Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

Adventure race Hracholusky 2016

A cache by gc-plzen.net Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 10 June 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


POSLEDNÍ EDITACE LISTINGU: 12. 6. 2016 - 19:40


- Vložena výsledková listina ARH 2016 ve formátu *.jpg a *.pdf


ADVENTURE RACE HRACHOLUSKY 2016
Škola základ života aneb návrat ke kořenům10. 6. až 12. 6. 2016 – Hracholuská přehrada

Logo ARH 2016

Zveme Vás na již osmý ročník Adventure race Hracholusky, tentokrát 2016. Hlavní náplní eventu je sice dobrodružný závod, ale event je určený všem, kteří chtějí přijet strávit víkend v příjemném prostředí rekreační oblasti Hracholuské přehrady nebo kešováním po západních Čechách. Letos opět na Butově.


Na úvod jen pár vět proč zrovna toto téma a zda se máte školy bát :-).
S návrhem tématu přišel DJ-team když do logbooku minulého ročníku napsali větu:" Ať žije J. A. K." Chvíli nám to vrtalo hlavou, ale nakonec jsme z nich vypáčili, co tím chtěl "básník" říci (Jan Amos Komenský - škola hrou). K tomuto tématu máme jako pořadatelé celkem blízko, neboť v našem týmu je několik minulých, současných i budoucích učitelů. Navíc je potřeba se neustále vzdělávat, neboť před, v průběhu nebo po ukončení tohoto ročníku se náš pořadatelský tým rozšíří o čtyři přírůstky. Narození jednoho nebo dvou dětí, to už tu bylo, ale hned čtyři najednou, to je rekord. Návratem do školních lavic se také chceme vrátit zpět ke kořenům ARH, tedy k jeho prvním ročníkům. Myslíme si, že po elektrickém býkovi, větroni a dalších "atrakcích" již není, kam dál, a je čas se vrátit tak trochu na začátek. Zpět bychom se chtěli vrátit nejenom v "atrakcích", ale hlavně v misích, jejich obtížnosti a hravosti. Pořadatelský tým se pro letošní ročník (z důvodu očekávaného přírůstku do rodiny) rozšířil pouze o tradičně soutěžící RouLovce a naopak na stranu soutěžících se přesunul DJ-team (prý soutěžit je lehčí ;-) :-D ). Dá se tedy říci, že pořadatelský tým je stabilizovaný a zase o rok zkušenější. Hlavně loňští pořadatelští nováčci nabrali (i díky zpětné vazbě od soutěžících) cenné osobní zkušenosti a letošní mise již podle nich připravují. Netvrdíme, že letošní ARH bude procházka růžovou zahradou, ale na druhou stranu není potřeba se bát - viz video :-). Se všemi se těšíme na viděnou na Butově od 10. 6. do 12. 6. 2016. Teď už pokračuje tradiční verze listingu tak, jak ho znáte. Za těch osm let se změnil jen minimálně.


parník na prehrade pohled na prehradu

Hráz Hracholuské přehrady se nachází asi 16 km západně od Plzně. Délka přehrady je 22 km, maximální hloubka 26 metrů a plocha asi 490 hektarů. Byla vybudována na řece Mži, která pramení na česko-německém pomezí v Českém lese. Než byla přehrada vybudována, bylo zde romantické údolí s klapajícími mlýny, tichými zákoutími a rozeklanými skalami, které nenarušila ani stavba odvážného mostu lokálky do Bezdružic, ani výstavba pásu opevnění, jež nás mělo chránit před fašistickým Německem. Údolí dál bylo cílem výletů, skautských táborů a vodáckých výprav. V padesátých letech minulého století však nastala doba nadšeného budování přehradních nádrží, jednou z nich byla i Hracholuská přehrada. Výstavba přehrady probíhala v letech 1959–1964 a podstatná část údolí včetně několika vesnic zmizela nenávratně pod její hladinou. Stavba přehrady bohužel také vstoupila do dějin československé kriminalistiky. Jednalo se o případ brutální vraždy hlídače staveniště a následné zatýkání pachatelů při divoké honičce a přestřelce v ulicích Plzně.

letecký pohled na hráz hráz prehrady

Hracholuská přehrada má sypanou přehradní hráz. Tato technologie byla poprvé v republice použita právě zde. Hráz je vysoká od základů 36 metrů a dlouhá 270 metrů. V jezeře je u hráze umístěn sloučený věžový technologický objekt, který skrývá vodní elektrárnu s Kaplanovou turbínou o hltnosti 11,5 metru krychlového za sekundu a o maximálním spádu 27 metrů. Maximální výkon generátoru je 2 900 kW. Elektrárna ročne vyrobí 1,46 GWh. Vedle věže stojí nouzový přepad ve tvaru nálevky. Památkou na stavbu přehradní hráze jsou stavební baráky, které dnes slouží rekreantům autokempu. I dnes tu ale zůstalo několik míst, která připomínají, jak to tu vypadalo před výstavbou hráze. Jedná se hlavně o nepřístupná místa se strmými břehy. Na dostupnějších březích zde již krátce po dokončení a napuštení nového přehradního díla začaly vyrůstat rekreační chaty Plzeňanů. Dnes se jich kolem celé přehrady odhaduje od 2500 do 5000. Svého času byla nádrž hojně vyhledávána zahraničními turisty, zejména z NDR a dalších socialistických zemí. Stejně tak na jejích březích vyrůstala rekreační střediska mnoha podniků. V jednom takovém se koná i náš event. Jedná se o RS Butov, které se nachází na horním konci přehradní nádrže cca 35 km od Plzně a 8 km od Stříbra. Toto rekreační středisko bylo původně postaveno jako rekreační a školící středisko Škody Plzeň. Konaly se zde mezinárodní pionýrské tábory a rekreovaly se zde rodiny zaměstnanců plzeňské Škodovky. V současné době je rekreační středisko využíváno pro školení, školní pobyty dětí, k rekreaci a dalším akcím, jako je třeba tento Adventure event. Pokud chcete vědet o RS Butov něco více a prohlédnout si jeho fotky, stačí využít některý z vyhledávačů.

RS Butov - hlavní budova RS Butov - chatky

Termín akce:
Od pátku 10. 6. do neděle 12. 6. 2016.
V tuto dobu nám bude k dispozici větší část ubytovacích kapacit a zázemí celého rekreačního střediska. Nesoutěžící mohou přijet i odjet kdykoliv. Pro soutěžní týmy je však připraven přesný rozvrh eventu. Zahájení soutěžní části eventu je v pátek kolem 20 hodin. Tehdy se soutěžící dozví podrobnosti k noční pátrací hře a také nástin toho, co je bude čekat druhý soutěžní den v sobotu 11. 6. 2016, který je hlavním dnem celé soutěže. Soutěžící se budou potit při připravených misích s nejrůznější tématikou. Ostatní mohou využít sobotu k procházkám po okolí a k cestám za kešemi, kterých je v okolí spousta. Po přehradě také jezdí parník. Event můžete využít i jako základnu pro cestu za vzdálenějšími kešemi Plzeňského kraje. Ti, kteří zustanou na "základně", rozhodně nebudou o soutěžní atmosféru ochuzeni. Zde bude nástupní místo pro basecamp, který bude probíhat v blízkém okolí RS Butov. Součástí areálu je také několik sportovišť, takže ani tady nebude o zábavu nouze. V recepci je možné si zapůjčit lodičky.

Klikni pro přechod na aktuální mapu keší

Místo a příjezd:
Na místo eventu (RS Butov) se dá dojet autem, je možné využít i vlakové spojení. Turisti mohou jet vlakem z Plzně na Stříbro, ve stanici Pňovany přestoupit na lokálku do Bezdružic a nechat se po mostě převézt do Blahoust, odkud je to na Butov cca 5 km chůze. Akčním jedincům doporučujeme, v rámci tréninku na Adventure event, nepřestupovat v Pňovanech na lokálku, ale vystoupit až na zastávce Sulislav nebo Vranov, sejít lesem k přehradě a posledních 250 m na druhý břeh přeplavat nebo přejet lodí. Cyklisté mohou přijet po silnicích nebo lesních cestách a pro překonání přehrady využít železničního mostu. V tomto případe však buďte velice opatrní, vstup na most je jen na vlastní nebezpečí. Všechny varianty přístupu máme vyzkoušené a mnohokrát jsme je použili.

Klikni pro přechod na mapu seznam.cz

Ubytování a stravování:
V termínu 10. – 12. 6. 2016 máme předběžně rezervovány chatky i pokoje v hlavní budově. I přes rezervaci a relativně velkou kapacitu RS Butov však s objednáváním ubytování moc neváhejte, ať máte jistotu střechy nad hlavou. Samozřejmě je možné se s provozovatelem domluvit i na delším pobytu mimo dobu eventu. Pro ubytování prosím využijte přímo přihlašovací formulář RS Butov, který naleznete na adrese: http://www.butov.cz/objednavky.htm. Při kontaktu (telefonickém, e-mailem, faxem, poštou) prosím uvádějte heslo ARH 2016, aby bylo jasné, že se jedná o zájemce o ubytování z řad účastníků eventu. Do objednávky prosím napište kromě požadavků na ubytování také požadavané stravování. Podrobnosti viz internetové stránky RS Butov. Stravování probíhá formou plné penze či jednotlivých snídaní, obědů a večeří, které je však nutné předem objednat. Doobjednání na místě bude možné pouze v omezené míře po dohodě s kuchařkou :-). Na chatkách je velmi omezená možnost vaření. Stravování bude samozřejmě domluveno tak, aby zapadalo do soutěžního dne. Snídaně v sobotu bude o něco dříve a naopak večeře bude podávána až po ukončení závodu. Nově je možné místo teplé večeře, která byla pro některé loni již hodně studená (výdej v 18:30), objednat rovnou studenou večeři. Tento požadavek je však nutné uvést do objednávky. V hlavní budově je otevřen výčep a je zde možné zakoupit i nějaké "bufetové" jídlo. V okolí jsou v sezóně i další možnosti občerstvení, ale nevíme, jak budou v provozu v červnu, v čase konání našeho eventu. Nejbližším městem je 8 km vzdálené Stříbro, kde jsou otevřené restaurace i supermarkety.

Náklady a finance:
Na nesoutěžní část eventu není žádný vstupní poplatek. Veškeré ceny za ubytování, stravování a ostatní si každý "stanoví" sám dle vlastních požadavků a objednávek u provozovatele rekreačního objektu. Co se týká eventového CWG, geocoinu a triček s logem eventu, je možné je objednat přes samostatný objednávkový formulář – viz níže.
Na soutěžní cást eventu je stanoveno startovné ve výši 700,- Kč na tým (v této částce je již zahrnut 1x eventový coin a 5x CWG). Podrobnosti viz odstavec Soutěžní část.

Přihlášení na event, ubytování, stravování, ostatní služby a eventové předměty:
POČET OSOB V NESOUTĚŽNÍ ČÁSTI EVENTU NENÍ NIJAK OMEZEN. Vaši účast na eventu zalogujte prosím jako will attend. Ubytování a stravování si můžete objednat na adrese: http://www.butov.cz/objednavky.htm. Pro objednávky ubytování nebyl zatím stanoven žádný konečný termín (s výjimkou zaplnění celé ubytovací kapacity rekreaěního střediska). V případě jakékoli změny Vás budeme včas informovat. Způsob objednávání viz odstavec Ubytování a stravování.
Předměty s logem eventu (trička, geocoiny, CWG, ...) je možné objednávat přes formulář na adrese: http://www.gc-plzen.net/viewpage.php?page_id=90. Trička (z důvodu výroby) můžete objednávat pouze přes objednávkový formulář, nejpozději do 15. 5. 2016. Eventové coiny budou vyrobeny v limitované sérii. Pokud chcete mít jistotu, že na Vás coin zbyde, objednejte si ho pomocí formuláře co nejdřív. Určite jich necháme vyrobit o něco víc, ale pokud nebudete mít coin objednaný, nemůžeme zaručit, že na vás zbyde. CWG by měl být dostatek. Ceny jednotlivých věcí jsou uvedeny v objednávkovém formuláři. Během eventu bude coin pro všechny účastníky eventu (nejen závodníky!) v prodeji za speciální eventovou cenu 300 Kč. Další coiny budou po eventu prodávány i prostřednictvím e-shopů za základní cenu 350 Kč. Soutěžní týmy v rámci startovného obdrží 5 CWG a 1 eventový coin.
Ukázka CWG ARH 2016, triček (samozřejme budou s letošním logem) a eventového coinu ARH 2016:

CWG ARH 2016 - klikem zvetši Tricko ARH 2009 - klikem zvetšinávrh coinu 2016 - klikem zvetši

Soutěžní část – Adventure race – Hracholusky 2016:

Počet týmů:
Do závodu počítáme s max. 20 týmy (4 až 5 osob v týmu). Minimální počet osob v týmu jsou 4, a to vzhledem k náplni některých stanovišt, kde bude potřeba spolupráce více osob. Početnější týmy nad 5 osob by vzhledem k pravidlům měly velkou výhodu, a s bodovými srážkami za různý počet osob v týmu nepočítáme. Předem jsme oslovili kapitány loňských soutěžních týmů, které se umístily na prvních třech místech, s nabídkou účasti v letošním ročníku.

Přihlášení:
Podrobnosti o přihlášených týmech a přihlašování naleznete na adrese http://www.svetgc.cz/geoevent/adventure-race-hracholusky-2016 .
Ostré přihlašování do závodu bude zahájeno v úterý 22. 3. 2016 v 19:00 hod. Přihlašovat se můžete až do začátku eventu nebo do naplnění kapacity 20 týmů.

Přihlášení na event včetně všech možností systému, a vlastně, jak to celé funguje, si můžete vyzkoušet na testovacím eventu ARH, který přesně simuluje podmínky letošního přihlašování (jen otázky budou jiné). Pokud tímto testovacím eventem ARH projdete, jste připraveni i na letošní přihlašování ARH. Pokud ne, okamžitě pište, ať můžeme zareagovat a Váš problém včas vyřešit. Projít si testovacím eventem ARH pro jistotu doporučujeme nejen nováčkům, ale i týmům, které zažily loňské přihlašování. Pokud si nejste jisti, podívejte se na nápovědu.

Sice se to může někomu zdát složité, ale nám to uvolní ruce a mysl na přípravu náplně eventu a zjednoduší administrativu. Veškeré pro nás potřebné informace totiž už budeme mít. Všechny údaje o týmu, kontakty a další věci můžete sami kdykoliv libovolně upravovat. Děkujeme za pochopení :-). Také letos nebude záležet jen na rychlosti kliknutí, ale i na vašich vědomostech. Vyplatí se nastudovat historii ARH a Hracholusek, sledovat listing a videa, případně se skamarádit se strejdou Googlem.

Prosíme kapitány všech týmů, aby co nejdříve po úspěšném přihlášení sestavili, případně sloučili své týmy a redukovali tak počty přihlášených týmů dle skutečnosti. Uvolníte tím místo dalším, kteří čekají jako náhradníci. Neúčastí kapitána (např. sloučením/přestupem do jiného týmu) jeho tým automaticky zaniká bez náhrady (týmy nelze přenechávat jiným osobám). Případné změny kapitánů přihlášených soutěžních týmů se budou řešit individuálně podle konkrétní situace (nemoc, zranění, závažné důvody, ...). Vzhledem k urychlení a ustálení startovního pole bude platba startovného požadována nejdéle do pátku 8. 4. 2016. Tým, jehož platba startovného nedorazí do požadovaného termínu, bude vyřazen. (Samozřejmě předtím ověříme dotazem, zda platba nebyla již poslána.)

Přihlášené týmy:
seznam je převzatý z přihlašovacího systému dle seznamu přihlášených týmů

Pořadí Tým Čas přihlášení
1 Stříbrňáci postupující 2015
2 BioBrambory postupující 2015
3
EagleEyeHunters
postupující 2015
4 Mratinsko-Suchdolsky Gang 22.3.2016 19:01
5 NeBo Team 22.3.2016 19:02
6 Archivní tajemství 22.3.2016 19:03
7 MoMi Team 22.3.2016 19:03
8 KV team 22.3.2016 19:04
9 Brdský 22.3.2016 19:04
10 Repetenti 22.3.2016 19:05
11 Přes mrtvoly 22.3.2016 19:06
12 Gracjan gang 22.3.2016 19:07
13 topujde 22.3.2016 19:07
14 Odsouzeni dle § 201 trestního zákona 22.3.2016 19:10
15 Vládci severu 22.3.2016 19:16
16 Záškoláci 22.3.2016 19:18
17 P.D.A. 23.3.2016 11:19
18 Zjihu 23.3.2016 21:31
19 Pětka z Pětky 28.3.2016 17:40
20
Poslední
28.3.2016 19:43
Seznam náhradníků
21
22
23
24
25

startovné: zaplaceno, nezaplaceno, náhradníci

Startovné:
Startovné bylo stanoveno ve výši 700 Kč na tým. V ceně startovného je mimo jiné zahrnuto 5 CWG a 1 eventový coin, který v rámci závodu určitě využijete a pomůže Vám v nejedné misi.

Co vás čeká:
Závod začíná v pátek 10. 6. 2016 po 20. hodine předstartovním briefingem. Samotný start bude kolem 22. hodiny, kdy začne noční mise v délce zhruba 2 hodin (dle rychlosti týmů). Netradiční start do sobotní části 11. 6. 2016 se plánuje na 8:00 a cíl pak na 19:00 s penalizací do 20:00. Vyhlášení výsledků s předáváním cen nejen pro vítěze je naplánováno na 21:00.
Základní herní trojúhelník bude letos Pňovany – Svojšín – Konstantinovy Lázně. Pro některé mise, včetně té závěrečné bonusové, určitě využijete speciální eventový coin (pro uplácení pořadatelů to však rozhodně nebude). Stejně jako loni, ani letos nebude nutné pro zdárné dokončení závodu projít všechny mise, ale... však to znáte. Letos plavidlo potřebovat nebudete, to však neznamená, že se nenamočíte. Možná víc než v loňských ročnících, takže plavky určitě s sebou. Mise budou rozptýleny v prostoru a v jejich rámci navštívíte zajímavá místa, na kterých budete nacházet a využívat různé artefakty, studovat zápletky a zažívat dobrodružství. Celkem plánujeme dvanáct až šestnáct misí. Samozřejmě nebude chybět povinně nepovinné stanoviště přímo u základny na Butově, které bude také koncipováno v duchu celého eventu – půjde o aktivity ze školních výletů, branných cvičení a jiných mimoškolních aktivit. I letos budou do campu v jeden čas povolány hned dva týmy naráz. Vyřešením jednotlivých misí získáte střípky do skládanky, která vám pomůže zodpovědět finální bonusový úkol celého eventu. Samozřejmostí budou průběžné bonusové hry a zasílání bonusových čísel pomocí SMS kódů.
Obtížnost eventu je velice složité určit. Záleží na tom, jak celý závod pojmete. Pokud se chcete umístit na předních místech, musíte stihnout co nejvíce misí, záleží na každém bodu, a to bude hodně náročné. Rozhodnete-li se jít pohodovým tempem, tak se vše dá zvládnout i v rodinném týmu s dětmi, o čemž svědčí minulé ročníky.
Systém rozdávání podkladů zůstává stejný. Hned v pátek po příjezdu obdržíte první informace o jednotlivých misích, včetně jejich přibližné lokace, obtížnosti, časové náročnosti a časovém rámci base campu. Konkrétní čas na tomto stanovišti si budete moci vybrat podle Vašeho výsledku v noční hře. Po jejím skončení tak budete mít všechny potřebné informace a budete si moci udělat hrubý časoprostorový plán na sobotní den. Podrobné zadání včetně všech potřebných indicií pro jednotlivé mise obdržíte v sobotu ráno od... Pak už to bude jen a jen na vás. Samozřejmě, že při cestách budete moci opět využít body placenou nápovědu.

Odkazy na předchozí ročníky:

Závěrem:
Pokud máte jakékoliv dotazy k eventu nebo potřebujete něco upřesnit, kontaktujte nás přes profil nebo přímo na adrese geoteam@gc-plzen.net. Za organizační tým se na vás těší MichalS & Flower, Venca68 & Vladka, Slepic, Terka, 100Dteam, cz.nemo & missbluetag, Island968, Torfik, Nevrenaci, Iluvator, Dutch & Niky, Mayinka, CBfousac, Lindbergh007, Arogant, Pojepet, Tomasook, JoeTramp, Dyn, RouLovci ...

Doporučujeme sledovat listing – aktuální informace budou průběžně doplňovány.

Hned na úvod si Vás dovolujeme upozornit, že po několika měsících opět vysílá televizní stanice TV ARH.fotografie

První reportáž letošního roku můžete shlédnout zde: ARH 2016, díl 1. – Škola základ životahttps://youtu.be/lefB5QiZwkI. Jde o reportáž ze schůzky učitelů, vychovatelů a dalších zaměstnanců školy a nejen jich v bytě školníka, kde plánují aktivity spojené s koncem školního roku.

Videozpravodajství č.1 - klikem spustit

EDIT 27.4.2016 - Fotografie prvního vzorku letošního coinu. Coinů budeme vyrábět jen omezený počet. K dnešnímu dni jich máme pro prodej k dispozici cca 20 ks.

Fotografie prvného vyrobeného coinu letošní edice - klikem zvětši

Za cca 14 dní (15.5.2016) také končí objednávání triček. Pokud máte zájem o coin nebo trička doporučujeme co nejdříve provést objednávku na adrese: http://www.gc-plzen.net/viewpage.php?page_id=90, ať se na vás dostane.

EDIT 3.6.2016 - Ač se to zdálo již nepravděpodobné, TV ARH stále vysílá. V dnešním dílu můžete shlédnout poradu učitelského sboru týkající se plánování školního výletu. Nezapomeňte si dobře poznamenat, co vše si berou na výpravu s sebou! ARH 2016, díl 2. - Učitelé v lavicích https://www.youtube.com/watch?v=xFD-zjrlTTQ

Videozpravodajství č.2 - klikem spustit

 

EDIT 12.6.2016 - Zdravíme všechny týmy i návštěvníky ARH 2016! Úplnou výsledkovou listinu v elektronické podobě si můžete od této chvíle stáhnout z plzeňského geowebu. Ve formátu PDF je zde http://www.gc-plzen.net/_images/Venca68/ARH-2016-vysledkova-listina.pdf ve formátu JPEG zde http://www.gc-plzen.net/_images/Venca68/ARH-2016-vysledkova-listina.jpg.

Klikem zvětši

 

Additional Hints (Decrypt)

Šxbyn uebh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.