Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

Za Agaru krasnejsi

A cache by koyamas family Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, April 23, 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Za Agaru krásnější


Řeka Ohře pramenící v bavorských Smrčinách a ústící po 316 km do Labe je přirozenou vodní tepnou protínající celý Karlovarský kraj. Její jméno vzniklo z původně keltského pojmenování Agara. Ag znamená losos a Ara tekoucí voda. Za dávných dob to tedy musela být řeka s opravdu velmi čistou vodou.

Pojďme tedy alespoň břehy této naší řeky trochu přiblížit tomu, jaké bývaly za oněch dávných dob.

Sejdeme se 23. dubna v 10:00 na vodáckém tábořišti v Královském Poříčí a naším úkolem bude vyčistit od odpadků levý břeh v okolí cyklostezky až na začátek Lokte (viz. waypoint Konec úseku)

Jelikož je úsek, který budeme mít na starosti, dlouhý 5,5 km, uvítáme pokud by chtěl někdo vyrazit od Lokte do Královského Poříčí. Jen nám, prosím, dejte předem vědět přes profil, abychom vše domluvili. Každopádně začátek i konec eventu, který je naplánován zhruba mezi 12:30 a 13:00, bude na úvodních souřadnicích vodáckého tábořiště.

Vezměte si tedy s sebou pevnou obuv, oblečení, které můžete zašpinit, rukavice a hlavně kupu dobré nálady. My pro vás budeme mít přichystané pytle a malou svačinku. Za 10 korun pak také CWG na památku. A ti z vás, kteří nestihnou žádné CITO o víkend dříve, mohou i tady získat v rámci celosvětového týdne CITO svůj suvenýr do profilu.

Takže ještě jednou:
Kdy? 23. dubna od 10:00 do 13:00
Kde? Vodácké tábořiště v Královském Poříčí (N 50° 11.262 E 012° 40.666).
Co? Čištění cca 5,5 km dlouhého úseku levého břehu řeky Ohře podél cyklostezky až na začátek Lokte (N 50° 11.647 E 012° 44.456).
Co s sebou? Pevnou obuv, oblečení, které vám nebude líto zašpinit a chuť trochu pomoci přírodě.
Co pro vás máme připraveno? Pytle na odpad, svačinku, pro včas přihlášené také rukavice a CWG. Groundspeak pak pro vás připravil suvenýr. :)

Těšíme se na vás nejen my, ale také Agara.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

47 Logged Visits

Write note 6     Archive 1     Will Attend 20     Attended 18     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 21 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.