Her ligger også en av Markas eldste geocacher, alma & påls Peak of Skinnskattberget fra 2004. Dette var undertegnedes aller første cachefunn, og det fant sted søndag 15. oktober 2006. Dermed er det på tide å markere et aldri så lite jubileum, 10-årsdagen, med et event for hardbarka Markacachere, kjentmannspostjegere og andre interesserte.
Eventet er lørdag 15. oktober 2016. Det starter kl. 13 og varer offisielt i 30 minutter.
---- ---- *** ---- ----
Hvordan komme seg dit?
Det er flere måter å komme seg til Skinnskattberget på. Kombinasjonen sykkel og fottur er én variant. Både Hakadal stasjon og Frognerseteren er fine startpunkter, og du får en tur gjennom flotte deler av Marka. Google Maps opplyser at du må beregne 23 km og ca. 1 time og 45 minutter fra Frognerseteren, og fra Hakadal stasjon ca. 12 km, ca. 1 time. Du må også beregne gåtid for en drøy kilometer på sti opp fra veien.
Underveis kan du jo dra innom en av de nye kjentmannspostene, f.eks. Elneshøgda, Trehørningsrumpa eller Gørjehøgda.
Geocaching er turkrydder. Geocaching er fint i Marka, i by, i inn- og utland. Cacher er fine, morsomme, utfordrende, frustrerende, kjedelige og greie. Takk til alle utleggere og finnere.
Den første.
En morsom DNF.
En herlig FTF.
Den eneste i sitt land.
To nylige og spektakulære.
--- *** --- Velkommen! --- *** ---