Skip to Content

Traditional Geocache

Busta

A cache by berx.cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 5/5/2016
In Jihomoravsky kraj, Czech Republic
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ve městě Tišnov je již chodníček Járy Cimrmana, dokonce i jeho obtisk nohy zde najdete, ale o dalším velikánu tohoto města moc nezjistíte. Ano, mluvím o Olegu Rečákovi.


 Obyvatelé Tišnova se tedy rozhodli vystavit mu alespoň jeho bustu. Bohužel ke zhotovení takového uměleckého díla je potřeba jedna malinká drobnost, buď účasti modelu osobně, nebo aspoň dostatečný počet fotomateriálu a ty sochař rozhodně neměl. Navíc Oleg byl v té době velmi zaneprázdněn, a tak byly práce na jeho bustě pozastaveny. Sochař se marně pokoušel přesvědčit p.Rečáka, aby se k němu dostavil na dodělání jeho sochy. Když ani při osmnáctém kontaktu toto nevyšlo, domluvili se, že polotovar busty pošle přímo Olegovi domů a ten ji, ve svých volných chvílích, dodělá.

Oleg v té době zrovna zkoumal, spojitost mezi kardiologií a knihou „Labyrint světa a ráj srdce“ od Jana Amose Komenského a o pravidelných přestávkách ve svém výzkumu, věnoval se práci na své soše. Jednou se do díla tak zabral a myslel při tom na Komenského, že druhý den ráno, byla socha hotova. Jaké ale bylo jeho překvapení, když místo sebe poznal v soše  jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů a to právě Iohannese Amose Comeniuse. (toto je z latiny)


Busta, při pohledu ze spodu, nese typické znaky Olegova obličeje, např: brada, ústa, nos, líce, oči, očnicové oblouky, obočí, čelo, uši, ale i tak, je to celý Jan Amos.


Oleg bustu odeslal zpět do Tišnova, spoléhaje na to, že si toho nikdo nevšimne.

Radní v Tišnově, velmi rychle rozpoznali známou tvář a tak bustu věnovali známější osobnosti a vystavili ji, ke škole na Smíškové ulici. Mám informace, že tato busta, zde dlouho nebude a i přiložené fotografie naznačují, že úcta k ní je mizivá a tak máte jedinečnou a možná i poslední možnost si jí ještě pořádně prohlédnout.


Najdi jeden rozdíl :-)


Ke keši samotné:

Počet hvězdiček obtížnosti, dává tušit, že hledání nebude zadarmo.

Nedoporučuji odlov v noci, či v době, kdy chodí děti do školy, či ze školy. Mohli by jste zde, působit poněkud podezřele.

Nelezte na, ani za žádný plot keš tam není a ani není nutné nic rozebírat, lámat či jinak demolovat. Nezapomínej, že lovíš keš s nejtěžší obtížností. Po nalezení, keš vrať přesně zak,jak jsi ji našel.

Pokud naleznete, nějaký vrut či šroub, nemusí to znamenat, že tam keš není. . :o)

PS: Nevkládejte ke svojim logům žádné fotky ani spoily. Kazíte tím radost ostatním nálezcům po Vás. děkuji.

Děkuji kečerovi JaCg za betatest na této keši.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

449 Logged Visits

Found it 320     Didn't find it 96     Write note 8     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 13     Owner Maintenance 9     

View Logbook | View the Image Gallery of 16 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 9/17/2017 1:38:53 PM Pacific Daylight Time (8:38 PM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page