stejné místo. Nikdy ji svévolně nepřemisťuj na jiné místo, i kdyby bylo podle tebe lepší, vhodnější...atp. cokoliv si jako důvod vymyslíš!
Návštěvu kešky pak ještě zaregistruj (zaloguj) na stránkách geocaching.com. V listingu keše je vpravo nahoře odkaz Log your visit (zapiš svoji návštěvu), přes který můžeš provést zápis návštěvy. Na stránce se zápisem logu vyber typ Found it (našel jsem ji).
Logujte na gc.com i své NEnálezy. Zapsat si u keše D1NF (Didn't find it) není ostudou, ani se za to žádné body neodečítají. Naopak, váš zápis o tom, že keš možná není tam, kde by měla být, pomůže ostatním a ownera upozorní na něco, co by měl zkontrolovat.
Vaše zápisy jsou tou jedinou odměnou, kterou autor za založení keše má, měly by být tedy i slušně formulované, i když se Vám keš (její umístění, obtížnost nebo obsah) nelíbila a chcete to autorovi sdělit. 
K zalogování nálezu opravdu nestačí jen keš vidět ("viděl jsem keš na stromě, ale se svým pupkem tam nevylezu, h je rovno nule"), opravdu se musíš zapsat do logbooku.


Co zaznamenat do logbooku a do logu na geocaching.com?

 

Určitě

Datum, případně hodinu
Přezdívku
Vložené a vyjmuté předměty (u travelbugů a geocoinů neuvádět Tracking Number)


Dle libosti

Počasí
Průběh cesty
Jak snadné/obtížné bylo nalezení
Kritika
Poděkování
atd. atd.

Výměna předmětů v keši

„Měň fér, nebo neber nic“
Pravidla geocachingu jsou jednoduchá: Najde-li cacher keš, může si z její obsahu něco odnést, avšak pouze pokud tam také sám protihodnotou něco vhodného vloží. Přitom se doporučuje postupovat podle principu „Měň fér, nebo neber nic“, anglicky „Trade up, trade equal or don't trade“. Znamená to, že pokud vezmu dva předměty, nezanechám pouze jeden, to by vedlo k ochuzení obsahu keše tzv. Downtrade. To je způsob výměny nevhodný. A rovná se čtyři.
Proti tomu máme postupy vhodné: nevezmu si nic a nechám pro ostatní jednu nebo více věcí. To vede k obohacení obsahu, tzv. Uptrade.
Nepovažuje se za vhodné vkládat věci poškozené nebo přespříliš opotřebené a už vůbec ne výměnou za nové. Dále není dovoleno vkládat jídlo (možnost poškození nádoby hlodavci), zapalovače, sirky, nože, spreje (prevence proti ohrožení dětí v případě náhodného nalezení keše). Také není vhodné vkládat bloky, které se v 99% případů spletou s logbooky. Nevkládáme vyložený brak bez estetické hodnoty. I např. označené jízdenky, prošlé vstupenky, kameny z okolí keše, věci organického původu (fauna a flora z okolí keše) a podobné „suvenýry“ jsou pro další nálezce bezcenné a jen zbytečně zabírají místo. Proto jejich vkládání do keše nebo dokonce výměna za věci vhodné není považována za fér výměnu.
V keši můžeme narazit na dřevěná kolečka - CWG=7 (Czech Wood Geocoin), která jsou určena rovněž na směnu (pokud nemají trackovatelné číslo).
Častým omylem začátečníků je výměna tzv. Travel Bugů a Geocoinů za běžný obsah keše. Platí zásada, že tyto trasovatelné předměty nejsou objektem směny a není nutno za jejich odebrání něco vkládat, naopak není dovoleno za jejich vložení něco odnášet (jednalo by se o Downtrade).
Dodržením těch několika nepovinných, ale praxí ověřených a užitečných zásad přineseš radost všem C4.

 

Co dělat, když nic nenajdu či najdu keš poškozenou?

Jestliže nic nenajdeš a myslíš si, že jsi hledal na správném místě, mohlo to být způsobeno ztrátou nebo zničením keše. Z toho důvodu je vhodné napsat ke keši poznámku. Postupujte stejně jako při zápisu návštěvy, ale jako typ logu použij Write note (zapiš poznámku) nebo Didn't find it (nenašel jsem ji). Pokud sice najdeš kešku, ale je poškozená, pak kromě nálezu (found) můžeš dát autorovi o problému vědět logem typu Needs maintenance (potřebuje opravu / údržbu). Autor nebo jiný geocacher tak budou informováni o možném problému a mohou ověřit, zda je keška v pořádku, případně zjednat nápravu.
Pokud kešku na místě nenajdeme, v žádném případě ji neobnovujeme. Samovolné obnovení (nebo údržba) schránky bez předchozího souhlasu ownera je vážné porušení pravidel.

Zdroj: http://wiki.geocaching.cz/wiki/


K samotné keši:

Na výchozích souřadnicích ji nehledej2te. Tam je statek Krsov, odkud je také krásný výhled. Finálku naleznete na těchto souřadnicích:

N AB°CD.EFD

E HDA°AJ.DJG

Uvidíme, zda vám právě přečtená pravidla přirostla k srdci. V kešce je "startovací" obsah:

  • logbook
  • tužka
  • 2x CWG
  • TB

 


 

 

Additional Hints (Decrypt)

zrmv xnzral

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.