Skip to content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

May the 4th be with You! - STAR WARS Day 2016

A cache by francuz325 & Kowalus259 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 07 May 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


(

Dzień Gwiezdnych Wojen (ang. Star Wars Day) to nieoficjalne święto fanów Star Wars na całym świecie, mające miejsce 4 maja. Dzień ten został wybrany na dzień Gwiezdnych Wojen z prostej przyczyny – zdanie „May the Force be with You!” znane nam jako "Niech Moc będzie z Tobą!" jest wymawiane podobnie do „May the 4th be with You!”, a maj jest miesiącem bardzo związanym z Gwiezdnymi Wojnami – w maju miały miejsce premiery 6. epizodów sagi.

Niektórzy fani „podchwycili” pomysł, i dlatego 5 maja jest nazywany „Revenge of the 5th” od angielskiego tytułu 3. części sagi – Zemsty Sithów - "Revenge of the Sith".

W Los Angeles istnieje jednak inna data dnia Gwiezdnych wojen – 25 maja – na cześć premiery pierwszego z filmów – Nowej nadziei.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chcielibyśmy, ten ważny dla nas dzień, spędzić w towarzystwie ludzi, o podobnych zainteresowaniach, a jednocześnie podzielić się jedną z wielu naszych pasji. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku - fanów, ale i nie tylko (może się przekonacie do Gwiezdnych Wojen :P ), na wpólne świętowanie STAR WARS Day 2016.

Event zaczynamy o godz.19.00 (Imperium nie toleruje spóźnień :) ) i potrwa ok. 1 h. Miejsce klimatyzowane naruralnie. Spotykamy się w nieprzypadkowym miejscu, na tyłach Pałacu Kultury i Nauki im. Dartha Vadera w Warszawie. A dlaczego nieprzypadkowym ...?
 


Przygotowaliśmy dla Was, z tej okazji, kilka atrakcji, m.in. konkurs na najlepszy cosplay (kostium) postaci ze świata Gwiezdnych Wojen. Będziemy oceniać Wasz wkład pracy i kreatywność. Dla najlepszych, wybranych demoktatycznie przez uczestników eventu, czekają cenne nagrody. Konkurs jest oczywiście nieobowiązkowy, ale gorąco zachęcamy do udziału.
Uwaga!: Jeśli z różnych przyczyn nie będziesz brał udziału w konkursie, możesz założyć tematyczną koszulkę (nawet musisz, o ile taką posiadasz :D )

Dla wszystkich chętnych proponujemy mały konkurs. Popatrzcie na mapę geocachy i spróbujcie wypisać jak najwięcej skrytek związanych z tematyką Gwiezdnych Wojen w Polsce. Na koniec spotkania wylosujemy zwycięzców - nagrody gwarantowane. (Dziękujemy Piolkulu za inspirację :) )


Na evencie będą również dostępne pamiątkowe PWG. Chcielibyśmy Was prosić, aby każdy w miarę możliwości wspomógł naszą na razie dosyć ubogą kolekcję drewniaczkłów - prosimy, biorąc - zostaw coś od siebie.

Liczymy na to, że tłumnie przydreptacie na nasz pierwszy, ale na pewno nie ostatni event. A więc do zobaczenia, i ...

... niech Moc będzie z Wami


PS: Zapraszamy do obejrzenia innych zdjęć grupy Star WarsZawa (, z którą nie mamy nic wspólnego, ale bardzo podobają nam się Ich prace) w galerii. Koniecznie sprawdźcie, gdzie ukrywa się R2-D2 i C-3PO, gdzie rozbił się skradziony TIE Fighter, gdzie ostatnio widziano Sokoła Millenium ...

 

Oni są już gotowi ..., a Ty?

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.