Skip to Content

This cache has been archived.

Apollo II: Z mysterky se postupem doby stala tradiční lokální mudloatrakce, nakonec z ní včera zbyl jen zubožený logbook pohozený v křoví.
Nezbývá tedy než poděkovat za návštěvu všem, pro něž nebyla jen rychlým bodem do statistik a potešili nás svým logem.

Budiž ti archiv lehký, MoCache!

More
<

MoCache Mirosovice

A cache by Apollo II Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/30/2015
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Drive-in Cache speciálně pro motocyklisty (a nejen pro ně...)
Drive-in Cache especially for motorcyclists (and others...)
Drive-in Cache speziell für Motorradfahrer (und andere...)Wannabe English, but rather Czenglish summary: Please feel free to skip the following three (yay, it rhymes ;-) paragraphs in Czech, which contain only light-minded, often hard to translate considerations of local roads and joyrides.
There are nearly four hundred, mostly traditional MoCaches nowadays (summer 2015) in the motoring series accross Europe, mostly in Germany and Switzerland. This time you can find one, although not entirely typical, also in the Central Bohemian village of Mirošovice. Where exactly is the first Czech MoCache hidden? Take a look at the unassuming MoCipher below, just above the GeoCheck widget. Have fun and enjoy your ride!
The MoCache Mirošovice might be unavailable in case of foul winter weather (see attributes). Please check the cache status closely and follow the latest logs prior to your visit out of biker season.

MoCache je společný název motoristické série keší, kterých bylo v polovině roku 2015 možno napočítat už téměř čtyři stovky - převážně v Německu a Švýcarsku, několik také v Rakousku, Itálii a Španělsku. Jedná se většinou o jednoduché tradičky, umístěné u takzvaných zážitkových, řidičsky zajímavých cest s pěknými výhledy. Protože i na středočeských silnicích lze sem tam podlehnout opojnému pocitu volnosti a svobody při řízení (obzvlášť na těch několika jakžtakž sjízdných), odvažujeme se tímto předložit veleváženému kešerstvu malý, lehce mysteriózní trénink na setkání s nějakým tím vysloveně kochacím vozítkem, ba dokonce s opravdovou, nefalšovanou MoCache, a to nejen v okrese Praha-východ ;-)

Mirošovice je obec ležící na soutoku dálnice D1 a silnice I/3, zvaném Exit 21. Silnice I/3, mířící odsud na jih Čech a dále do Rakouska, je významnou součástí proslulé trasy E55, vinoucí se ze švédského Helsingborgu napříč Evropou až do města Kalamata v Řecku.
Ani jedna ze jmenovaných komunikací není z hlediska jízdy pro radost nikterak atraktivní, zejména kvůli jejich napřímenosti a přetíženosti, zato obě dvě jsou rozhodně silně zážitkové. Spektrum a hloubka emocí, které na nich můžete pravidelně protrpět například každé páteční odpoledne, jsou nevídané. Jakmile ovšem z I/3 někam odbočíte, místní cesty klikatící se Středočeskou pahorkatinou vás určitě nezklamou. Kvalita povrchu vozovek už je leckde únosná i pro neterénní vozidla. Řidítky nebo volantem si budete rozkošnicky pohrávat s odstředivými silami v serpentinách mezi kopci, a nadšeně manipulovat s plynovou pákou až do okamžiku, kdy pocítíte záporné g vyvolané ostrým nástupem vašich brzd za ladnou zádí traktoru či fekálního vozu. O kochání se krajinou vůkol a pohybem po jedinečně situovaných klikatých silnicích nebudete mít nouzi.
Poslední větu pronášíme s lehkou vážností - zkuste se třeba projet z Mirošovic přes Dolní Lomnici do Velkých Popovic; z Mirošovic vystoupat Senohrabskou přes silnici I/3 a dát se doprava na okruh Zaječice-Pyšely-Pětihosty, nebo doleva přes Senohraby klesat a stoupat zatáčkami na Turkovice. Trasy krátké, ale krásné... Nepatrně upravenými slovy klasika: "Alpy tě ohromí, MoKešere, ale tohle, to tě dojme!"
Shodou zcela náhodných okolností se v Mirošovicích v současnosti rodí elektrická reinkarnace designově zajímavého ČZ skútru z poloviny minulého století, přezdívaného "Prase".

MoCache Mirošovice je tedy především určena všem odvážným milovníkům joyride a drive-in keší. Na své si jistě přijdou jak zkušení, všemi vozovkami ošlehaní bikeři, tak středně pokročilí mopedisté. Koneckonců i naprostí začátečníci zde mohou bez obav poprvé v životě okusit, co je to vítr ve vlasech; asfaltová a revmatická kolena, škvárové lokty či betonová záda; ti hodně vysmátí také mouchy mezi zuby.
Věříme, že MoCache Mirošovice pohladí na duši i kačeří potěr - přesto, že mikrokeš obsahuje pouze malý twist-LOGbook (nelistovat - rotovat :) a ještě menší tužku (než se ztratí - takže raději BYOP :) Až tužka nebude, do krabičky se vejde jedno CWG na výměnu. Bez pytlíku prosím, cache se pokouší býti igelit-free :-)

A kde že toto jedinečné dobrodružství zažijete? To vám prozradí nenáročná MoŠifra:

N 49° MOOSALP.(BLAPBACH*LENZERHEIDE+STAFFELEGG)
E 14° KERENZER.(MALOJA*CHAMPEX-ALBIS)


10.VI.2018 změna listingu, šifry, finálních souřadnic i GeoChecku. Kdo má vyluštěno z dřívějška, nemusí dešifrovat znovu - stačí provést korekci starých souřadnic N -0.008' E +0.008'.


Keš je uložená s laskavým svolením majitele objektu. Její správné umístění je černým kruhovým těsněním nahoru, magnety ukryté pod výstražnými nápisy se přichytí na čistou rovnou plochu uprostřed pod objektem.
Na místě se prosím chovejte citlivě a raději nenuceně rozpustile než podezřele nenápadně.
Pozor na zvědavé mudly - jsou všude a strašně rychle se množí.

V zimě během nepříznivého počasí nemusí být objekt a tedy i keš dostupná - viz atributy. Pokud se chystáte k návštěvě mimo motorkářskou sezónu, sledujte prosím pozorně nejnovější logy a stav keše.

Šťastnou cestu a příjemnou jízdu, ať už máte čímkoliv namířeno kamkoliv!


Flag Counter

Additional Hints (Decrypt)

tp 60 tsl - Punatr ilzra Ratvar byrw Bvy i zbgbeh ;-)

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.