Skip to content

<

Zeleny pritel - sova

A cache by jiri1117 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/04/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

OPIŠ SI BONUSOVÉ ČÍSLO.

Na odlov budete potřebovat  lano , sedák, pomůcky pro výstup na laně , slaňovací pomůcky. Samozřejmě lezecký výcvik a trochu odvahy. Prosím nepřeceňujte své síly a lovte minimálně ve dvou. Keš je ve výšce cca 9m.   NEVJÍŽDĚJTE AUTEM DO LESA!

Zelený přítel – SOVA. Sovy - jsou početný řád masožravých ptáků, více než 200druhů. Vyskytují se na všech kontinentech mimo Antarktidy. Sovy mají velmi nenápadné „maskovací“ zbarvení, jejich měkké peří umožňuje tichý let, což jim pomáhá při lovu. Kolem očí mají vějířovité uspořádání peří – závoj. Sova se řadí k ptákům s nejdokonalejším zrakem, sluchem a mozkem. Na dálku vidí velmi dobře, na blízko nedokáží kvůli nehybnosti očí zamířit. Při mrkání používají horní víčko. Sluch – vnímají 50 až 21000Hz. Mohou tak kořist lokalizovat pouze za pomoci sluchu.Pomáhá jim k tomu také asymetričnost sluchového aparátu (jedno ucho výš). Mohou tak určit jak úhel stranový tak i výškový. Potrava – savci , hmyz, polykají celou kořist a nestravitelné části vyvrhují. Hnízda nestaví – používají stará hnízda ostatních ptáků, nebo dutiny stromů. Velikost sov je velmi rozmanitá. Nejmenší je kulíšek trpasličí- 13,5cm a 32g. Největší je výr velký a výr Blakistonův ti mohou dorůstat velikosti 60 az 70cm, rozpětí křídel téměř 2m a vážit až 4,5kg. Sova je symbolem moudrosti, houkání sýčka je chápáno jako věštba smrti.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.