Skip to content

Vikersund alpinsenter Traditional Cache

This cache has been archived.

Makuta Teridax: Hei, Holleia-Marit!

Vi har holdt av dette stedet for denne cachen og hindret andre i å få publisert en cache i området, men vi kan ikke gjøre det for alltid.

Vi har tidligere informert om at den fysiske cachen må sjekkes og/eller at cachesiden må oppdateres. Ettersom det ikke har skjedd noe, er denne cacheoppføringen nå arkivert, slik at andre kan plassere en cache i området.

Hvis du ikke har gjort det allerede, vær snill å sjekke stedet og plukke opp cachen eller eventuelle rester av den så snart som mulig, slik at dette ikke blir liggende ute og ender som søppel.

Hvis du mener jeg har gjort en feil, ta gjerne kontakt. Du finner min e-postadresse på min profilside.

Med vennlig hilsen
Makuta Teridax
Geocaching.com Volunteer Cache Reviewer for Norge, Svalbard og Jan Mayen

More
Hidden : 10/31/2015
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Vikersund alpinsenter

Vikersund alpinsenter har to nedfarter på 800 meter. I "gamle dager" gikk det stolheis helt opp til toppen av Hvalsknatten, og det var en lang og bratt nedfart mot Tyrifjorden. Bakken har gradvis blitt avkortet, og nå er kun den nederste delen i bruk. Stolheisen er en saga blott, og er erstattet av heis på bakken. Alpinanlegget er svært populært blant de yngste i område, med både big jump og rails, i tillegg til vanlig bakke.

Også i sommerhalvåret er området et populært område for spreke moinger - Dokkaløypa, som går i skogen parallelt med bakken, er en kjent og kjær (og ukjær?) treningsløype. Her arrangeres også løpet "Dokka opp" hvert år.

 

Additional Hints (Decrypt)

[NOR ]Uratre v rg ger<b<> [ENG] Unatvat va n gerr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)