O zámečku v Dobrohošti
Prvním známým majitelem Dobrohoště je roku 1453 Ondřej z Dobrohoště a po něm roku 1455 jeho bratr Přech. Jejich potomci, jmenovitě Petr z Dobrohoště získává roku 1486 ves Svatkovice a tak se tento rod začíná nazývat Svatkovští z Dobrohoště. Před rokem 1541 jsou majiteli páni z Talmberka a od roku 1543 majitel nedaleké, dnes již zaniklé tvrze v Lovčicích, Jan Kašpar Lovčický z Pohnání. Po smrti Jana Kašpara dědí zámek Dobrohošť jeho nejstarší syn, Mikuláš. Následuje Jan Klokočovský z Klokočova, Vilím mladší z Říčan, který se účastnil stavovského povstání na straně stavů a tak Dobrohošť přechází do vlastnictví Albrechta z Valdštejna, který zámek roku 1623 prodává Sezimovi z Vrtby. Poté se zde v rychlém sledu střídají různí majitelé / Kořenští z Terešova, Jan Václav Měsíček z Vejškova, Anežka Malovcová, rozená Radecká z Radče, od ní koupil Dobrohošť Antonín Stöckholzer, za něhož Dobrohošť velice spustla a byla prodána Alžbětě Malovcové, roz. hraběnce Michnové z Vacinova, paní na Střezmíři a ta Dobrohošť roku 1788 prodává Janu Josefu Malovci z Malovic.
Konečně roku 1798 kupuje Dobrohošť Jan Václav Bořek hrabě Dohalský z Dohalic. Po jeho smrti dědí zámek jeho dcera Marie Alžběta a od roku 1838 byl majitelem Antonín Bořek Dohalský z Dohalic. Ten konečně zámek opravuje a rozšiřuje zámecký park. Dalším majitelem je Rus Finkelstein, jehož potomek Samuel, dobrohošťský statek i se zámkem, roku 1928 prodává Zikmundovi Kaufmannovi, obchodníkovi z Vidně, za 250.000 Kč.
Během druhé světové války byla Dobrohošť začleněna do cvičiště zbraní SS. Po válce byl zámek do 60. let využíván k bydlení. Po tomto datu již jen jako hospodářská budova JZD. Zámeček byl opuštěn a začal chátrat, včetně tehdy krásného zámeckého parku. Nyní je Dobrohošť v majetku rodiny Sklenářových a zámek je veřejnosti nepřístupný.
Pověsti
Dle místní legendy se v zámeckém parku nacházela tajná chodba a do dnešních dnů lze najít v zámeckém parku její zasypaný vchod.
Podle místních se traduje, že chodba spojovala zámek Dobrohošť s dnes již zaniklým hrádkem u Lovčic.Někteří dokonce tvrdí, že směřovala až na Vysoký Chlumec a v jejích útrobách se měly nacházet tři zlaté pruty.V blízkém okolí žijí ještě osoby, které byly uvnitř chodby, ješte před jejím zasypáním a mohou poskytnout jistě další a zajímavé skutečnosti.