Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

Rucnikovy den - se zabakem #11

A cache by dr.vota Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, May 25, 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Klasicke tradicni setkani s rucnikem v 18:42-19:12 v den 15. vyroci odchodu D.Adamse. WARNING: Vogon poetry! Muze obsahovat stopy vogonske poezie!


Stopařův průvodce po Galaxii a ručník

Kdesi daleko v zaostalých a nezmapovaných končinách onoho cípu Západního spirálního ramene naší Galaxie, který je turisticky značně nezajímavý, leží jedno malé, bezvýznamné žluté slunce. Kolem něj, zhruba ve vzdálenosti sto padesáti miliónu kilometru, obíhá naprosto zanedbatelná modrozelená planeta, na níž formy života vzešlé z opic jsou tak úžasně primitivní, že se dosud domnívají, že digitální hodinky jsou docela šikovný nápad...

Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po Galaxii o nich říká hned několik věcí:

Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.

Stoparuv pruvodce po Galaxii

Co je však ještě důležitější, je obrovský psychologický význam ručníku. Tak například když nějaký paďour (paďour = ten, kdo není stopař) zjistí, že stopař má ručník, automaticky předpokládá, že vlastní rovněž kartáček na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, čutoru, kompas, mapu, klubko provázku, sprej proti mravencům, výbavu do deště, skafandr atd. ap. A nejen to. Rád stopaři půjčí kterýkoli ze jmenovaných předmětů nebo cokoliv jiného, co stopař nešťastnou náhodou ‘ztratil’. Onen paďour si totiž pomyslí, že ten, kdo dokázal stopovat napříč a našíř celou galaxii, žít v drsných podmínkách a za pár šupu, porvat se s osudem a přeprat ho, a kdo přesto vždycky ví, kde má ručník, je zřejmě člověk, s nímž je nutno počítat.

Tento obrat ostatně pronikl i do stopařského slangu. Lze například říct: ‘Hele, sasuješ toho húpyho Forda Prefecta? To ti je teda frúd, kterej fakticky ví, kde má ručník.’ (sasovat = znát, brát na vědomí, seznámit se s, poznat po sexuální stránce; húpy = opravdu děsný frajer, frúd = opravdu děsně správný frajer).

Douglas Adams, Stopařův průvodce po Galaxii.

(Pokud tuhle knihu neznáte, rozhodně si ji sežeňte a přečtete! Pravda, existuje sice film stejného jména...ale znáte to, nikdy to není ono, i když je tohle zpracování výjimečně zdařilé. A ještě je kdesi v této galaxii i rozhlasová verze v češtině, když budete trochu hledat...)

Ručníkový den

Douglas AdamsStopařNa počest Douglase Adamse (11. března 1952 – 11. května 2001) každý rok v květnu jeho příznivci a fanoušci z celého světa pořádají okázale neokázalou akci – po celý den nosí s sebou všude viditelně ručník, jako připomínku jeho nejznámějšího díla, Stopařova průvodce po Galaxii, ve kterém je ručník označen za nejpotřebnější věc, kterou u sebe může mezihvězdný stopař mít. Letos uplyne od Adamsova odchodu již patnáct let. Poprvé se tato akce konala dva týdny po jeho odchodu a od té doby je to vždy 25. května.

Potkáte-li tedy 25. května na ulici člověka s ručníkem, nemusí to ještě nutně znamenat, že jde z nebo do lázní, že si zabouchl dveře a nemá klíče, nebo že je to blázen, sklerotik, nebo roztržitý profesor...

Pardubice STŘEDA 25.5.2016 18:42 – 19:12

Protože v důsledku řádně plánované mimořádné galaktické poruchy zasáhne místní sektor časoprostorová porucha, která posune ownera galaktickým proudem odpoledne daleko na sever, holt letos začneme o hodinku později a budeme všichni doufat, že to i owner stihne s návratem včas. A proto se také mění tradiční místo, místo před radnicí to letos zaparkujeme na Rudém náměstí. Pro nemotoristy necyklisty neturisty, co nechytí ani stopa, přímo sem jezdí autobusy MHD, linky 10 a 16, zastávka "Univerzita" - ne dál, než kolizní vzdálenost.
Rudé náměstí

Podmínkou pro zalogování je přijít s ručníkem, viditelně umístěným přes ruku nebo kolem krku! (Podle současných pravidel je to sice podmínka dobrovolná, ale na toho, kdo se přijde zalogovat bez ručníku, bude pohlíženo zvláště opovržlivým pohledem jako na paďoura – viz výše) Přijďte na Rudé náměstí k Dopravní fakultě Jana Pernera (Univerzita Pardubice), společně se pak kolem přibližně asi cca v 19:00 vyfotíme s ručníky. Ale hlavně...

...neustále hrozí nebezpečí: Vogonská poezie (Vogon poetry)

Třeba se ale podaří nebezpečí odvrátit, abyste si nemuseli ukousnout nohu...

„Vogonská poezie je ovšem až třetí nejhorší ve Vesmíru. Druhá nejhorší je poezie Azghotů z planety Kria. Když král jejich básníků Chrochtos Nadýmavý recitoval svou Ódu na malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra, čtyři posluchači zemřeli na vnitřní krvácení a předseda Středogalaktické komise pro mrzačení umění přežil jen díky tomu, že si uhryzl jednu nohu. Tvrdí se, že Chrochtos byl poněkud zklamán přijetím své básně, a přávě se chystal začít předčítat svou epickou skladbu o dvanácti knihách, nazvanou Mé oblíbené chrochty ve vaně, když vtom jeho vlastní tlusté střevo v zoufalém pokusu zachránit životy a civilizaci mu vyskočilo až do krku a zadusilo mozek. Nejhorší poezie, jaké kdy byla napsána, zanikla spolu se svou tvůrkyní Paulou Nancy Millstone Jenningsovou z Greenbridge v hrabství Essex v Anglii při zkáze planety Země.“

Přijďte včas!

Na lov T4 keše v saku a s ručníkem

Kdyby byl zájem v dostatečném počtu, mohli bychom potom třeba někde poblíž posedět, popít, pojíst, pokecat...no jako obvykle, ale to už bude neoficiální část tohoto klasického eventu, takže případně napište do Will Attend logu i počet osob, jestli si společně posedět chcete a jestli chcete CWG (např. "CWG 1x hospoda ANO 3x", "CWG 2x hospoda NE"). Kdyby bylo dobré počasí, možná by se dalo už i někam na zahrádku...ostatní doplním aktuálně později – ZŮSTAŇTE NA PŘÍJMU A SLEDUJTE LISTING!

Ručníkový den - Towel Day 2016 Pardubice

Jak bylo s ručníkem loni? Podívejte se na event 2015: Rucnikovy den - nacvik se zabakem #10.

Rucnikovy den Pardubice 2015

Vítáni jsou všichni galaktičtí stopaři dobré vůle! A nezapomeňte si ručník!

Signal Frog

Nejotrlejší stopaři ochutnali loni Starou Janxovku - základní komponentu Pangalaktického Megacloumáku, po kterém se cítíte, jako by vám vyrazili mozek masivní zlatou cihlou, obalenou plátkem citronu... P.S. ještě zbyla!

Stará Janxovka s červem


CWG 2016 . Najdi pandu!
CWG budou k mání na místě setkání za pouhých rovných 10 Kč za kus (kdo bude mít tuto drobnou minci přesně v ruce, bude mít přednost), nebo za 0.50 € pro přespolní.


Additional Hints (Decrypt)

Ehpavx ivqvgryar f frobh (arob an fbor)! JNEAVAT: Ibtba cbrgel! CBMBE: Zhmr bofnubing fgbcl ibtbafxr cbrmvr!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

118 Logged Visits

Write note 5     Archive 1     Will Attend 47     Attended 61     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 15 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.