Skip to content

<

Srandokeska / Partycache

A cache by coolerman Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/09/2016
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Pro otevření kešky je třeba chytrý telefon s mobilní aplikací, pomocí které se dozvíš nápovědu k rozluštění číselného kódu!


Právě se nacházíte v místě, kde v 18. století stály ohrady :)

Podoba Svitav z 18.století

Budova, před kterou stojíte, byla vystavěna v roce 1868 a vypadala asi takhle:

Pohled z roku 1897

Vystavět ji nechal textilní továrník Johann Heinrich Bergmann. Budova byla vystavěna na ulici označované jako Rossegerstrasse, později přejmenovanou na Woerihoffergasse. Nebyla to poslední změna názvu. Po druhé světové válce se jmenovala Leninova a dnes užívá názvu U stadionu.

Mimochodem až o 30 let později byla dokončena budova klášteru a kostelu Řádu redemptoristů na stejné ulici, v dnešní době nazývaný jako Kostel sv. Josefa, nebo-li Červený kostel:

Červený kostel

V roce 1953 se na základě konfiskace z roku 1948 majitelem stává národní podnik Vigona - bavlnářské závody, Svitavy, o 7 let později přechází na Místní národní výbor Svitavy - Domovní správa. Zřízeny zde byly nájemní byty.

V roce 1993 je evidováno stavební povolení pro Jana Slezáčka, jehož záměrem bylo v přízemí zřídit prodejnu „nepotravinářského zboží" a v zadním přístavku truhlářskou dílnu.

V roce 1994 budovu s přilehlými pozemky zakoupil ing. František Pechanec, který ji využíval jako sídlo a zázemí své stavební, dnes již neexistující, firmy Pechancovo stavitelství. Takhle asi nějak budova v té době vypadala:

Budova před rekonstrukcí

Právě tato společnost pak v letech 1996-7 provedla rozsáhlou rekonstrukci na současné ubytovací zařízení, ve kterém je ve sklepních prostorách zpřístupněno Křesťanské centrum. To by tady asi hledal málokdo :)

Toliko k historii budovy. Určitě bys taky rád zjistil, jak se dostat do kešky, že?

No číselný kód Ti neřeknu... ale řeknu Ti způsob, jak jej zjistíš:

  • Stáhni si bezplatnou mobilní aplikaci GEOFUN - nejsnazší cesta je z tohoto odkazu. Pokud stránku (qr.geofun.cz/249) otevřeš na Androidu (min. verze 4) nebo iPhonu, tak Ti stránka hned nabídne instalaci aplikace.
  • Zaregistruj se a nebo klikni na Vyzkoušet
  • Stáhni nejbližší hru s názvem "Keškosranda"
  • Po stažení hru spusť a poslouchej instrukce průvodce.

Až to vyluštíš, což Ti jistě nebude činit problémy, nezapomeň kódový zámek zase zavřít s použitím stejného číselného kódu, který jsi použil pro otevření. Pro vynulování zadaného kódu slouží tlačítko Clear.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.