I vinter/vår har speiderene, stifinnerene i 1.skudeneshavn Sjø Speidergruppe lært om Geocaching, og er i ferd med å avslutte og ta merke "Geocaching".
For å kunne få merke, må speiderene kunne følgende:
1. Kjenne til begrensningene til en GPS. 2. Ta koordinater til geocacher fra internett til GPS. 3. Forklare hvordan de mest vanlige typer Geocacher fungerer. 4. Være med på én eller flere geocachingturer og finne minst 5 forskjellige geocacher. Det skal være minst to forskjellige typer og minst to forskjellige størrelser. 5. Loggføre geocachene på internett og vite hva som skal loggføres og hvorfor. 6.forklare hva en Travel Bug og en Geocoin er. 7. Forklare hvordan man lager en ny grocache og hva som er viktig når man plasserer den.
Speiderne i 1.Skudeneshavn Sjø Speidergruppe ønsker geogachere velkommen til hytten. Eventet starter kl 15 -17. All parkering skjer ved fylkesveg 511, det er trangt om plassen, så kjør gjerne flere sammen. (Det er god parkering ved Fredtun.) Gode tursko/ støvler er å anbefale. Følg stistart, når en nærmer seg hytta må ein gjennom to hvite porter. Ta også med en vedkubbe, slik at vi kan fyre opp bål. Vil du grille, tar du med grillmat. Kake og kaffi har vi med.
Velkommen skal dere være.