Skip to Content

<

Biedermanova vražedná keška

A cache by mahdy1666 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/05/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Oto Biederman… Mnoha občanům Úval a okolí při pouhém vyslovení tohoto jména dodnes běhá mráz po zádech. Přestože od odhalení tohoto pětinásobného vraha tzv. „kata kolínského gangu“ uplynulo v roce 2016 již 20 let, jsou vzpomínky mnohých stále čerstvé. Seznamte se s dávným zločinem, který se na tomto místě odehrál... Odlovte si Otu Biedermana dříve, než si on odloví vás !!! ... ;-)


"Biedermanova vražedná keška"

Důležité UPOZORNĚNÍ: Tato keška rozhodně nemá za cíl „oslavovat“ sériového vraha z Úvalska. To rozhodně NE !!! Chce pouze připomenout jednotlivé zločiny, na kterých se podílel tento doživotní odsouzenec, a které se odehrály v blízkém okolí. Současně by bylo fér zdržet se nenávistných komentářů a volání po trestu smrti pro vraha. Oto Biederman dostal nejvyšší možný trest, který v České republice lze udělit. Nic víc, nic míň. Díky za pochopení...

__________________________________________________

Druhá vražda z 1.června 1995, kterou Oto Biederman vykonal, se stala jen několik metrů od této kešky – v nejzápadnějším cípu městečka Úvaly - na parkovišti u současného bistra „Na Formanské cestě“. V záři reflektorů projíždějících automobilů tu byla zastřelena jedna z jeho obětí…  

Místo, kde leží „Biedermanova vražedná keška“ – tedy v lesíku „Na Formanské cestě“ bylo před dvěma dekádami v širokém okolí známé jako parkoviště "u Pálka". Na fotografii z března 1996 vidíte Otu Biedermana na místě činu během rekonstrukce případu druhé vraždy. Oto Biederman ve své psané výpovědi uvádí zkomolené označení „u Pávka“. Začátkem 90 let si pan Miloš Pálek (známý úvalský vinař), postavil na parkovišti bufet - Bistro Pálek, ale to je zcela jiný příběh...


Oto Biederman při rekonstrukci na místě činu druhé vraždy - parkoviště "u Pálka" - stánek bistra v pozadí...

 

Vlastnoručně sepsané výpovědi Oty Biedermana, ze kterých dodnes mrazí, nenajdede (z důvodů pravidel geocachingu) přímo v listingu, ale přečíst si všech pět příběhů můžete na příslušném webu, který se zabývá životem a vězněním Oty Biedermana. Pět zmařených lidských životů, pět příběhů. Tato keš poodhaluje hrůzné praktiky a zákulisí násilných trestných činů, které se staly doslova a do písmene „za humny“. Oběť „od Formanské cesty“ skončila v jámě u nedalekých Přišimas, další oběť na zahradě v Tlustovousech. Působivost celého vyprávění je o to silnější, že tyto zápisky Oto Biederman sepsal osobně v naší nejtěžší věznici – na Mírově.  Záznamy představují dnes už „historický dokument“ obrazu svérázné doby první poloviny 90. let 20. století v České republice.


POZOR !!! - Doporučuji též shlédnout velice zajímavý videodokument "Zabijáci s.r.o. - Oto Biederman", který najdete na YouTube. Tento poutavý hodinový dokument mapující všech pět případů, obsahuje záběry z rekonstrukcí jednotlivých vražd a výpovědi jak Oty Biedermana a jeho matky, tak jeho vyšetřovatelů a soudních psychologů… Rekonstrukce druhé vraždy z místa „Na Formanské cestě“, kde se právě nacházíte, začíná v minutě 25:00.


S ostatními kačery se můžeš v logbooku podělit o své vzpomínky na dobu před více jak 20 lety, kdy se Úvalech a blízkém okolí pohyboval mladý muž jménem Ota Biederman… Díky.

Přehled zločinů Oty Biedermana

- Případ první - vražda a loupež v obchodním domě Krone na Václavském náměstí dne 7.6.1993
- Případ druhý – vražda Martina Srba na parkovišti Úvalech dne 1.6.1995. Zločin se odehrál právě na tomto místě.
- Případ třetí – přepadení a vražda na benzínce v Praze na Jarově dne 7.6.1995
- Případ čtvrtý – vražda Jaroslava Pavlíčka v Tlustovousech u Tuklat dne 28.9.1995
- Případ pátý - vražda podnikatele Tomáše Blaiera ve Valašském Meziříčí dne 17.1.1996

__________________________________________________

Oto Biederman (* 5. srpna 1973 Brandýs nad Labem) je český sériový vrah odsouzený za 5 vražd na doživotí. Biederman byl členem tzv. Kolínského gangu.


Mládí Oty Biedermana


Oto Biederman se narodil roku 1973 v Brandýse nad Labem, jeho rodina se však brzy přestěhovala do Tlustovous (dnes část obce Tuklaty) na Kolínsku. V mládí se ničím neodlišoval od svých vrstevníků. Pocházel ze spořádané rodiny, ve škole měl průměrný prospěch a nepatřil mezi problémové žáky. Po základní škole nastoupil do učení v oboru biochemik se zaměřením na lihovarnictví a vinařství na SOUZ Kojetín. Ve druhém ročníku byl pro kázeňské problémy nucen školu přerušit a nastoupit do zaměstnání v Kolínském lihovaru. Po roce se do učení vrátil a absolvoval s vyznamenáním. V lihovaru poté pracoval až do roku 1993. Jelikož se intenzivně zajímal o zbraně a bojová umění, našel si zaměstnání jako ostraha. Prošel několika bezpečnostními agenturami, než v roce 1994 přestal pracovat úplně.

Vraždy Oty Biedermana stručně...

1.oběť - Josef Dovhanič (36)

Na jaře roku 1993 naplánoval provozní ředitel agentury SAFE-GUARD Ivan Vrábel s dalšími zaměstnanci Romanem Procházkou a Jiřím Šťastným uloupení tržeb z obchodního domu Krone v Praze. Ostrahu tohoto objektu zajišťovala právě jejich agentura, takže měli dobrý přehled o zabezpečení budovy. Procházka se Šťastným se měli ve služebních uniformách dostat k zadní vrátnici, odstranit hlídače a vyloupit trezor. Ani jeden z nich však nebyl na místě ochoten strážného zavraždit a proto byl po dvou odvolaných pokusech osloven právě jejich známý Oto Biederman. V noci z 6. na 7. července se Šťastný, Procházka a Biederman v uniformách agentury vypravili do obchodního domu Krone, který se nacházel na rohu Jindřišské ulice a Václavského náměstí. Zatímco Procházka hlídal před budovou, Biederman napadl vrátného Josefa Dovhaniče tonfou. Na zemi ho poté společně se Šťastným škrtili lankem a nakonec ubodali nožem a jehlicí. Z místa si odnesli více než 3 000 000 korun. Z nich Biederman dostal pouze 200 000.

2. oběť - Martin Srb (28)

Na jaře roku 1995 se majitel malé výrobny rukavic Martin Srb zmínil o své plánované cestě do Spojených států. Pro tuto příležitost měl mít doma v trezoru připravenu značnou sumu peněz. Skupina kolem Biedermana se se Srbem znala. Rozhodli se ho vylákat na osamocené místo, tam ho zabít a okrást o klíče od trezoru, které měl nosit neustále u sebe. Večer 1. června vyzvedli Biederman s komplicem Jaroslavem Pavlíčkem Srbu v obci Škvorec. Pozvali ho do biliard klubu v Újezdu nad Lesy. Cestou se zastavili na opuštěném parkovišti (několik metrů od dnešní kešky), "Na Formanské cestě" při vjezdu do Úval, kde se k nim měl údajně někdo připojit. Jakmile Srb vystoupil z vozu, Biederman k němu přistoupil a zastřelil ho dvěma ranami do srdce a hlavy. Tělo poté odvezli do domu dalšího komplice Milana Chládka. Při prohledání mrtvého objevili pouze 7 000 korun a několik drobností. Tělo zakopali a Srbova trezoru se rozhodli zmocnit i bez klíčů. Jeho dům strážili několik dní. Až poté, co Srbova manželka i s dětmi odjela, se dostali dovnitř a trezor odvezli. V Biedermanově domě ho rozřezali, ale žádné peníze nenašli. Srbova žena po zmizení svého manžela všechny peníze z domu raději odnesla. Navíc nahlásila na policii, že se její muž v den svého zmizení pohyboval ve společnosti Biedermana a Pavlíčka. Pro vznesení obvinění však neexistovaly potřebné důkazy.

Ota Biederman při rekonstrukci na místě činu v roce 1996 (v pozadí lesík "Na Formanské cestě", kde právě v této chvíli lovíte tuto kešku...)3. oběť - Zdeněk Langer (43)

7. června 1995 se Biederman s Chládkem rozhodli přepadnout benzínovou pumpu. Vybrali si čerpadlo MOTA na Praze 9. Zatímco Chládek hlídal u auta, Biederman požádal pumpaře Langera o krabičku cigaret. Když zašli dovnitř, namířil mu na hlavu revolverem a poručil mu, aby vydal peníze. Langer Biedermanovi odevzdal peněženku s 30 000 korunami. V tu chvíli otevřel dveře Chládek, který chtěl zkontrolovat situaci. Langer se pohnul a Biederman ho střelil do hlavy. Při odchodu ho zasáhl ještě jednou. S Chládkem pak všechny uloupené peníze utratili ještě téhož večera v nočním klubu.

4. oběť - Jaroslav Pavlíček (27)

Další obětí se stal Biedermanův dřívější spolupachatel Pavlíček. Ten zdědil výhodné pozemky v Praze. Ivan Vrábel se chtěl těchto pozemků zmocnit a využít je ke svému podnikání. Vrábel Pavlíčkovi sdělil svůj záměr pozemky za slušnou cenu odkoupit. Na smluvenou schůzku měl dorazit 28. září společně s Biedermanem. Toho měl vyzvednout autem v domě jeho rodičů. Biederman pozval Pavlíčka k sobě do pokoje a usadil ho na gauč. Poté otevřel šatní skříň, ze které vyndal samopal a Pavlíčka šestkrát střelil. Protože mu připadalo, že se Pavlíček ještě hýbe, bodl ho do srdce dýkou. Tělo poté uložil do skříně a v noci zakopal nedaleko domu. V domě byla v době vraždy přítomna jeho rodina. Výstřely je však nepřekvapily, protože jejich syn ve svém pokoji údajně střílel celkem běžně. Pozemek však skupina nezískala, jelikož nebyl na Pavlíčka v době jeho smrti ještě plně převeden.

5. oběť - Tomáš Bleier (45)

Koncem roku 1995 byl Vrábel osloven skupinou podnikatelů z Litvínova. Těm dvojice mužů ze Vsetínska dlužila za odebrané zboží 2 000 000 Kč. Litvínovští podnikatelé se proto rozhodli jednoho z nich pro výstrahu zavraždit. Volba padla na podnikatele Tomáš Bleiera. Vrábel pro tuto akci vybral Chládka, Biedermana a nového členka skupiny Miroslava Karnoše. Bleiera měli nalákat na uzavření výhodného obchodu. Na první schůzce ve Valašském Meziříčí jim Bleier sdělil, že se zajímá pouze o obchod s barevnými kovy. Pod touto záminkou ho skupina 17. ledna 1996 pozvala do hotelu Apollo. Biederman zajistil pomocí ukradeného občanského průkazu pokoj, ve kterém se on a Karnoš s Bleierem setkali, zatímco Chládek vyčkával v připraveném autě. Začali diskutovat o prodeji většího množství mědi. Bleier se však usadil do křesla, čímž znemožnil plánovaný útok. Teprve ve chvíli, kdy se zeptal na velikost slibované mědi, pobídl ho Karnoš k oknu, aby mu to mohl demonstrovat na skladu nacházejícím se v blízkosti hotelu. Když Bleier vstal a přistoupil k oknu, chytil ho Biederman zezadu za ústa a bodl dýkou do břicha. Když se Bleier sesunul na zem, bodli ho oba ještě několikrát do krku a hrudníku. Mrtvého okradli, zastlali do postele, pokoj zamkli a v zámku zlomili klíč.

Dopadení dne 21.2.1996 a trest...


Do pátrání po Bleierových vrazích se zapojily policejní jednotky několika krajů, jelikož bylo nutné zmapovat jeho rozsáhlé obchodní aktivity. Důležité svědectví podalo několik náhodných kolemjdoucích, kteří si v den vraždy před hotelem povšimli červeného automobilu Renault 25 s nápadně zablácenými poznávacími značkami. Bleierově rodině se podařilo odkódovat jeho elektronický diář. V něm byla nalezena informace o červeném Renaultu, který měl patřit Miroslavu Karnošovi, se kterým se Bleier krátce před vraždou setkal. Karnoš po svém zadržení podíl na vraždě odmítl. Ve snaze zajistit si alibi však uvedl jména Biedermana a Chládka, se kterými se měl ten den na Severní Moravě pohybovat. Biederman a Chládek byli zadrženi. Karnoš s Chládkem ze zločinu obvinili Biedermana. Ten se po seznámení s jejich výpověďmi rozhodl odhalit pravdu nejen o likvidaci Bleiera, ale i o všech předcházejících vraždách. Za svůj podíl na zločinech "Kolínského gangu" byli v letech 1998 a 1999 odsouzeni: Jiří Šťastný - 12,5 roku, Roman Procházka - 13 let, Miroslav Karnoš - 13,5 roku, Milan Chládek - 18 let (po odvolání), Ivan Vrábel - 24,5 roku (po odvolání), Oto Biederman - doživotí (po odvolání).

Zdroj: Wikipedie + webové stránky www.odsouzeni.estranky.cz

Vynesení rozsudku Vrchním soudem v Olomouci dne 20.5.1999 - Oto Biederman odsouzen na doživotí... (první zprava). Vazebně bylo stíháno celkem 10 lidí a vyšetřovací spis má 16 svazků o 4 000 stranách.

 

Oto Biederman ve věznici Mírov (rok 2007)Věnováno všem obětem Oty Biedermana...

Epilog: Oto Biederman si může v roce 2016 (tedy po uplynutí 20-ti let trestu) požádat o podmínečné propuštění na svobodu...A tady můžete ohodnotit, jak se vám tahle tradička "Biedermanova vražedná keška" líbila...A teď kam dál kačere... ???


Nyní, když ses seznámil s případem chladnokrevného kata "kolínského gangu" Oty Biedermana a jeho pěti oběťmi, přišel čas poklonit se statečným bojovníkům z nichž mnozí padli i za Tvoji svobodu, přišel čas poznat místa tvrdých nelítostných bojů na Úvalsku během krvavé lázně zvané Úvalsko-Čínská válka. Válečnými útrapami byla těžce zkoušena byla i tajemná oblast Myší díry u Myšího potoka a hrdinní úvalsko-skeříkovští ostřelovači pálili na zbabělé číňany hlava nehlava přímo z útrob Žlutého slona Skeříkovského. Po odlovu nezbedného tlustokožce se pokochej překrásnou přírodou romantické Naučné stezky „Škvorecká obora – Králičina“. Nezapomeňte také navštívit barevnou (míněno podle fasád domů... :-)) úvalskou čtvrť Nové Slovany. Povinností, a to nejen pro rádoby hudební znalce, je však seznámení se s pravdou o našem hudebním skvostu Škvorajda od Bedřicha Smetany. Jestli se právě drbete na hlavě, rozhodně nezoufejte a místo Orthosanu s Diffusilem si odlovte Vesh Kesh čili Veš Keš. Určitě také máte rádi mašinky a rádi si je a sebe fotíte - v tom případě na vás čeká "zakázaná" webkamerová keška OVWCK - Ouvalská Vlaková WebCam Keš. Když už jste v těch Úvalech, tak jste tak trochu zdejší Návštěvníci a hledáte to své správné CML, vlastně CML-CWG-Veksl-Centrum Úvaly. Pak také budete mít tu pochybnou čest poznat takřka osobně místního zákeřného konfidenta Gestapa zvaného Hans Hagen von Skerikow. Příjemný stín vám za necelých 50 let vykouzlí javor Mahdystrom. Pořádný kačerský nadhled a výhled ti zajistí přišimasko-hradešínský GeoNeposeda. Hezké okolí celého Ouvalska poznáš nejlépe tak, že se se zelenou projdeš po Zelené po Ouvalsku. Literární ikona celého Úvalska, slavná Maruška, se vám obnaží pod statným listnáčem zvaným BDSM - Bloody Dub Soudružky Mary. O tom, že není čtyřicet jako čtyřicet, Tě přesvědčí kešule M40 versus M40. Hned přes údolíčko od M40-tky bude v budoucnu stát "dálniční" mimoúrovňová křižovatka R12 MÚK 101 - Mahdyho Úvalská Keška. O kousek dál, v Kamenici u Prahy si s ownerem zavzpomínáte na poslední dekádu komunismu v ČSSR při OOO - Olešovických Osadních Osmdesátkách. V samém srdci stověžaté matičky Prahy, pár metrů od Můstku navštívíte dokonalou oázu pohody a nasajete kačerský mikroklid u KKK - "Kešky Klidné Kotce". Také si zajeďte na malebnou Vysočinu a odlovte si Čapí hnízda ve Ždírci nad Doubravou, ale opeřence nechte na pokoji…

Znáte i další úvalské krabky ? Tady jsou všechny a rozhodně jich není málo...

Ouvalská chvilka keškopoezie, aneb pozvánka k odlovu Úval... ;-)

(by Paha Ahma + mahdy1666)

Ouvaly jsou plný kouzel,
kdo by se tam lovit vzpouzel ?
když tam potkáš světa divy,
doma to zapiješ pivy.

Je tu Českej Lev i Prokop,
Nemrtví i Myší potok,
Modelář i Rákosníček,
Lhoťák, Sádky, Kostelíček,
za nímž chlápek se ženou,
hrajou spolu Házenou.

Chceš-li potkat svůdné panny
zamiř si to na Slovany,
roztluč srdce své jak zvon,
před tebou je Žlutej Slon !

Dolování to je keška,
ve tvých vlasech číhá Veška,
Álej, jít je řehole,
zkus to Jen tak na kole.

Železniční nehodu,
prosedíš na Záchodu.

Jako Béďa ve Škvorajdě,
když šly na něj bludy,
na Koupadle historickém,
skončily dny nudy.

Na Široké louce v lomu,
kus za Dvorem Hostín,
geoděti z Cukrovaru,
bodově se postí.

Na Úvalském nádraží zastavila Mašinka,
na ten Stónhendž té-pětkový vede pěkná pěšinka.

Když máš keš na Stříbrňáku,
mudly můžeš mít na háku.

Přes hrad Skaru srze Studnu,
pro Hračky do lesa skoč,
u Studánky vprostřed hvozdů,
do Močálu směle moč.

Stovkám vepřů z místní Masny odzvonilo ámen,
místní lidé na paměť jim hned vztyčili Kámen.

Až utichne Válka Čínská, nespokoj se s málem,
Hodov vydá své tajemství pod Devátým kanálem.

Biederman si odpykává to své doživotí,
ty si zatím Újezdník-Věž, odlov se svou chotí.

Rozhledna je ve vejšce – to znaj astronauti,
ty šáhni jim po kešce, kterou tam maj Skauti.
Stezka vede Oborou, Bučina je pod vodou.

Vykašli se na drogy, nešňupej ten koks,
raději se soustřeď na Hodovskej letterbox.

Mlejňák, Kalák, taky Fabrák
rybníky to milé,
koukni co zde spáchal Čamrák,
pro Zelenobílé.

U Vodárny pro keš sáhni,
nestojí to nic,
po odlovu směle táhni,
tam, co Arnošt z Pardubic.

Hráz rybníka na Výmole protrhla se dávno,
to tě ale nezajímá, máš tu vše vybráno.

Když tě zmáhá stesk a žal,
jdi na kešky do Úval !
Vždyť to tady není špatný,
nemít bod je houno platný !
Lidi tady jsou vždy vlídný,
že je vobčas signál bídný,
na to se nic nezlobím.
Kouty plný starý špíny
ruce zmazaný vod hlíny,
když keš najdu, odlovím !

Ouvaly, ach Ouvaly
jak si tu jen kačer zpívá,
jedna keška druhou střídá,
kdyby nebyl geokešing
zavládla by krutá bída !

Kdo se kešky lovit bojí
kdo rád fláká se na hnoji,
kdo se štítí přírody,
GPS i hospody
s tím nebudu mluvit dál
s tím nepujdu do Ouval !

Auwal, město srdce mého !
Geodrsnosti i něho !
Když chci skvělé krabice
¨Ty mě lákáš nejvíce...

Kdo v Ouvalech krabky loví
ten si medí, ten si hoví
já jediné k tomu povím...
Ouvaly svou Láskou volím !!!

Konec.

Díkeš kačerky a kačeři ;-)

Vítejte a lovte v Úvalech !!!

Hezký den a díky za odlov ! smiley

Owner: mahdy1666 + dvě georatolesti Tobík+Filip

Profile for mahdy1666
CWG Kolekce - mahdy1666


Free counters! __________________________________________________
Historie kešky:
březen 2016 - úvahy o založení kešky
4.6.2016 - zaměření a příprava na uložení kešky, 5.6.2016 - uložení kešky
6.6.2016 - publikování kešky (Rico Reviewer)
24.6.2016 - 100. nález kešky ;-)
16.7.2016 - 200. nález kešky ;-)
10.8.2016 - 300. nález kešky ;-)
4.9.2016 - 400. nález kešky ;-)
16.10.2016 - 500. nález kešky ;-)
7.1.2017 - 600. nález kešky ;-)
1.4.2017 - 700. nález kešky ;-)
25.5.2017 - někdo ukradl logbook Biedermanky :-(
8.6.2017 - Logbook No.2
24.6.2017 - 800. nález kešky ;-)
26.8.2017 - 900. nález kešky ;-)
24.1.2018 - 1000. nález kešky ;-) - První Biedermanovo Milénium
2.5.2018 - po úpravě pravidel přidána česká diakritika do názvu kešky
3.6.2018 - 1100. nález kešky ;-)
18.9.2018 - 1200. nález kešky ;-)
20.3.2019 - 1300. nález kešky ;-)
12.8.2019 - 1400. nález kešky ;-)
x.x.2019 - 1500. nález kešky ;-)

Informace o kešce "Biedermanka":
Umístění: 1.
Logbook: 3.
Schránka: 1.
Počet zmizení: 0.
Poslední kontrola: 17.8.2019

Poznámka: Schránka typu "Lock & Lock" střední velikosti, při založení IN: 2 x CWG mahdy1666 (TM+FM) a několik dalších, typických keškových věcí.

Jistě Tě zajímá, jak bude zrovna vypadat nebe nad Tebou, když budeš lovit tuhle naší kešuli ?

Additional Hints (Decrypt)

uyhobxl cbqmrzav ghary Bgl Ovrqreznan

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.