Skip to content

KOLOROWY SZLAK KARPIA-Pałac Maltzanów w Miliczu Traditional Cache

This cache has been archived.

Silesian Reviewer: Dzień dobry,

Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od właściciela skrytki, więc jestem zmuszony zarchiwizować tę skrytkę.

Silesian Reviewer
Geocaching.com Volunteer Cache Reviewer for Poland

More
Hidden : 10/30/2015
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pałac zbudowany w latach 1797-1798 wg projektu Carla Gottfrieda Geisslera dla rodziny von Maltzanów. W 1910 roku pałac częściowo przebudowano, w roku 1926 ponownie, dostawiając południowe skrzydło, w którym mieścił się dom zajezdny. Dokoła rozciąga się założony pod koniec XVIII w. park krajobrazowy w stylu angielskim. Jego powierzchnia osiągała nawet 50 ha, a Młynówka zasilała okoliczne stawy. Występuje w nim ok. 80 gatunków drzew i krzewów wraz z okazami takimi jak dąb o obwodzie 694 cm. Na skraju parku rośnie grupa dębów, pomników przyrody. W pobliżu znajduje się grobowiec hrabiego Andrzeja Maltzana i jego żony. Najbardziej znana przedstawicielka rodu von Maltzanów to jednocześnie najmłodsza córka Andrzeja i Ewy – Maria – ichtiolog, weterynarz, pisarka i działaczka opozycji antyhitlerowskiej, autorka książki „Bij w werbel i nie lękaj się”.

W pałacu od lat znajduje się znane Technikum Leśne. Jego nauczyciele i uczniowie w okresie trwania Dni Karpia w Dolinie Baryczy organizują zwiedzanie pałacu pt. „Noc w pałacu Maltzanów”. Można się wtedy zapoznać z niedostępnymi na co dzień pałacowymi pomieszczeniami czy posłuchać legend np. o sznurze pereł.

Skrzynka geocache to małe pudełko klipsowe, które zawiera: loogbook, ołówek, certyfikat dla pierwszego znalazcy, kolorowe gadżety na wymianę (smycze, przypinki, opaskę odblaskową, układankę dla dzieci). Wchodząc do parku przez bramę Pokoju po lewej stronie Alei Piastów, przed murowanym mostkiem nad rzeką Młynówką rozmieszczone są ławeczki. Przy jednej z nich rośnie okazałe drzewo. Powodzenia!

Additional Hints (Decrypt)

jvremon cynpmnpn "ONYYNQN"

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)