Olimpijske igre so največji športni dogodek. Vsaka štiri leta se športniki skoraj vseh svetovnih držav pomerijo v različnih disciplinah. Tako poleti kot seveda tudi pozimi. Zanimivo, da niso samo olimpijske igre dogodek, ki se zgodi vsaka štiri leta. Tudi 29. februar je takšen dan. In zakaj ne bi teh dveh dogodkov povezali?

Sankanje na umetnih progah je najhitrejši šport na ledu. Največja dosežena hitrost brez padca je 155 km/h. Je pa tudi olimpijska disciplina, kjer tekmovalci uporabljajo posebej narejeno tekmovalno progo z umetnimi nakloni, proga je povsem ledena, hitrosti so velike. Vsi tekmovalci uporabljajo enake sani. Zgodovina sankanja se je začela, tako kot pri bobu in skeletonu, sredi 19. stoletja v St. Moritzu, kjer so po ledenih progah najprej drveli predvsem zelo bogati turisti. Sankanje je olimpijski šport od 1964, ko so se prvič pomerili tako moški kot ženske. Tekmuje se v enosedu in v dvosedu. Proga mora biti dolga vsaj 1200 metrov.

Seveda geolovci nismo zelo bogati turisti. Smo pa bogati v nečem drugem. Znamo namreč uživati v življenju in se lepo imeti. Tako vas GG team vabi na srečanje na prestopni dan letošnjega leta in sicer ob 16. uri na danih koordinatah. Tam da tam ne bomo zgolj obvezne pol ure, temveč precej dlje. Tako da nič hudega, tudi če pridete kasneje. Uro, dve ali tri. Nič ne boste zamudili. Vsekakor se bomo v pravem olimpijskem duhu vsi ljubitelji sankanja pomerili v tej disciplini. Seveda bo uradnemu delu sledila tudi tekma po nekoliko predelanih olimpijskih pravilih. Opremo si mora zagotoviti vsak geolovec sam, če je nima, pa ni rečeno, da mu kdo ne bo prijazno odmeril mesta v svoji ekipi, oziroma na svojih saneh. Ker se bo tekmovalni žar nedvomno raztegnil še v nočni čas, prinesite tudi kakšno lučko. Zabavno bo, ne bo vam žal, če se nam pridružite.
Ah ja, nagrade za sodelujoče bodo ravno tako bogate, kot bodo bogati tekmovalci. Da o tem, da bodo zmagovalci deležni časti in medalj iz plemenitega materiala, ne govorimo. Torej še razlog več, da pridete in se udeležite zabave na snegu.